Jump to content
xTremeSurfer

Baaaac !

Recommended Posts

Cine ?i-a ar?njat bac-ul nu e nebun s? zic? aici pe forum. Un lucru este cert, înc? se poate ar?nja, dar doar la cunoscu?i ?i pe sume frumu?ele. Partea amuzant? este c? toat? mâr??via se face dup? ce dai bac-ul nu înainte cum era pe vremuri ( ?i se zicea subiectul sau primeai foaia cu r?spunsuri..).

Link to comment
Share on other sites

Ce am avut eu de invatat:Harap Alb, Alexandru Lapusneanu, Ion, Enigma Otiliei, Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, Baltagul, Morometii, Luceafarul, Scrisoarea I, De demult, Aci sosi pe vremuri, Plumb, Eu nu strivesc corola de minuni a lumii, Flori de mucigai, Ryga Crypto si lapona enigel, Leoaica tanara, iubirea, O scrisoarea pierduta, Iona

E si Baltagul in programa? :|

Eu nu l-am gasit nicaieri prin nici o carte cu modele si eseuri.Habar nu stiam ca tre sa invatam si Baltagul. :|

Link to comment
Share on other sites

2012- poezie Eminescu
2011- gen dramatic "O scrisoare pierduta" / "Iona"
2010- basm "Harap-Alb"
2009- roman psihologic interbelic "Ultima noapte..."
2008- basm "Harap-Alb"
2007- 'imaginarul poetic traditionalist intr-o poezie studiata'
2006- roman "Ion" / "Ultima noapte..." / "Morometii"
2005- roman (inainte de al doilea razboi mondial)
2004- roman obiectiv
2003- nuvela "Alexandru Lapusneanul"

Succes.

Link to comment
Share on other sites

2012- poezie Eminescu
2011- gen dramatic "O scrisoare pierduta" / "Iona"
2010- basm "Harap-Alb"
2009- roman psihologic interbelic "Ultima noapte..."
2008- basm "Harap-Alb"
2007- 'imaginarul poetic traditionalist intr-o poezie studiata'
2006- roman "Ion" / "Ultima noapte..." / "Morometii"
2005- roman (inainte de al doilea razboi mondial)
2004- roman obiectiv
2003- nuvela "Alexandru Lapusneanul"

Succes.

Clar, "Plumb" :|

Cum e faza cu camerele? Filmeaza si salveaza in localhost sau live pe un server?

Link to comment
Share on other sites

Clar, "Plumb" :|

Cum e faza cu camerele? Filmeaza si salveaza in localhost sau live pe un server?

salveaza pe cd / dvd (cel putin asa mi-a zis profu de info) dar eu cred ca pe un server si de acolo le scrie pe cd si le baga la arhiva...

Link to comment
Share on other sites

Du-te ma cu plumbul tau de aici, nu fi pocit! :)) n-am citit macar o data poezia.

Eu mizez pe roman(Ion/Morometii/Enigma Otiliei).

Doamne ajuta!

La fel si eu, dar vazand ce s-a dat in ultimii 10 ani, ce lipseste e plumbu'.

salveaza pe cd / dvd (cel putin asa mi-a zis profu de info) dar eu cred ca pe un server si de acolo le scrie pe cd si le baga la arhiva...

Asta ineamna ca are nevoie de net? Si daca ar pica netu? :))

Edit: Pula mea, deja se stie varianta, niste "bogatani" prosti se laudau azi ca vor primi varianta rezolvata pe mail. Sper sa fie un bluf si sa primeasca fix pula.

Link to comment
Share on other sites

O scri.soare pierd.ut?, rel.a?ia din.tre 2 perso.naje.

Informa?ia provine dintr-o sursa "sigura". Nu va baza?i 100% pe asta, dar cam 90% asta e.

nici eu nu sunt sigur, dar având în vedere persoana de la care provine, m? face s? o mai repet înc? odat?.

Baft?!

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
O scri.soare pierd.ut?, rel.a?ia din.tre 2 perso.naje.

Informa?ia provine dintr-o sursa "sigura". Nu va baza?i 100% pe asta, dar cam 90% asta e.

nici eu nu sunt sigur, dar având în vedere persoana de la care provine, m? face s? o mai repet înc? odat?.

Baft?!

Sustin.

Link to comment
Share on other sites

O scri.soare pierd.ut?, rel.a?ia din.tre 2 perso.naje.

Informa?ia provine dintr-o sursa "sigura". Nu va baza?i 100% pe asta, dar cam 90% asta e.

nici eu nu sunt sigur, dar având în vedere persoana de la care provine, m? face s? o mai repet înc? odat?.

Baft?!

Mi-ai dat in cap cu relatia dintre 2 personaje.

Link to comment
Share on other sites

O scri.soare pierd.ut?, rel.a?ia din.tre 2 perso.naje.

Informa?ia provine dintr-o sursa "sigura". Nu va baza?i 100% pe asta, dar cam 90% asta e.

nici eu nu sunt sigur, dar având în vedere persoana de la care provine, m? face s? o mai repet înc? odat?.

Baft?!

Asta e zvonul pe care l-am auzit si eu, dar pentru profil uman. Daca sunteti la profil real, repetati ion, morometii si patul lui procust / ultima noapte. Cica astea ar fi cele 3 variante extrase.

Link to comment
Share on other sites

Asta e zvonul pe care l-am auzit si eu, dar pentru profil uman. Daca sunteti la profil real, repetati ion, morometii si patul lui procust / ultima noapte. Cica astea ar fi cele 3 variante extrase.

Ultima noapte a fost la olimpici, acuma nu cred ca-l dau astia iar..dam acelasi lucru de 100 de ori???

Link to comment
Share on other sites

Asta e zvonul pe care l-am auzit si eu, dar pentru profil uman. Daca sunteti la profil real, repetati ion, morometii si patul lui procust / ultima noapte. Cica astea ar fi cele 3 variante extrase.

dac? într-adev?r pic? scrisoarea o s? am ni?te muie de dat.

@thetime, you made my day.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Imi explica si mie cineva cum e posibil ca si la noi sa ne dea acelasi lucru ca la olimpici? Mersi:)

Sper ca nu pui intrebarea asta in calitate de proaspat absolvent al celor 12 clase, ca eu zic sa te inscrii in liceu din nou.

Trebuie sa fii cel putin idiot sa pui intrebarea asta. Bacalaureatul nu este un examen pe categorii de elevi, gen media 10, media 9, media 8. Singuru criteriu de diferentiere fiind numarul de ore studiat de fiecare la materiile de bac, acele profile pe care le stii tu.

Daca nu ti se pare corect sa dai asa greu ca olimpicii, nici lor nu li se pare corect ca tu, o lichea care ai frecat menta 4 ani sa iei aceasi nota la bacaulreat cu ei care au invatat pe bune 4 ani.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...