Jump to content
Nytro

Am revenit

Recommended Posts

Si sa facem haz de necaz:

„Scrisoare de la parnaie:

“Cred ca le-am cazut cu tronc, ca inca din prima seara a intrat la mine

Costel de la celula 18. Cu un pachet de margarina in mana dreapta, mi-a

zis ca vrea sa-mi sparga pufarina si sa-mi impinga lutul la deal, ca el

e condamnat la 25 de ani pentru dublu asasinat. Ca sa-mi dau curul la

vorbitor sa-mi planteze un brad in el.

In a doua seara si-a anuntat vizita Ticu de la 41. Fara margarina si nebarbierit. Badaran.

M-a impins pe pat, manifestandu-si sincer dorinta de a-mi sonda

marmelada cu guzanul. Guzan pe care mai intai trebuia sa-l caut la

gingii. Ca pentru el viata nu mai inseama nimic, ca are de stat 8 ani,

pentru talharie cu viol.

Va dati seama ca i-am servit-o tot pe aia cu asasinatul triplu, cu sadism, 35 ani de parnaie.

Si guzanul lui Ticu s-a transformat brusc intr-un hamster moale. Mi-am

permis chiar sa-l refuz cand m-a rugat insistent sa-i fac un tuseu cu

pixul.

Si-ncet incet, lumea a aflat de fiorosul criminal de langa buda si toti

ma salutau lung si respectuos. Va dati insa seama ca, daca le ziceam

adevarul, ca sunt bagat pe sase luni fiindca am downloadat doua

episoade din Lassie, ajungeam curva penitenciarului si, vorba lor, mi

se largea gura la borcan de nu mai puteam tine gemul.”

Link to comment
Share on other sites

Asta e Romanica.. unul fura milioane de euro in contracte cu statul si/sau omoara pe cineva .. si e judecat in libertate, ca mai apoi sa scape cu prezumtia de nevinovatie... si altul care hosteaza un site e arestat preventiv, ca vezi doamne e pericol public.

Trist.

 

Edited by Danny
Link to comment
Share on other sites

1. Cand te bati cu justitia in Romania, trebuie sa iei in calcul ca sistemul isi acopera spatele, o mana spala pe alta. Daca un procuror zice ca o oaie alba e neagra, degeaba te duci la seful lui, pentru ca si el o sa zica la fel, de asemenea instanta. Chiar astept sa ne zica cei implicati in aceasta poveste detalii, despre cum au fost primite argumentele tehnice in apararea lor, pentru ca am un feeling ca au vorbit cu peretii... Tot ce se poate ca o foaie stampilata pe care un tembel de sysadmin scrie ca ai facut X si Y fapte, cand probabil pe IP-ul tau era toata scara blocului, sa fie cea care conteaza.

2. Cand ajungi in public, dai de prostimea din mass-media, care de la o gaina calcata de autobuz, ajung la stiri gen "vai dezastru pe autostrada, accident la 130km/h, 40 de persoane implicate intr-un accident cu un animal, animalul era insarcinat iar impactul emotional al celor din autobuz a fost inimaginabil". Sa nu te astepti niciodata la etica din partea lor, nici sa isi ceara scuze si mai ales sa nu te astepti sa reflecte realitatea.

(cel mai bun exemplu, este ultimul zbang pe care l-a luat ROTLD-ul acum o luna, ati vazut voi sa se intample ceva sau mass-media sa zica realitatea?)

Link to comment
Share on other sites

Bravo nytro

Esti un adevarat lider , detinatorul acestui site nu poate sa raspunda de faptele petrecute pe acest site si nu poate preveni asta pentru ca utilizatorii acestui site pot trimite mesaje private(PM-uri) fara ca el sa stie ce se intampla.

Deci cel care detinea acest domeniu/hosting este bagat la mijloc fara sa vrea .

Edited by Gotyc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...