Jump to content
bruttus139

Vrei sa castigi bani cu Adsense?

Recommended Posts

Daca ai 10 clicks si 600 de afisari la ele nu iei ban la gogu,bani iti poate face oricine in cont,dar la sfarsit de luna primesti un mail cool :))) suspend .Nu va incurcati cu afaceristi de genul,daca treaba mergea o faceau pentru ei nu se incurcau in procente .Iti demonstreaza ca faci 10 e intr-o zi ,tu ii faci plata apoi la sfarsit de luna iei suspend .Thread-uri de genul asta trebuiesc sterse. .

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am facut intr-o zi un site. Am vazut ca nu prea am vizitatori si am zis sa-mi dau clickuri multe. Mi-am dat in prima zi vreo 30 de clickuri si am facut vreo 5E. A II-a zi am continuat si am dat si mai multe, 50 de clickuri, am facut in jur de 7E. Acum m-am gandit ca si aia de la Google se gandesc ca e obositor pentru mine si ei nu vor sa iti dai prea multe clickuri singur, sau intre prieteni si m-am gandit sa intru pe forumuri si sa caut mai multi baieti de cartier sa facem o retea de asta prin care sa ne dam clickuri, un fel de retea de smecheri care nu muncesc si fac bani, asa cum fac toti smecherii.

Aveam cu totii cate un site de rahat, cu continut de 200 cuvinte (cheie mai mult) pe prima pagina. Google din prima cand a vazut a si zis "ne-a pus Dumnezeu mana in cap venind acesti tipi chiar sa lucreze cu noi, Google Adsense". In prima saptamana ne-am dat cate 100 de clickuri de caciula, dar in urmatoarele saptamani am continuat. Am ajuns la 3000 de clickuri pe zi. Am ajuns sa ne imbogatim si sa conducem si noi mertane, ca toti smecherosii. Acum da viata nene, nu ca inainte.

Link to comment
Share on other sites

Am citit tot threadul. Concluzii:

Decat un singur lucru va zic. Nu merita sa faceti asa ceva, google are algoritmi foarte complecsi. O sa va dea banii pe zi daca acest individ va da clickuri, o sa vii afiseze la final de luna, dar pe data de 7 a lunii urmatoare cand afiseaza castigurile care vi le va trimite, o sa vedeti o mare scadere! Nu o sa va trimita banii care apar la veniturile estimate, pentru ca intre data de 1 si 7 a fiecarei luni sunt luate la re-verificat toate click-urile pe care le-ati primit.

Din ce zice bruttus asta nu am inteles ca ar cere banii inainte de a trimite google plata. Daca asa face, e clar injositor. In afacerea asta, incredere ii dai decat celui care iti garanteaza ca nu vei avea contul suspendat, si care vrea banii dupa ce ai fost platit de google, sau in cel mai rau caz dupa data de 7 a fiecarei luni ca sa vezi exact veniturile finale pe care le vei primi.

Ca sa intelegeti despre ce e vorba, bruttus probabil are niste RDP-uri ( remote desktop pc ). Intra pe fiecare si da click-uri la voi pe site, e mai convenabil pentru el sa faca si pentru altii nu decat pentru el, deoarece la o conectare da mai multe click-uri pe mai multe site-uri, nu decat pentru al lui. Acest lucru implica si riscuri majore pentru castigurile voastre, si asta se vede atunci cand google afiseaza veniturile finale ( adica pe data de 7 a fiecarei luni ).

Edited by nym3ny
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...