Jump to content
livestyle

Sugestie,singur este greu sa ridici o piatra dar daca suntem mai multi devine simplu

Recommended Posts

Ma gandesc cum ar fi daca noi astia toti de pe RST am pune 70 la suta din bani care ai avem indiferent de cat are fie care,si sa trangem o anumita suma de bani si sa ai investim in ceva gen sa deschidem o firma de antivirusi sau nu stiu,putem spune cati bani putem aduce fie care si fie care spune o ideie si alegem una prin votare pur si simplu si cream si un portofel virtual RST,eu zic k am strange o suma de bani considerabila cred k am ramane socati de suma care am putea adunao si cu care am putea dezvolta un anumit proiect,eu sunul sunt foarte serios si determinat,astept raspunsuri cat mai multe cu cat ar putea pune fie care acompaniat de cate o ideie bine inteles.

Link to comment
Share on other sites

Ce proiecte marete aveti voi in mintile voastre..

De unde dracu ai facut tu 3.000 de euro K nhuma rhau the exphrimi.

Imi cer scz pt scris nu locuiesc in romania de 15 ani si este foarta jenanta problema cu scrisul intradeavr,bani sunt toate economile mele si decat sa plec in vacantza sau sa ai dau la curve as vrea sa fac ceva cu ei,si m.am gandit k daca am pune fie care cat avem dar sa punem toti am putea face ceva.

si nu vreau sa fiu antipatic dar te rog nu mai iti uza degetelele daca nu ai vre o ideie aparte sau o arzi solo fie care face ce vrea eu am dat o sugestie si dupa parerea mea nu este rea ideia acuma fie care este programat sa gandeasca in felul lui eu vad paharul jumate plin....

Link to comment
Share on other sites

RST este o comunitate. Un loc in care ne intalnim si discutam.

Daca vrei sa faci bani munceste pt cineva. (castigi usor 1500€ / luna din IT)

Si intr-un an strangi bani sa-ti deschizi ce firma de antivirusi vrei tu.

PS: 3000€ cat ai tu e destul de putin (vorbind in termeni de firma nu comparam cu pensia lu bunicu')

Link to comment
Share on other sites

(farse) Te inteleg si eu am baut doua pahare de vin de dimineatza,eu ce astept de la postul asta este ca fie care sa spuna ce ideie are si de cati bani dispune si la sfarsit facem un calcul vedem cati bani putem recolta votam o un proiect si il punem in aplicare si chiar si cei fara bani ne pot ajuta cu cunostintele lor si vedem ce iese

(yoyois)3000 este o suma mica intradevar,dar daca am pune toti cate o suma mica am putea face o suma mare.....

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cata experienta ai tu in afaceri... este complicat, greu cateodata chiar imposibil sa ai atat de multi actionari...

descrie un plan de afaceri in care sa participam toti, iti recomand sa folosesti mindmaps ca sa fie cat mai usor de inteles.

discutam dupa. ok?

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cata experienta ai tu in afaceri... este complicat, greu cateodata chiar imposibil sa ai atat de multi actionari...

descrie un plan de afaceri in care sa participam toti, iti recomand sa folosesti mindmaps ca sa fie cat mai usor de inteles.

discutam dupa. ok?

Sincer nu am un plan de afaceri exact k sa pot propune ceva tocmai daia ma gandeam cam cati bani sar putea strange de la fie care dam fie care o ideie votam una o gandim si calculam si punem in practica

Link to comment
Share on other sites

[p]Ma jur ca sariti toti ca arsii, lasa-ti frate omu sa-si aplice ideile.

Daca nu ar fi unul ca el nu ar mai evolua lumea.

Ce face el fac si astia in parlament, hai sa strangem tara bani din impozite sa facem ceva iar la final banii ajung in conturile lor de prin Elvetia.( nu stiu legatura intre conturi bancare si Elvetia da suna fain), doar ca el chiar are initiativa.

