Jump to content
DarkyAngel

[RST] PoS

Recommended Posts

Nu s-a inteles eronat, aia s-a spus.

Totusi, cum veti face ca parola bruta? In prajiturele nu e sigur, si nici in sesiuni daca este compromis serverul pe care este tinut acest POS :) sau la fiecare deschidere a unui fisier va fi ceruta parola?

deci.. meanwhile.. s-a implementat func?ia "Crypt". la un fi?ier , ape?i click dreapta ?i ai op?iunea "Crypt". se va deschide o fereastr? cu ni?te op?iuni. cum scrie ?i acolo la "Help" , parola ?i metoda pot fi alese diferit pentru orice fi?ier. nici metoda, nici parola nu se salveaz? niciunde, pe baza lor se cripteaz? fi?ierul . NU vom putea ?ti dac? un fi?ier e criptat sau nu, nesalvându-se nici un fel de date. dac? voi încerca?i s? decripta?i, ?i folosi?i o metod? sau parol? gre?it?, con?inutul fi?ierului NU se va mai putea recupera ( eventual doar criptând din nou cu metoda ?i parola "gre?ite" pentru a ajunge la vechiul con?inut "criptat" cu cele bune ) .

MOMENTAN MERG DOAR METODELE 'RC4' ?I 'AES'.

@STiL, relogheaz?-te în platform?. ( log off din butonul din taskbar )

Edited by DarkyAngel
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

@stil, chiar nu am idee de ce se comporta la tine asa... nu iti seteaza cookie nu am idee.. suntem vre-o 7 persoane pe chat si merge perfect m-am relogat de vre-o 3 ori doar ca sa vad daca sunt ceva probleme dar este totul ok.

Link to comment
Share on other sites

Nu e asa urgenta dar ar fi o chestie sa-l fac sa mearga.

Dupa cum ai vazut am inceput sa contribui cu rooturi ,muzica si alte lucruri pe acolo si era bine daca aveam si chat-ul la indemana , mai puneam ceva fresh , anuntam ca sa stie lumea.

Any ideas cum as putea sa-l fac sa mearga?

Link to comment
Share on other sites

Cateva intrebari:

De ce nu merge sa accesezi "www.nasa.gov" ?

De ce nu merge sa downloadezi un fisier ?

Merge sa downloadezi ....Adica cel putin eu am descarcat astazi si a mers !

LE : Cu link direct pe Nasa.gov nu merge..daca dai search pe google "nasa.gov" si accesezi de acolo merge!

LE2: Mie imi merge https !

Edited by florin_darck
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

@Sheyken si de ce ma rog ai dori sa accesezi un site guvernamental? WTF??? nasa frate? ok am inteles... daca spuneai ca vrei sa accesezi rtfm.ro era mult mai ok.

@Matt https-ul apare barat deoarece foloseste un certificat self-signed si nu unul cumparat semnat de o parte terta.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

@ps-axl, a fost o intrebare simpla, nu am voie sa accesez un domeniu guvernamental, atunci pentru ce a mai fost facut? A spus cineva ca vreau/vrem sa atacam domeni guvernamentale? A spus cineva ca sunt deala "greu" ? A spus cineva ca ma folosesc de P-O-S doar sa sparg ? De ce trebuie sa sariti cu gura inainte sa analizati situatia ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

nu e facuta de la 0 de noi, am facut platforma pe baza unui open source.

pai este scrisa in php javascript si xml, si lucram la ea de o luna si ceva in 3 insi plus ajutoare :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...