Jump to content
CristianRoflmao

Pierdere garantie laptop?

Recommended Posts

Din ce ?tiu eu, dac? un pc/laptop e dezasamblat de c?tre tine, pierzi instant garan?ia. Dup? p?rerea mea e un lucru idiot, pentru c?, dac? am dreptate, aspirarea particulelor de praf e un mit pe durata perioadei de garan?ie, which it's stupid.

Edited by fadwow
Link to comment
Share on other sites

poq. si eu am acces usor la memorie si am observat ca nu e niciun sigiliu pus pe capacul ala. in caz de ceva, o poti da usor jos inainte sa il trimiti.

atata timp cat nu zgarie surubul care iti tine capacul inchis :)

un surub ce prezinte urme ca a fost mesterit e un motiv destul de bun pentru a va refuza cand trimiteti laptopul in service.

Link to comment
Share on other sites

Si eu pot confirma, la un laptop asus (cel putin un Asus) cumparat de pe cel, nu se pierde garantia daca se schimba placutele de ram.

Nu stiu cu certitudine daca este sau nu asa cum a spus @black_death_c4t

atata timp cat nu zgarie surubul care iti tine capacul inchis :)

un surub ce prezinte urme ca a fost mesterit e un motiv destul de bun pentru a va refuza cand trimiteti laptopul in service.

Dar stiu sigur ca la placutele ram nu este nici o problema daca le schimbi (Asus de pe CEL), eu cel putin am sunat la firma de unde am cumparat laptopul, pe urma la service-ul autorizat, doar ca sa ma asigur, pentru ca din auzite, poti fi confuz si sa gresesti.

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...