Ca sa revin la subiect momentat detin un pachet de servetele, hainele de pe mine, 3 nasturi si a jumate de Cola, deci financiar nu te pot sustine, insa idei am.[/p][p]

Daca vrei ceva din care sa iasa bani iei frumos o coala de hartie, si iti alegi nisa desigur.

O notezi apoi verifici concurenta, e imposibil sa nu existe cel putin cineva care sa se fi gandit inainte la ideea ta.

Apoi te gandesti, "Ce as putea aduce eu nou in acel domeniu ca lumea sa vina la mine si nu la tipul mai vechi in domeniu ca mine?".[/p]

De exemplu sa luam nisa PPD-urilor (nu ma refer sa fi tu uploader, ci owner de PPD).

Cleanfiles a venit cu pagina costumizabila de download, widget costumizabil, plus multe altele ca restul, de aceea imi place.

Daca tu vrei firma de antivirusi gandestete ce ai putea aduce in plus pe langa zecile de firme de pe piata?

Personal nu te-as alege deoarece ai fi nou in domeniu singurul lucru ce m-ar determina sa te aleg ar fi daca softul tau mi-ar face de mancare.

[p]Sper ca ai inteles ideea.

Acum daca tot am scris atat ar fi bine sa-mi exprim si eu ideea:

Prostia, daca vrei bani investesti in prostie.

Toata lumea o are in comun iar in Romania se face abuz.

Sa-ti dau un exemplu:

Google keyword tool:

Florin Salam VS Subiecte BAC 2013

Succes.[/p]

Link to comment
Share on other sites

[p]Ma jur ca sariti toti ca arsii, lasa-ti frate omu sa-si aplice ideile.

Daca nu ar fi unul ca el nu ar mai evolua lumea.

Ce face el fac si astia in parlament, hai sa strangem tara bani din impozite sa facem ceva iar la final banii ajung in conturile lor de prin Elvetia.( nu stiu legatura intre conturi bancare si Elvetia da suna fain), doar ca el chiar are initiativa.

Ca sa revin la subiect momentat detin un pachet de servetele, hainele de pe mine, 3 nasturi si a jumate de Cola, deci financiar nu te pot sustine, insa idei am.[/p][p]

Daca vrei ceva din care sa iasa bani iei frumos o coala de hartie, si iti alegi nisa desigur.

O notezi apoi verifici concurenta, e imposibil sa nu existe cel putin cineva care sa se fi gandit inainte la ideea ta.

Apoi te gandesti, "Ce as putea aduce eu nou in acel domeniu ca lumea sa vina la mine si nu la tipul mai vechi in domeniu ca mine?".[/p]

De exemplu sa luam nisa PPD-urilor (nu ma refer sa fi tu uploader, ci owner de PPD).

Cleanfiles a venit cu pagina costumizabila de download, widget costumizabil, plus multe altele ca restul, de aceea imi place.

Daca tu vrei firma de antivirusi gandestete ce ai putea aduce in plus pe langa zecile de firme de pe piata?

Personal nu te-as alege deoarece ai fi nou in domeniu singurul lucru ce m-ar determina sa te aleg ar fi daca softul tau mi-ar face de mancare.

[p]Sper ca ai inteles ideea.

Acum daca tot am scris atat ar fi bine sa-mi exprim si eu ideea:

Prostia, daca vrei bani investesti in prostie.

Toata lumea o are in comun iar in Romania se face abuz.

Sa-ti dau un exemplu:

Google keyword tool:

Florin Salam VS Subiecte BAC 2013

Succes.[/p]

Ai la semnatura "Like la postu asta daca crezi ca Sandboxie e ca un prezervativ."

Ai florin salam la avatar.

shhhh

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum spune-am intr-un post anterior, nu hainele il fac pe om respectiv un rahat de avatar si semnatura.

