Jump to content
livestyle

Ce pc sa imi cumpar

Recommended Posts

Ok, PC, dar desktop sau laptop?

Daca vorbesti de desktop, iti faci un hackintosh ( Hackintosh : PC normal format din componente ce sunt suportate de MacOS ).

Intri pe tonymacx86.com si ai acolo TOT ce trebuie sa stii :)

Daca vorbesti de laptop, da , ia-ti un Apple ( ii faci dual-boot, ce vrei ) ; Singura problema care am intalnit-o la un amic referitor la un Macbook Pro a fost ca i se umflase bateria si touchpad-ul mergea relativ mai greu ( trebuia sa apesi mai tare ); [se intampla foarte rar asta ]

In locul tau mi-as mai lua Macbook fiindca stii ca ai compatibilitatea cu MacOS dar ruleaza SI windows ( fara nici o problema ), despre Alienware nu sunt la fel de sigur.

Link to comment
Share on other sites

Numai posturi de astea de ´´bastan´´ ai :

https://rstforums.com/forum/71482-deblocare-smasung-galaxy-note-2-a.rst

https://rstforums.com/forum/71587-sugestie-singur-este-greu-sa-ridici-o-piatra-dar-daca-suntem-mai-multi-devine-simplu.rst

Am si eu un telefon samsung galaxy note 2 si este blocat pe o retea si as vrea sa il deblochiez stie cineva vre un cod de deblocare?
Ma gandesc cum ar fi daca noi astia toti de pe RST am pune 70 la suta din bani care ai avem indiferent de cat are fie care,si sa trangem o anumita suma de bani si sa ai investim in ceva gen sa deschidem o firma de antivirusi sau nu stiu,putem spune cati bani putem aduce fie care si fie care spune o ideie si alegem una prin votare pur si simplu si cream si un portofel virtual RST,eu zic k am strange o suma de bani considerabila cred k am ramane socati de suma care am putea adunao si cu care am putea dezvolta un anumit proiect,eu sunul sunt foarte serios si determinat,astept raspunsuri cat mai multe cu cat ar putea pune fie care acompaniat de cate o ideie bine inteles.

PD: Pe alienware ce sistem de operare crezi ca ai ? Daca tot vrei Windows.... Alienware18 ajunge de la 2300$ la 4500$ customizat

Edit: Am mai gasit unul :

Ce ati face cu 287,000 euro

Eu as cumpara un singur program FinFisher

Altul :

Ce ai face cu 3000 euro?

Am 3000 de euro si ma tot gandesc cum sa ai imultesc sau ce sa fac cu ei,sa imi iau o sticla de vin(k si asa sunt bautor de vin)si doua tarfe bete in dres asiatice bineinteles...glumeam evident nu dau bani pe bautura k vin ele cu el,Nu serios vb imi puteti sugera cate va idei inovatoare?

Edited by bodostyle
Link to comment
Share on other sites

Numai posturi de astea de ´´bastan´´ ai :

https://rstforums.com/forum/71482-deblocare-smasung-galaxy-note-2-a.rst

https://rstforums.com/forum/71587-sugestie-singur-este-greu-sa-ridici-o-piatra-dar-daca-suntem-mai-multi-devine-simplu.rst

PD: Pe alienware ce sistem de operare crezi ca ai ? Daca tot vrei Windows.... Alienware18 ajunge de la 2300$ la 4500$ customizat

Edit: Am mai gasit unul :

Altul :

Ce ai face cu 3000 euro?

Un om cu Capital mare :)

Link to comment
Share on other sites

Numai posturi de astea de ´´bastan´´ ai :

https://rstforums.com/forum/71482-deblocare-smasung-galaxy-note-2-a.rst

https://rstforums.com/forum/71587-sugestie-singur-este-greu-sa-ridici-o-piatra-dar-daca-suntem-mai-multi-devine-simplu.rst

PD: Pe alienware ce sistem de operare crezi ca ai ? Daca tot vrei Windows.... Alienware18 ajunge de la 2300$ la 4500$ customizat

Edit: Am mai gasit unul :

Altul :

Ce ai face cu 3000 euro?

