Jump to content
bubu2005

Vodafone Ofera Spre Testare Reteaua 4G Lte In Romania

Recommended Posts

Lansarea comerciala a serviciilor LTE (Long Term Evolution) va avea loc la inceputul anului viitor, insa pana atunci, incepand cu data de 31 octombrie 2012, clientii Vodafone din Romania vor putea sa testeze serviciile 4G la viteze de pana la 75 Mbps, urmand ca in 2013 serviciile 4G sa fie oferite la viteze de pana la 100 Mbps. De asemenea operatorul de telefonie mobila a anuntat si faptul ca reteaua LTE opereaza in banda de frecventa de 1800 MHz si a fost implementate cu ajutorul echipamentelor Huawei.

Iñaki Berroeta, CEO, Vodafone Romania, a declarat intr-un comunicat de presa oficial: "Vodafone a instalat si a testat cu succes reteaua LTE in principalele orase ale tarii. Clientii nostri, persoane individuale si companii, se vor putea bucura inca de acum de viteze mai mari si de o experienta imbunatatita, cu serviciile 4G."

P.S: Orasele in care va fi disponibila conexiunea 4G nu au fost inca dezvaluite.

Sursa: pctroubleshooting.ro

Link to comment
Share on other sites

In romania nu o sa avem acoperire 4g niciodata poate doar cand o sa apara 9G. E 3G cu acoperire proasta, HSDPA Plus ( care are viteza de 21Mb/s ) care nu prea stie lumea de el pt ca e aproape inexistent ai acoperire doar daca tii modemurile lor in brate. Acum vor sa bage 4G, o sa se apuce de el si o sa-l lase balta ca apare 5G si vor sa-l bage pe ala in loc sa investeasca in infrastructura pt o acoperire mai buna. Niste ratati.

Link to comment
Share on other sites

Adica ~ 2MB :) Nu-i chiar asa tragic :D Ar fi ceva sa avem mereu 3G la viteza asta. Are cineva ceva detalii de 4G? Stiti telefoane care se gasesc deja la noi pe 4G? ;;)

LOL, de fapt cica asta e 4G :( Really?? Asta-i tot?

LE: vezi ce inseamna sa ratezi o tasta :P

Edited by Shin
Link to comment
Share on other sites

da ma doare in pla unde traiesc altii si ce fac

eu chiar vreau 4G ... nu e vina mea ca m-am nascut in oras si cu parinti ok

mi se rupe ca nu au curent in cuca macaii sau altceva...mie daca imi e bine...i don`t give a fuck

tex asa e ?

on: nu ma intereseaza atata 4g ... pt ca stiu ca la noi aproape toate lucrurile is proaste + eu nu folosesc internetul de la ei ... !

off :clar deci tex e tactu nu ? pe el il intrebi daca tot ce ai scris tu e bine ... mare e gradina ta doamne ....

Edited by nAb.h4x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...