Daca ai arunca o privire pe posturile mele ai descoperi ca nu sunt de azi de ieri, nu ma las usor intimidat si am un limbaj, zic eu, destul de adecvat, fara multe greseli gramaticale.

Link to comment
Share on other sites

Ma gandesc cum ar fi daca noi astia toti de pe RST am pune 70 la suta din bani care ai avem indiferent de cat are fie care,si sa trangem o anumita suma de bani si sa ai investim in ceva gen sa deschidem o firma de antivirusi sau nu stiu,putem spune cati bani putem aduce fie care si fie care spune o ideie si alegem una prin votare pur si simplu si cream si un portofel virtual RST,eu zic k am strange o suma de bani considerabila cred k am ramane socati de suma care am putea adunao si cu care am putea dezvolta un anumit proiect,eu sunul sunt foarte serios si determinat,astept raspunsuri cat mai multe cu cat ar putea pune fie care acompaniat de cate o ideie bine inteles.

On topic: vise taica, vise...

Off topic (dar in context): Carti tu-ti ceapa ma-tii... CARTI. Nu mai punem faptul ca te exprimi de lemn dar, totusi, "FIE CARE" ?!?!

On side: Tara noastra aur poarta, noi cersim din poarta-n poarta. Pai cum pendulul lui Vasile sa nu fie asa cand "idioten" (a se intelege prin "idioten" un om cu idei) nu stie sa "vor beste" bine limba romana...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pisam-as pe ea de limba romana. Nici Becali nu stia da asta nu l-a oprit sa se imbogateasca nu?

E si asta o moda in ziua de azi.... nu te duce capu, nu ai nimic de zis dar vrei sa te bagi in seama? Nici o problema! Ia-te de o greseala de gramatica de cacat. Macar de n-ar fi atatia profi de romana care mor de foame... poate as fi zis si eu ca da frate, sa vorbesti gramatical e important.

On topic:

Daca ar fi sa se puna in aplicare ideea ta (cel ce a deschis topic-ul) 5% din membrii RST ar trebui sa puna 95% din capital, pentru ca majoritatea de pe aici sunt vai de pula lor. Evident nu le-ar conveni, deci pica ideea.

Din experienta mea iti zic ca daca vrei sa faci ceva, fa singur. O sa fi surprins cat de prosti sunt majoritatea oamenilor.

Edited by ionut.hulub
Link to comment
Share on other sites

Pisam-as pe ea de limba romana. Nici Becali nu stia da asta nu l-a oprit sa se imbogateasca nu?

Nu invata ! Devino cioban ! Apoi sa te vad cum devii bogat.

Pisamas pe mentalitatea voastra de cacat!

ON: Dute in pana mea ie-ati o lada de bere 3 curve si lasa afaceriile. Totusi o "donatie" pentru un proiect ar fi buna dar proiectul respectiv trebuie gandit foarte bine pas cu pas. (avantaje-dezavantaje) .

Link to comment
Share on other sites

Ceia ce nu ati citit este ca nu locuiesc in romania de 15 ani si daia scriu asa urat,tocmai si tara nuastra se duce de rapa din cauza unor oameni neputinciosi k uni dintre voi care sunt niste negativisti si pesimisti inraiti care nu stiu decat sa critice,este neseriozitate mare pe aicia opserv,daca nu aveti idei sau bani sau nu va convine ceia ce spun pur sisimplu nu mai comentati aiurea k nu vad rostul...am ajuns la concluzia k indieni cu care discut pe alte forumuri sunt mai inteligenti k foarte muti de pe aicia pt k sunt uniti,aicia se critica se dusmaneste se vede totul negru de ce?pt k multi dintre voi am opservat k au mintile intunecate..in fine fie care gandeste cum vrea si ce vrea vb spun multi fapte fac putini...nu stiu de ce nu va luati niste pantofi daia de lac misto vata sapun si o funie daia groasa si va duceti in spate la copac...k si asa nu se mai poate face nimik nu mai este nici o speranta pt uni dintre voi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...