Ai dreptate, am vazut si eu posturile lui. Pe RST e smecher, dar in realitate are frigiderul gol.

Link to comment
Share on other sites

Ultimul post aici : Nu mai are rost sa caut posturile unde te scuzi ca nu stii limba romana pentru ca esti plecat de 15 ani ,si cineva iti zicea sa scrii engleza ca majoritatea stiu engleza .Tu revii cu un post ca stii numai franceza si engleza nu , apoi postezi 40 de stiri de securitate informatica in engleza.

Si in legatura cu asta :

Dorm 4 ore pe nuapte restu fac sport si muncesc,nu cred ca este ceva de bastan sa caut sa cumpar un leptop mai puternic k doar asta imi aduce bani amigo....

Banii ii faci cu un laptop Dell cu 512 Mb Ram (250 lei), alea puternice sunt pentru jocuri si alte chestii

Edited by bodostyle
Link to comment
Share on other sites

Daca majoritatea din voi traiti cu minim pe economie, asta nu inseamna ca trebuie sa va legati de oameni care castiga mai bine.

Ontopic, recomand Macbook-ul. Nu am folosit personal un macbook, dar detin un iMac, si sunt foarte multumit. Cand o sa te inveti cu OSX, o sa razi de Windows ).

Cat despre Alienware, bani multi pentru nimic. Iti faci un sistem FOARTE BUN pentru jocuri si cu piese normale de la intel si nvidia, ca sa fiu pe scurt.

offtopic, ceva frumos pentru Windows Lovers

Mac Vs PC - 2 - Spyware - YouTube

Link to comment
Share on other sites

Da ma frate ce chestie tr sa stau sa dau explicati si sa ma justific de ce vreau sa cumpar un leptop mai performat,si asta ma cataloghieaza si ma indruma sa imi cumpar un leptop de 250 de euro in tradevar lui un leptop asa ai trebuie este de ajuns doar sa critice,si daca a cauta sa cumperi un leptop de 2500 de euro inseamna a fi bastan inseamna k faptu de ati lua o masina deja sari calu,omu este inlogic,stiu sa scriu romaneste dar nu gramatical exact k engleza dar in schimb scriu franceza k am fost la scoala aicia si daca as posta stiri in franceza nu cred k ar intelege multi de aceia postez in engleza pt k este prima limba vb in lume,si da dorm doar 4 5 ore pe nuapte pt k lucrez pe net si daca vrei sa sti si ce lucrez am sa iti arat poate te pui si tu pe munca nu pe critica.

Internet Eyes - Internet Eyes este un site in anglia care te angajeaza sa te uiti de pe pc de la tine din fotoliu pe camerele lor de supraveghiere si daca prinzi vre un hot iti da bani,eu fac bani cat de cat din asta,si ce mai faca este ca vand produse pe internet care nu le am lumea le comanda le plateste iar eu le comand le platesc la randul meu si le trimit pe adresa persoanei care le a comandat.si inca ceva care nu vreau sa spun deja am vb prea mult.

Am sa iti ascult sfatul brenin am sa cumpar un macbook pro.ms

Link to comment
Share on other sites

Internet Eyes - Internet Eyes este un site in anglia care te angajeaza sa te uiti de pe pc de la tine din fotoliu pe camerele lor de supraveghiere si daca prinzi vre un hot iti da bani,eu fac bani cat de cat din asta,si ce mai faca este ca vand produse pe internet care nu le am lumea le comanda le plateste iar eu le comand le platesc la randul meu si le trimit pe adresa persoanei care le a comandat

Pentru asta nu ai nevoie de laptop de 2500 euro .

Daca majoritatea din voi traiti cu minim pe economie, asta nu inseamna ca trebuie sa va legati de oameni care castiga mai bine.

