Jump to content
DarkyAngel

[RST] PoS

Recommended Posts

Guest Kovalski

news

Browserul functioneaza

ftp-ul functioneaza

browserul suporta video streaming (youtube) (testat cu mozilla)

momentan lucram ca browserul sa suporte https

ssh-ul functioneaza de asemenea.

spatiu per user este de 10 giga/user sau 50 giga/vip (se poate aloca mai mult spatiu daca e necesar)

Image editor (pixlr express)

messenger (eyebuddy)

ceva joculete.

host super bun (multumiri lui PingLord)

browserul trece printr-un server proxy anonim privat ce nu retine loguri (serverul proxy este situat in Germania)

in viitorul apropiat

video editor

music edior

notepad cu sintax hightlight

Inregistrarile sunt deschise. (nu stiu pentru cat timp)

PoS

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
Salut,

Login-urile din primul post nu mai sunt valide. (rst:rst, test:test etc.)

Update it.

P.S.: Nice work.

da stiu, le-am sters, din moment ce am dat drumul la inregistrari.

Link to comment
Share on other sites

Putty nu merge (fereastra alba)

Chat-ul nu merge (are nevoie de SQLite) - ma refer la aplicatia OnChat

Aplicatia de FTP salveaza parolele? Si daca da, sunt criptate sau nu?

Aplicatia Pixlr te intreaba la start daca vrei sa creezi un document nou sau sa deschizi unul deja existent. Daca aleg optiunea "fisier nou" trebuie sa aleg un fisier care sa fie deschis.

Clientul de RSS nu functioneaza (ramane in loading).

Tetravex nu functioneaza (same as Putty).

Casuta de "about" arata foarte ciudat (a se citi "rau").

Ar trebui sa pui si niste "samples" (diverse fisiere - mp3, ppt, doc, jpg etc. - pentru cei ce sunt interesati sa testeze functionalitatea PoS din acest punct de vedere).

Fisierele nu pot fi selectate, nici mai multe, nici unul cate unul (pentru ca un simplu click le deschide). Ar fi mai bine daca fisierele s-ar deschide cu dublu click, iar cu click sa fie selectate.

...revin cu update daca mai gasesc ceva probleme.

Edited by bcman
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Pai daca am redeschis Radio RST l-am implementat si in PoS, nu e nimic mai mult decat un iframe dar e la indemana si isi face treaba :)

http://p-o-s.org

LE: nu mai faceti usere gen test22 test user test11 123 fsfsdada pentru ca le sterg!

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Update: Au fost lansate doua teme noi, PoS si Wubi. Temele sunt Vista Like. Le puteti gasi in Start>System Preferences (Control Panel pentru utilizatorii noi)>Looks & Feel>Theme. Acestea au fost facute publice, insa vor mai suferi modificari.

Preview Wubi:

screenshot1msy.png

Preview PoS:

screenshot2tj.png

Update2: Aplicatia Radio RST a fost refacuta.

Edited by Wubi
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

^bcman, are iconite :) da nu apar din cauza ca iconitele "default" care le-am facut pe desktop

My Computer, Mail, Mozilla, au fost facute special pentru tema RST, dar daca dai click dreapta pe aplicatie si dai "edit" poti alege ce iconita sa apara :) dar o sa lucram astazi la ele sa apara iconitele si la astea.

Plus ca astazi am de gand sa fac o tema Linux like ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

^ da, uite am de gand sa fac un forum intern care o sa poata fi accesat doar din interiorul platformei si o sa am nevoie de cineva la design, momentan pot sa iti dau o tema sa o faci.

Cand folositi alte teme, sau in caz ca va dispare dock-ul de sus sau bara de start

intrati la start > setari > Autorun commands si dati pe default. asta ar trebui sa rezolve problema

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

- New application -> Chat PoS, care poate fi accesat doar din interiorul PoS-ului, pe baza blueimp ajax chat.

- în urma ^ chat PoS, Chat ( sau Board-ul ) -> devine Anun?uri ?i doar administratorii pot posta.

- Radio RST updated, func?ioneaz? excelent.

- Dock-ul de sus modificat, chat + radio ad?ugate în "Network", aplica?ia de ajutor, ad?ugat? în "System".

- Suport? acum mai multe tipuri de fi?iere, dac? întâmpina?i vreun fi?ier care nu e suportat ?i crede?i c? ar fi folositor s? îl "implement?m", trimite?i un "mesaj intern" din aplica?ia "Mail" c?tre DarkyAngel sau ps-axl, sau din "Ask for help" din aplica?ia "Help" .

P.S : la un fi?ier care nu e suportat, va ap?rea o fereastr? care v? va spune c? înc? nu e suportat / nu func?ioneaz?.

P.S.2 : de asemenea, dac? g?si?i vreun bug / eroare / problem? de securitate o pute?i raporta prin acela?i mod explicat mai sus ( mesaj la DarkyAngel sau ps-axl, sau "ask for help")

Edited by DarkyAngel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...