Jump to content
giok123

Un Galaxy S III a luat foc din senin in masina unui utilizator

Recommended Posts

article216263813b7956e0.jpg

Un Samsung Galaxy S III a luat foc din senin in timp ce se incarca in masina, spune un utilizator din Irlanda.

“Putea sa ia foc in timp ce vorbeam la telefon si sa imi arda fata sau sa imi ia foc in buzunar si sa ma ard la picior” spune irlandezul.

Cei de la Samsung au inceput o ancheta pentru a vedea din ce cauza a luat foc telefonul.Dupa cum vedeti in imagini smartphone-ul a luat foc la baza unitati in aproprierea portului de incarcare.

Samsung a vandut deja 10 milioane de modele in intreaga lume si este unul dintre cele mai vandute telefoane din toate timpurile.

Aceste imagini au fost postate pe un site de catre un utilizator din Dublin, Irlanda.In poze se vede clar ca plasticul este topit in jurul terminalului de incarcare.

Cei de la Samsung au anuntat ca vor face investigatii , pentru a vedea daca modelele sunt sensibile la supraincalzire.Un purtator de cuvant de la Samsung a spus ca : “Samsung este constienta de aceasta problema si va incepe investigatiile imediat dupa ce primesc modelul care a ars.Odata ce ancheta va fi terminata, vom fi in masura sa va oferim detalii suplimentarea cu privire la aceasta situatie” scrie DailyMail

Sursa : Un Galaxy S III a luat foc din senin in masina unui utilizator

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce sa cred acum,dar am tot auzit ca se incalzesc cam tare.......

Toate smart-urile se incalzesc ,pe 3gs prajesti oua daca rulezi un joc mai complex ,asta nu inseamna ca ia foc .Foc iese cand e un contact imperfect la incarcare ,la masina e foarte posibil sa fie asa din cauza ca se incarca la bricheta.Oricum la asta e clara intentia.

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

Pove?ti de adormit copii... Circuitul de înc?rcare este protejat printr-o siguran?? fuzibil?.

Iar în zona unde este prajit? carcasa nu sunt componente electronice...

Exact cum a spus ?i @daatdraqq , un asemenea dezastru putea produce doar un contact imperfect... Singurul contact imperfect se putea produce doar la mufa de înc?rcare... Ceva nu se prea leag?...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...