Jump to content
kyty8686

coduri de reincarcare

Recommended Posts

Am facut o bocana anul trecut in iulie,aveam un keylogger si o colctie mare de id-uri cu parola si neavand ce lucra am colectat coduri de reincarcare de la diverse persoane ale caror id le apartinea dandu-ma drept ei si acum un prieten de -al meu cu care am vb la tel candva in iulie anul trecut a fost sunat azi sa mearga la ancheta a fost intrebat de mine si mi sa deschis o ancheta,am facut asta in iulie anul trecut din iulie nu mai am facut nimic am fost pe cartela si mi am reincarcat si pe nr meu sau am vandut coduri,sunt speriata nu stiu ce sa fac,am luat in joaca treaba,ce ma sfatuiti sa fac?mentionez sunt fata am 25 de ani si am dosar curat:D.astept sfaturi si sugestii urgent,multumesc.

Edited by kyty8686
Link to comment
Share on other sites

E numarul meu de telefon e cartela mi am reincarcat si pe el si azi il folosesc,ia spus baiatului pe care care la cheamat ca a vazut ca am vorbit cu el la telefon in iulie anul trecut,pe mine inca nu ma chemat la politie,prejudiciul s-ar rezuma la 100 de euro mai mult nu.

Edited by kyty8686
Link to comment
Share on other sites

Daca la chemat pe baiatul la ancheta si stie ca am vorbit cu el anul trecut in iulie cand faceam ''prostii''eu cred ca e dej aluat in serios.la sunat comisarul politiei pe baiat sa il intreebe ce a vorbit cu mine la telefon in iulie anul trecut,mie ce urmeaza sa mi se intample?imi vine citatie sau ce? ca imi vine sa fug in china:))

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu stiu ce sa fac in cazuri din astea. Pentru ca eu nu ma ocup de chestii necurate. Si daca ma ocup, am o acoperire suficienta. Dar... daca as fi in locul tau:

1. As arunca cat mai repede cartela aia, si toate cartele posibile care le-am avut (si le-am avut in telefonul meu)

2. As inchide instant telefonul meu. Banuiesc ca stii ce inseamna IMEI. Si as scapa cat pot de repede de el, dar asta nu inseamna vanzarea lui sau aruncarea pe strada unde l-ar putea gasi cineva. Daca e ieftin, l-as distruge, daca ar fi scump... atunci l-as depozita (pe o perioada cat tine prescrierea faptei) intr-un loc sigur si intr-un loc diferit de proprietatea personala, sau in accesul tau oficial.

3. As nega tot. Tot timpul. De la inceput pana la sfarsit. Ba chiar as gasi o poveste care sa se potriveasca. De ex, primeai codurile de la un tiganus in piata de vechituri cu 2-3 euro si tu le vindeai cu 4-5. Desi stiam ca sunt necurate, nu stiam de unde provin si cum se fac codurile. Daca ai noroc, tergiversezi destul de mult lucrurile ca sa treaca perioada de prescriptie (cauta pe avocatnet.ro ce perioada de prescriptie incadreaza fapta ta).

4. Nu as posta pe forumuri, pe messenger si nu as vorbi la telefon despre lucrurile astea. Ce faci pe forum acum e o prostie. Iti dai seama daca ar da un politist un "google"? Daca ar fi un politist pe forum? Nu e greu sa te localizeze dupa ip, ba chiar si-ar da seama dupa nickul tau ca ai fi acceasi persoana. Practic, in primul post ai recunoscut tot. Eu, de ex., cand ma uit la nickul tau, imi dau seama ca esti nascuta in 1986, fara sa mai iau in considerare ca ai spus in post: "sunt fata de 25 de ani". Nascuta intr-o luna dupa august.

5. Vorbeste tot timpul politicos cu organele de anchetare. Supune-te cererilor lor, nu opune rezistenta, poarta-te civizilat. In momentul cand ti se aduc dovezi sigure in fata, atunci (ramane la latitudinea ta!) poate iti schimbi declaratia si recunosti adevarul, mai ales cand incearca sa negocieze cu tine. Poate iti vor spune:"recunoaste si hai ca iti dam o amenda contraventionala si gata, scapi", poate ca ar fi o prostie sa nu accepti targul lor.

6. In momentul cand te salta politia (Daca te salta), ar fi o idee buna sa cauti un cunoscut al familiei care e politist si lucreaza la circa de politie respectiva. Un fel de "pila", sa spunem, dar nu e nimic ilegal: te ajuta doar cu informatii si ce trebuie sa faci. Lui ai putea sa ii spui adevarul la o masa in oras (pe banii tai, se intelege). Daca nu ai... atunci considera ajutorul unui avocat. E important sa nu divulgi nimic inainte sa iei legatura cu avocatul.

edit: la punctul 3 pot sa iti dau acum si o versiune foarte buna:

Daca te ia politia, spune-le ca nu stii nimic, ca mai dadeai telefonul la amici sa ti-l butoneze si poate ca ei au facut nebunii cu cartela ta.
Edited by fulminator
Link to comment
Share on other sites

Mine la ora 12 trebuie sa se prezinte la politie la ora 12:00 a zis ca la sunat comisaru si la intrebat de mine,a vazut ca am vorbit cu el in iulie anul trecut la telefon, nu ma mintit sigur ca il cunosc de mult timp mie vecin,nu are chef de glume proaste nimeni.:(Nu stiu din iulie de anul trecut doar acum sau trezit...si pe mine cand o sa ma cheme oare de ce il cheama pe baiatul cu care am vorbit la telefon oare imi asculta telefonul?nu am pile in politie habar nu am de unde sa o i-au,mi-au fost folos sfaturile voastre am aruncat cartela.

Edited by kyty8686
Link to comment
Share on other sites

Acest forum nu sprijina si nici nu incurajeaza frauda, de orice fel ar fi ea, te-a mancat in cur, acum trebuie sa te scarpini, daca nu o faci tu, o vor face altii.

Exista forumuri de avocati, si exista si avocati, le dai bani si ei te sfatuiesc.

Closed + trash !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...