Jump to content
Sonny

Google Fiber: Internet de 1000mbps

Recommended Posts

Scump dai in masa .. nu merita sa dai atatia bani .. oricum si netu ce il avem noi e foarte bun in comparatie cu alte tari.

Parca la RDS Business 400mbs = 20 e, cred ca pretul e undeva tot pe acolo pentru 1gbs

nu am auzit de asa ceva,am dau si un seach.. chiar exista?

eu de exemplu la conectare prind 1GBPS si am abonamentu fiber link 2 de 100mbps si netu mere de rupe..

Link to comment
Share on other sites

Serviciul de internet Google Fiber nu revolu?ioneaz? ideea de a utiliza internetul. Poate doar la ei, unde dau pe 10Mbps sute de dolari.

Noi avem deja ISP-uri care ofera Gigabit :)

Defapt ei se refereau la altceva. De curand am vrut sa-mi fac abonament business la RDS 1gbps cu 2 ip-uri publice si mi-au trimis o oferta cu 1.500 euro pe luna.

Deci Google ofera asta pentru 70 euro. Compare it!

Link to comment
Share on other sites

Tu stii diferenta intre un abonament business si unul consumer? Crezi ca google te va lasa sa folosesti netul ala la o firma cu 100 de angajati? Cu 70 de euro? Bravo.

Uite aici gigabit cu 60 de lei pe luna. Mai sunt cel putin 2 firme in bucuresti cu oferte similare. Dar, din pacate, niciuna peering gigabit cu externul.


http://www.coolzone.ro/

Prinzi pe speedtest vreo ~500Mbps.

Edited by em
Link to comment
Share on other sites

Tu stii diferenta intre un abonament business si unul consumer? Crezi ca google te va lasa sa folosesti netul ala la o firma cu 100 de angajati? Cu 70 de euro? Bravo.

Uite aici gigabit cu 60 de lei pe luna. Mai sunt cel putin 2 firme in bucuresti cu oferte similare. Dar, din pacate, niciuna peering gigabit cu externul.


http://www.coolzone.ro/

Prinzi pe speedtest vreo ~500Mbps.

Eu ma refer strict la banda oferita si pretul acesteia.

De ce RDS-ul nu ofera gigabit pentru end-useri la 60 euro ?

Diferenta intre Google Irleand Limited si RDS este ca in contract, Google garanteaza 1Gbps, pe cand RDS-ul iti spun viteza de pana la Xyps.

In acest pana la rds-ul iti poate da 0.000000000000000000000001kbps sau maximul de Xyps. Ti-o spun din experienta.

Link to comment
Share on other sites

@whoknows

Chiar crezi ca Google garanteaza 1Gbps? Crezi ca la un torrent poti descarca cu 1Gbps daca ai net de la Google? Daca da, esti naiv.

Acela este abonament business, deci la acela RDS-ul nu va face figuri + ca il poti folosi in firme cu n angajati si asa mai departe. De ce RDS-ul nu ofera gigabit pentru end-useri la 60 de euro? Pentru ca nu vor. Daca nu iti convine, em ti-a recomandat pe unii care ofera la 60 de lei. Conteaza ca nu e chiar RDS?

Link to comment
Share on other sites

@whoknows

Chiar crezi ca Google garanteaza 1Gbps? Crezi ca la un torrent poti descarca cu 1Gbps daca ai net de la Google? Daca da, esti naiv.

Acela este abonament business, deci la acela RDS-ul nu va face figuri + ca il poti folosi in firme cu n angajati si asa mai departe. De ce RDS-ul nu ofera gigabit pentru end-useri la 60 de euro? Pentru ca nu vor. Daca nu iti convine, em ti-a recomandat pe unii care ofera la 60 de lei. Conteaza ca nu e chiar RDS?

Conteaza si acoperirea, daca n-am de ales decat intre romtelecom, next-gen si rds ? romtelecom = nextgen, am avut abonamente si amers ca curu, mi-a ramas doar rds.

Link to comment
Share on other sites

În România este inutil un pachet cu conexiune gbit pe calculatorul personal, degeaba ai tu 1gbps garantat dac? restul operatorilor ( vezi RDS ) la orele de vârf limiteaz? vitezele într-o veselie. La urma urmei ce faci cu 1gbps pe pc personal ? 100mbps garanta?i cred c? sunt suficien?i, î?i descarci filmul în 5min maxim, pe r?g?lie în 30sec, iar nfsul ca s? ai ce face pe strad? în 10min.

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ca preturile la 1000 mb sunt in aceeasi zona cu cele de la alti provideri, ma uimeste faptul ca ne dau optiunea de a avea net pe viata (cel putin 7 ani garantati de ei) la doar 200$(total) sau 25$ pe luna pt. 12 luni. Nu iau prin rate niciun comision si ajungi cam la acelasi pret pe luna dar avantajul este ca dupa cele 12 luni de plata, vei avea internet gratuit pe viata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...