Jump to content
pyth0n3

Planificare Sesiuni [Important!]

Alegeti orarul preferat pentru cursuri  

63 members have voted

  1. 1. Alegeti orarul preferat pentru cursuri

    • 18:30 - 19:30 +
    • 19:30 - 20:30 +
    • 20:30 - 21:30 +
    • Altul (specificati care)


Recommended Posts

am votat altul nu neaparat pentru mine...dar ... majoritatea o ardem outside pentru ca e vara iar pe la 22-23-00 ne intoarcem la casele noastre...e si perioada cand chiar te plictisesti si nu ai efectiv nimic de facut si futi telecomanda la tv sau seriale. Nu, nu bagati placa cu vine somnu la ora aia ca stim cu totii ca ne culcam la 03-04-05..in cazul meu 07 dimineata.

iar tin minte in timpu liceului ca ziceau savantii ca mai bine inveti inainte de culcare ca domne aprofundezi dupa mai smecher in timpu somnului..

pula mea..e doar o parere

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine nu e o problema si uneori as putea tine cursurile si la ora 22 dar tinand cont de faptul ca nu fiecare isi permite sa o arda outside deoarece are mai multe responsabilitati si ca dimineata la 7 trebuie sa mearga la munca pentru a putea supravietuii , sa presupunem ca sesiunile vor incepe la ora 22 si ca vor dura in jur de o ora jumatate sau chiar 2.In final careva din noi va trebui sa faca si putin video editing (mi-a luat o ora sa fac cutting si speedup deoarece a intrat screensaver-ul de cateva ori si oricum era lent avea o ora, l-am scos la 22 de minute) , nu in ultimul rand sa prepare cina sa isi pregateasca hainele pentru ziua urmatoare si sa se trezeasca dimineata pentru o alta zi de munca , evident aceste lucruri se exclud daca esti fiul unui presedinte sau responsabilitatile se sparg in spatele batranilor si tu poti linistit sa o arzi outside si in tv fara nici o preocupare pentru ziua de maine.

Acum depinde cata importanta dai cursurilor si cat esti disponibil sa sacrifici pentru a acumula o anumita cantitate de informatie, Prefer sa o ard in Tv deoarece nu pot sa imi pierd emisiunea preferata si cand se termina ma dedic la curs sau sunt dispus sa renunt la anumite lucruri deoarece cursul ar putea fi mai important pentru mine.Va rog nu clasificati aceste cursuri ca fiind ultimul lucru pe care il veti face atunci cand v-ati plictisit de orice deoarece fiecare din noi sacrifica timp pentru a face acest lucru , eu spre exemplu imi tai din timpul liber si nu ies afara pentru a face cursul.Ganditi-va putin si in urmatorul mod intre timp ce voi o ardeti outside eu mi-am taiat portia din timp liber ca sa stau in casa la pregatirea cursului dar as fi pututl linistit sa o ard outside deoarece nu imi aduce nici un profit cursul.

Eu am sacrificat cativa ani pentru a studia informatica fara sa ies din casa nici macar la o plimbare si fara a fi sigur ca acest lucru mi-ar putea aduce un oarecare profit si nimeni nu mi-a dat o nota sau o bucata de hartie pentru cunostintele dobandite deoarece nu am studiat pentru bucati de hartie ci pentru a cunoaste mai bine cum functioneaza.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

nu e voarba ca o ardem aiurea ,eu chiar sunt in service-ul familiei , nu imi pot permite sa incep programu la 8 dimineata si la 5-6 sa inchid, muncesc pentru mine si evident ma apuca foarte rar ora 8 sa plec, si cred ca multi altii pela 7-8 au treburi, sau poate ca sunt singurul care nu poate sa participe la aceea ora...

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de parere ca daca profesorii pot sa isi piarda 1-2 ore sa prezinte si alte ore sa pregateasca materialele, noi (elevii) am putea sa facem un efort sa fim prezenti la o ora la care sa sa fie comvenabil pentru toate partile implicate. Pana la urma e in interesul nostru.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de parere ca daca profesorii pot sa isi piarda 1-2 ore sa prezinte si alte ore sa pregateasca materialele, noi (elevii) am putea sa facem un efort sa fim prezenti la o ora la care sa sa fie comvenabil pentru toate partile implicate. Pana la urma e in interesul nostru.

din moment ce 'profesorii' au cerut parerea noastra in legatura cu ce ora ar fi mai convenabila ce zici tu acolo nu isi are rostul in acest topic.

Link to comment
Share on other sites

din moment ce 'profesorii' au cerut parerea noastra in legatura cu ce ora ar fi mai convenabila ce zici tu acolo nu isi are rostul in acest topic.

ba mai mult , daca ei au posibilitatea sa predea cursul la o ora aleasa de elevi , inseama ca isi permit cam oricand.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...