Jump to content
ZeroCold

Mi-am cumparat laptop (Acer)

Recommended Posts

Mi-am luat laptop si vreau sa ma laud :))

Ce ziceti de el: Acer Aspire 5755G-2438G75Mnks i5-2430M 8GB 750GB nVIDIA GT 540M 2GB Linux Laptop

Mi-am pus windows 7 si am jucat crysis vreo 15 min si s-a infierbantat tare, sa imi fac griji sau sa joc in continuare (din cate am inteles se inchide cand ajunge la o anumita temperatura?)

Daca o sa imi iau un cooler o sa ma ajute sau dau bani degeaba? (intrebari stupide, primul meu laptop)

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Pai daca se infierbanta si trece peste o anumita temperatura (vezi in bios) se inchide sau cel mai probabil isi da restart si pe langa asta se mai duce si pasta termoconductoare de pe procesor asa ca iti recomand un cooler.

PS: Sa ai grija si unde il tii; ma refer departe de scame sau de alte textile.

PS2: i5 + 2GB dedicat GeForce? La configuratia asta trebuie sa aiba sistem de racire sanatos ca altfel au incurcat-o la un joc mai mare.

Edited by curiosul
Link to comment
Share on other sites

Sa il porti sanatos acum ca ne-ai informat dupa faptul implinit. Dar inainte de a il achizitiona ai consultat site-uri, forumuri, domenii de specialitate ? Sau cel putin veneai aici si puneai de o intrebare....

Mie unu nu imi suna bine ca se incalzeste tare inca de la primele utilizari. Si nu esti primul care se "lauda" cu acest lucru. Spuneam vorbele de mai sus, pentru ca nu ti-as recomanda un Acer oricare ar fi configuratia, pretul sau alt detaliu. Sunt facute cu miile sa sature piata, nimic mai mult. Nu gasesti o duda de calitate in ele. Cand zice cineva ca ii merge "struna" sa zica "Doamne ajuta" ca a fost norocos. La service Acer, Toshiba Satelite si cu MSI erau pe primul loc la stricaciuni, iar singura rezolvare era inlocuirea lor.

Sper sa faci parte din categoria celor norocosi. Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Sa il porti sanatos acum ca ne-ai informat dupa faptul implinit. Dar inainte de a il achizitiona ai consultat site-uri, forumuri, domenii de specialitate ? Sau cel putin veneai aici si puneai de o intrebare....

Mie unu nu imi suna bine ca se incalzeste tare inca de la primele utilizari. Si nu esti primul care se "lauda" cu acest lucru. Spuneam vorbele de mai sus, pentru ca nu ti-as recomanda un Acer oricare ar fi configuratia, pretul sau alt detaliu. Sunt facute cu miile sa sature piata, nimic mai mult. Nu gasesti o duda de calitate in ele. Cand zice cineva ca ii merge "struna" sa zica "Doamne ajuta" ca a fost norocos. La service Acer, Toshiba Satelite si cu MSI erau pe primul loc la stricaciuni, iar singura rezolvare era inlocuirea lor.

Sper sa faci parte din categoria celor norocosi. Numai bine

Cu MSI cx 600 am avut o singura data probleme in doi ani, mi s-a stricat hardu de la un soc cand l-am scapat pe jos, dar de la o distanta de aia de maxim 30 cm. In rest doar acuma chargerul e praf de la caldurile astea de 30-40 de grade + ce se mai incalzeste el.

Link to comment
Share on other sites

Important e sa nu ii obturezi sistemul de ventilatie. Mai sunt unii care se pun in pat si il aseaza pe patura...si adio racire. Foloseste l pe birou si asigurate ca circulatia aerului prin sistemul de racite e ok, altfel...de acolo ii vine moartea.

foloseste l cu responsabilitate si o sa fie ok.

Link to comment
Share on other sites

Sper ca esti constient ca peste 2 ani...daca vei mai fi pe aici vei plange ca laptopu tau este depasit..nu?CU totii ati uitat ca scopu principal pentru care au fost creeate laptopurile a fost pentru EDUCATIE,si erau folosite de ziaristi in principiu,in aviatie,in NASA,armata SUA..si cam atat.Cu totii vreti laptopuri pentru gaming acum...sa mergeti in parc sa va jucati CRysis,sa vada pizdele ce smecheri sunteti.Laptopurile sunt dispozitive portabile care ajuta cu succes 101% pe oamenii de afaceri ,oamenii care muncesc,sa duca cu ei informatia dintrun loc in altul fara a mai fi nevoie de a cara UNITATEA cu ei+sa aiba acces la informatie....3..4..ore cat ii tine bateria.NICIDECUM sa joace crysis pe el.OMFG>

vei fi dezamagit..asta iti spun de acum.LAPTOPURILE,MASINILE,TELEFOANELE,CALCULATOARELE nu merita sa dai multi bani pe ele ca se devalorizeaza repede..devin depasite....dar cel putin la calculator poti face upgradecu ce componenta vrea muschiu tau...la restu..mai putin..salut

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...