Tu habar nu ai ce vorbesti la faza asta .Daca esti atat de incuiat incat sa nu iti dai seama ca asta habar nu are ce ala Mac, Windows si Linux .Uita-te si aici :

Da...ms luni dimineatza ma duc sa il cumpar,nu am mai lucrat cu macbook dar osa ma descurc eu sa vad cum fac sa bag si backtrack pe el..

Vrea Mac pentru ca poate pune si Windows ca e esential

Da asa este aveti dreptate osa aleg macul pt k pot sa ai instalez si windows si asta e primordial,va multumesc pt sfaturi
, si o sa puna si Backtrack.Aia care rad de cum se fac banii cu un laptop de 100 euro probabil nu au vazut niciodata mia de euro.Sa te uiti la niste camere cum zice ala ,nu iti trebuie nici de departe un laptop de 2500 euro.Sa o faci pe drop-ul nici atat.

Mai era unul mai sus ce la fel radea: Cand ai sa cresti mai mare si ai sa afli cati bani au facut altii cu un simplu laptop conectat la internet, negri sau gri , o sa razi de ce ai scris aici .

Link to comment
Share on other sites

- Daca te intereseaza dezvoltare iOS/Mac OS-X atunci e clar ca ai nevoie de un device Apple. MacBook Pro 15" = Portabilitate (unde poti sa iti pui un monitor extern pe 22' la un pret rezonabil), iMac = Comfortabilitate (daca lucrezi la birou in mare parte a timpului). Mentionez ca pe Apple poti dezvolta cam tot ce misca in industrie in ziua de azi. Daca ai nevoie sa rulezi Winows se rezolva usor cu Boot Camp. Pretul unui MacBook uneori poate fi cam piperat, dar daca nu se pune problema banilor, atunci e ok.

- Daca te intereseaza dezvoltare de orice alt fel (in afara de ce se poate rula pe Apple) + gaming, mergi pe un custom PC.

Laptopurile astea din "plastic" nu-mi inspira deloc incredere. Plus ca daca iti faci ceva custom ai mari sanse sa poti instala OS-X.

PS: Ai pus problema foarte prost MacBook vs Alienware. Nu pot sa imi dau seama daca esti gamer, sau nu. Nu pot sa imi dau seama daca vrei sa dezvolti ceva anume, sau nu.

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Eu i-am recomandat Apple pentru ca e "putin" mai "flexibil" ;

Nu o sa poti sa-ti faci / sa gasesti niciodata un laptop cu "manopera" unui Alienware si cu puterea "indesata" in el. ( Si daca gasesti, nu are "bonusurile" unui Alienware: special gaming touchpad, tastatura "Las Vegas" :)) , etc )

Si Macbook Pro-ul si Alienware-ul au niste preturi piperate, fiecare se justifica in mediul de lucru in care se comporta mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Lasa.ne brother,nu inteleg care este problema ta....fac ce vreau cand vreau si cum vreau cumparati un leptop dala la 100 de dolari si vezi k ies si iphonuri la 100 de usd,nu iti convine nu mai comenta ce dracu stai sa cirtici si sa faci pe grozavul pe aicia trageti doua palme peste ceafa si readute la lumina....

Link to comment
Share on other sites

Offtopic:

Pentru carcotasii de 16 ani: banu-ul e o pedeapsa pre nesemnificativa, meritati batuti si spanzurati cu firu de la tastatura.

NU E FORUM DE MORALISTI, e forum de securitate, trezirea!

On-topic:

E simplu, vrei sa te plimbi cu laptopu dupa tine si sa te lauzi ca ai dat X bani pe laptop, ia-ti mac, vrei putere de desktop pe care o poti lua dupa tine ia-ti alienware.

Vrei performanta, putere, racire buna - alienware

Vrei design, sa fie subtire si in trend - MacBook

E ca si cum ai intreba, ce sa imi iau BMW seria 5 2013 sau Range Rover 2013, unu e de strada altu de teren, depinde pt. ce iti trebuie, tragi linie si iti gasesti singur raspunsul, nu te lasa ghidat pentru ca sunt banii tai si nu are rost sa regreti !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...