Jump to content
stresulicy

Help !!! Galaxy SII furat

Recommended Posts

Salut, in cursul zilei de ieri am primit un SII in schimbul a niste bani ce mii datora mai demult un amic, m-am prins ca fusese furat dar am acceptat ca alfel cine stie daca mai recuperam ceva de la el, telefonul era blocat si probabil atunci a reusit sa trimita un mesaj de alerta la proprietar cu numarul meu *acesta mia trimis mesaj astazi sa-i returnez telu ca alfel ma da in judecata* intre timp l-am deblocat, factory reset si chiar imi place telefonul dar ma gandesc ca risc sa fiu complice la acest furt si nici macar nu sunt in RO si nu vreau sa am probleme pe aici ! ar fi vreo solutie sa pot utiliza telefonul in siguranta ?

Link to comment
Share on other sites

Cu ce sa te dea in judecata ca nu tu lai furat.. deci chill out.

iar in legatura cu mesajul,dc plm nu ai verificat daca nu are programe de tracking sau alte futeri sa le dezactivezi :|

Schimba-i rom-ul,imei si nu te mai poate fute tipul,doar daca iti face tracking la numarul de telefon :)))

programele de tracking cred eu ca s-au sters deja dupa ce i-am dat factory reset m-am uitat un pic prin programele ce ruleaza si nimic suspicios ! Stii vreo solutie de schimbat imei fara cablu de service ?

Link to comment
Share on other sites

Nu va bateti capul atata, daca chiar se intampla sa vina careva la usa, spui ca l-ai cumparat de la unu de pe strada, te-a abordat ca a pierdut portofelul si ca nu are bani sa se intoarca acasa si ca iti da S2-ul daca i dai 100 de euro. That's it, in cel mai rau caz, conform legii esti "cumparator de buna credinta" si iti sufla un kil' de pene-n cur, nici macar telefonul nu ti-l pot confisca!

Link to comment
Share on other sites

Nu iti bate capu un prieten o furat un telefon ma rog l-o gasit pe o banca,l-o ciordit l-o tinut doua saptamani si l-o vandut si dupa vreo 1 saptamana i-o venit politia la poarta si i-o dat o amenda modica de 60 ron paremisemi :)) deci nu are rost sa-ti bati capul. Si la tipul la care o vandut telefonul nu i-o facut nimic,nu o mers politia la el nimic.

Deci chill out :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...