Jump to content
andreiiar

Vreau sa fiu haker.

Recommended Posts

Ma numesc Andrei si vreau sa fiu hakcer. De cand eram mic am vrut sa fiu hacker cand am jucat Uplink. Am citit o revista despre linux sau unix sau asa ceva unde spunea ca poti sa fii haker daca folosesti programul asta. Unde il gasesc? Sfaturi si cum se face.

Ma bucur ca fac parte din grupul vostru de hakeri.

Link to comment
Share on other sites

noi nu suntem "hackeri" noi suntem o comunitate, nu infractori, cine se crede " hacker" ?treci pe la regulament

hacker != infractor Ti-ai cam dat cu firma in cap.

On: Bun venit! Daca vrei sa inveti trebuie sa o iei cu inceputul. Faptul ca ti-ai facut un cont aici poate fi considerat ca si inceput. Iti recomand sa nu postezi prea des ci sa stai si sa citesti, sa inveti cam despre ce e vorba pe aici.

Nu exista nici un program magic si ascuns care sa te faca "hacker" daca il folosesti, desii la inceput o sa te folosesti de astfel de programe.

Daca esti inarmat cu multa curiozitate si rabdare, iti recomand ca atunci cand citesti ceva pe aici si nu stii despre ce se vorbeste sa cauti pe google si sa iti inbogatesti cunostiintele.

Trebuie sa inveti engleza daca nu stii deja pentru ca majoritatea materialelor de calitate sunt scrise in engleza.

Daca stii si engleza te poti apuca de programare. Nu uita niciodata ca adevartii hackeri isi construiesc ei propriile programe.

Nu uita ca un hacker nu e cel care strica si sparge, e cel care ia ceva, il analizeaza si il modifica pentru a face ceva mai bun. Asta e mentalitatea unui hacker, ce vezi tu la tv, sunt doar infractori si nu cred ca o sa vrei sa ajungi dupa gratii.

Bafta!

Pentru ceilalti zmei de pe aici:

Dupa ce am citit postul lui neme mi-am dat seama de o chestie. Daca noi care suntem mai vechi in comunitate nu ii educam pe cei noi si tineri, ne taiem singuri craca de sub picioare pentru ca nu mai are cine sa duca mai departe comunitatea in viitor. Lasati deoparte arongatele si arfele de mari cunoscatori si ajutati cu ceva util daca puteti.

Edited by M2G
corectare
Link to comment
Share on other sites

Am facut un curs introductiv Piton. Dar e asa plictisitor sa programezi. Eu vreau sa sparg un site american ca ma angajeaza aia sigur daca reusesc. FBI sau NASA sau ceva. Ceva important nu dunkindonuts.com

Nu o sa te angajeze nimeni daca spargi un site guvernamental, alea sunt filme. O sa ajungi cu siguranta dupra gratii si o sa fii futut in cur cativa ani la rand.

Daca nu iti place programarea dar vrei sa faci, sa spargi, sa dregi, iti sugerez sa nu scapi sapunul.

Citeste ce am scris mai sus, daca ai sa intelegi e bine iar daca nu, o sa pleci curand de pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Am facut un curs introductiv Piton. Dar e asa plictisitor sa programezi. Eu vreau sa sparg un site american ca ma angajeaza aia sigur daca reusesc. FBI sau NASA sau ceva. Ceva important nu dunkindonuts.com

Eu cred ca M2G a scris acel post degeaba. Daca tu vrei sa fii hacker, dar ti se pare 'plictisitor' si 'neinteresanta' aceasta programare, nu iti vei atinge scopul.

OFF: Totusi mi se pare ceva putred la mijloc... andreiiar , eu am senzatia ca faci pe prostu'.

Edited by StoNe-
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...