Jump to content
EterNo

Internetul s-a schimbat astazi pentru totdeauna.

Recommended Posts

Mor de ras =)) sfanta macaroana si cati bani primesc niste nepriceputi, mari reporteri pe niste stiri dinastea, cum a zis si Endakin, traduse cu google transtalte din chineza =)) ia auzi ma la ei "IPv6 va avea un efect profund asupra vietilor noastre" ce mai, multi vor fi cei care se vor sinucide din deprimare pentru ca au pierdut ipv4 si nu vor sa treaca la ipv6, sau "Toate aceste noi adrese inseamna ca, practic, nu exista nicio limita la lucrurile pe care le putem adaugat direct pe Internet." sa moara ei ca au gasit infinitu' ?:))=)) si totusi, eu daca adaug 3 randuri cu text pe forum se pierd din ip-urile ipv4 =))? confirm spuselor lor asa ar iesi =)) daca adaugi ceva PAC, s-a mai dus un ip =))

Am sa le povestesc nepotilor mei cum aveam eu in tinerete ipv4, si cum era el format din 4 numere de cate 3 cifre separate prin punct, si numerele alea nu erau mai mari de 255, si cum puteam eu tine server de cantar straic 1 . shese si puteam retine ip-ul pe dincap cu usurinta... ce vremuri...

P.S.: Acesta este al 1000-lea mesaj.

Edited by BogdanNBV
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...