Jump to content
Brenin

[Cerere Opinie] Joc PC Strategie

Recommended Posts

Va salut. Nu imi este in caracter sa fac cereri de fel, dar daca tot stau toata ziua pe acest forum, am zis sa incerc.

In primul rand, vreau sa precizez, ca datorita faptului ca mai toata ziua muncesc, am pierdut sirul jocurilor 'cool', nu stiu ce e frumos si ce nu, ce merita si ce nu.

Vreau si eu din cand in cand sa joc un joc de strategie, joc GTA Vie City de 6 ani cand prind 10 minute libere, si deja mi s-a luat de el. Stiu, nu e de strategie, doar specificam ce faceam pana acum.

Vreau sa se asemene cat se poate cu jocuri gen Caesar 3, Knights and Merchants, AOE 1 sau Starcraft 1, intelegeti unde bat.

Stiu ca pot sa caut pe google, dar, cum ziceam, e frumos sa vezi ce recomanda si alte persoane, sunt sigur ca sunt cativa pe aici ca mine carora le plac jocurile de genul.

NU am un calculator transnet, este un i5 luat acum un an, cu 8 gb RAM si placa video integrata de la CPU, Intel HD graphics, 128 MB, cu un ssd micut de 60 gb.

Deci, ce recomandati voi ? Ceva captivant ? NU imi trebuie grafica anului 2187, doar sa fie dragut.

Multumesc anticipat, si va rog sa nu intrati in polemici intre voi cu care joc e mai frumos si care nu, gusturile nu se discuta , cel putin in materie de jocuri )

Edited by Brenin
Link to comment
Share on other sites

1) Age of mythology - great fun

2) Red Alert 2

3) Civilization V

4) 1701 A.D.

5) Rome Total War

Zici ca joci 10 minute cand ai timp, intr-un joc ca Civilization sau 1701 A.D. ai sa pierzi lejer 3 ore fara sa observi. AOM (1) este ideal pentru ca poti sa termini in 30 de minute lejer :)). Oricum toate sunt bune pentru ca poti da save si continua ziua urmatoare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...