Jump to content
eXs

Coruptia in ziua de azi

Recommended Posts

Ieri am dat traseul la scoala de soferi eram in masina eu politistul si inca o fata care trebuia sa conduca dupa mine , conduc eu fac un mers cu spatele , o intoarcere din trei miscari si o parcare cu spatele , apoi mai merg prin oras ma pune sa fac o parcare cu laterla cu fata intre 2 masini , am intrat cu botu am facut-o dintro singura manevre, felicitari esti admis dar ai mers cam incet... m-am luat putin in gura cu el ca erau numai treceri de pietoni in fine... Se urca fetisoara era de o seama cu mn avea 20 de ani ..face parcare la teral cu spatele o parcheaza aproape de axul drumului :)) politistul cica hai fie... merge cat merge trece un pieton din stanga spre dreapta era sa-i ia calcaile cand a trecut de masin (nu a redus viteza , neacordare de prioritare , era cauzata din prima la faza asta...) in fine mergem ea pe un drum cu 2 benzi merge corect pe banda2 , pe banda 1 stationa un taxi , era pe avarii , se pune in spatele aluia desi putea sa-si continue drumul pe banda2 , ii spune politistul ce a vrut sa faca..aia s-a udat toata :))) ca nu stiu ce prioritate in fine da sa iasa pe banda1 pe b2 merge cat merge face la dreapta nu semnalizeaza ( se scad puncte) polistul ii spune ca a gresit in fine ajungem la stadion de unde am plecat eu felicitari admisa 5 puncte ca ai mers in cet si 5 puncte parcarea .. am ramas masca frate sincer... una ca asta te calca pe trecere..

Link to comment
Share on other sites

Nu intelegeti unde bat .. din cauza unor persoane din astea mori pe trecere sau intra in tine... nu sunt eu sofer dar nu e de joaca si nu e pentru oricine

ai dreptate,nu vezi ca in ziua de astazi numai acidente de masina si motocicleta sunt cu tineri de 18-21 ani care si-au luat proaspat "carnetu" si ala cu mita,ca ei habar nu au sa conduca si in loc sa calce franca calca aceleratia :(

E trist din pacate dar ce sa facem suntem in Romania

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate,nu vezi ca in ziua de astazi numai acidente de masina si motocicleta sunt cu tineri de 18-21 ani care si-au luat proaspat "carnetu" si ala cu mita,ca ei habar nu au sa conduca si in loc sa calce franca calca aceleratia :(

E trist din pacate dar ce sa facem suntem in Romania

Bine k mai is soferi k mine.

Link to comment
Share on other sites

La mine plecarea se face din afara orasului iar la inceput se urca pilele. Pe prima o plimba printr-o parcare goala... bravo felicitari ai carnet. Pe a doua o duce duce aproximativ 1 km pana la intrarea in oras. Care ii problema cu cea de-a doua? Ea conducea cu 50km/h cu viteza intaia.... tot drumul

Coruptie? Da' de unde! Povesti!

Link to comment
Share on other sites

La mine plecarea se face din afara orasului iar la inceput se urca pilele. Pe prima o plimba printr-o parcare goala... bravo felicitari ai carnet. Pe a doua o duce duce aproximativ 1 km pana la intrarea in oras. Care ii problema cu cea de-a doua? Ea conducea cu 50km/h cu viteza intaia.... tot drumul

Coruptie? Da' de unde! Povesti!

Du-te prietene de aici cu 1'a la 50kmph murea motorul la 25-30kmph si tu imi zici mie 50kmph?

Link to comment
Share on other sites

Si de ce nu ai reactionat in nici un fel ? Fa sesizare la DNA sau unde plm trebuie.Ai tacut ca blegu din gura atunci si acum vii si te plangi pe forum.

Pe mine ma doare fix in pula daca X isi ia carnetu pe pile, e viata lor pana la urma. Ai fost pus vreodata martor cand sa dea cineva de carnet?

Link to comment
Share on other sites

@hellhacker2 o sa te doara si altceva daca da peste tine sau peste cineva drag tie un dobitoc d'asta de ia carnetul pe pile...

Cei care iau carnetul pe pile sunt cei mai nenorociti dobitoci din punctul meu de vedere! Este ca si cum ai pune o arma in mainile unui dereglat mintal si l-ai trimite in multime sa-si faca de cap.

Link to comment
Share on other sites

Bai soferilor, pana nu ai masina nu stii sa conduci. La scoala e nimica toata inveti doar baza, dupa ce ai luat sala si traseu iti cumperi masina si incepi sa mergi cu ea. Dupa un timp o sa inceapa sa ti se dea mana la volan, din scoala nu iesi Schumacher. Asa ca nu mai aberati aici..

Link to comment
Share on other sites

Bai soferilor, pana nu ai masina nu stii sa conduci. La scoala e nimica toata inveti doar baza, dupa ce ai luat sala si traseu iti cumperi masina si incepi sa mergi cu ea. Dupa un timp o sa inceapa sa ti se dea mana la volan, din scoala nu iesi Schumacher. Asa ca nu mai aberati aici..

off:

you-dont-say.jpeg

on:

Asta este, nu-ti convine? move to foreign countries sau ramai pieton ( chiar daca ramai pieton, tot poate sa dea peste tine pe trecere :)) ) macar daca esti sofer si intra in tine mai ai o centura, un airbag, o figura :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...