Jump to content
Andrei

Defcamp 2013

Recommended Posts

Salutare,

Am marea placere sa anunt ca in perioada 29-30 noiembrie 2013, la Crystal Palace Ballroom, in Bucuresti va avea loc conferinta de hacking si securitate informatica DefCamp 2013.

Comunitatea RST a fost mereu aproape de noi si s-au regasit din 2011 tot timpul la evenimentele DefCamp, ei fiind cei care dau pulsul evenimentului asa ca doresc sa va invit din nou sa participati la cel mai mare eveniment de hacking ce a avut loc vreodata in Romania si nu glumim. Estimam o prezenta de 300-400 de participanti intr-una dintre cele mai elegante locatii din capitala, alaturi de peste 15 speakeri locali si internationali si cateva activitati foarte provocatoare : DefCamp CTF, Hack The Machine, App 2 Own, Wall of Sheep, Spot the Cop regasindu-se in programul principal.

Va puteti inregistra direct pe Evenbrite. Este o taxa de 20 de euro pentru studenti (redusa de la 25 de euro) si 40 de euro pentru cei care au finalizat studiile universitare (redusa de la 50 euro) daca va inscrieti cat mai repede. Exista un numar limitat de locuri reduse cu 20% asa ca va recomand sa va grabiti.

Mai mult decat atat, daca aveti o idee al unui subiect ce ar putea fi abordat, folositi cu incredere formularul de Call for Papers.

Urmand sablonul lui Nytro, ce veti avea de castigat din taxa de participare:

- acces la eveniment si posibilitatea de a interactiona cu o comunitate vibranta si cu multa energie

- acces la materiale promotionale (mapa, pixuri, PALARII) si multe altele (cei care au fost anul trecut stiu)

- exista oameni foarte tari care vin la eveniment si sunt deschisi sa vorbeasca despre ORICE (programare, hacking, securitate, femei, alcool, distractie samd). Gasesti oameni de toate felurile (hackerite, PR-iste, pentesterite samd).

- masa si cafeaua sunt de la noi.

Va reamintesc ca evenimentul va avea loc la Crystal Palace Ballroom, in centrul Capitalei. Pentru cei care vin din alte orase va rog sa consultati aceasta pagina pentru detalii.

Va invit la interactiune, schimb de experienta, competitii si multa distractie. In spatele monitorului nu veti reusi sa traiti cu adevarat. DefCamp ar putea fi o solutie! :-)

PS1:

Prezentarile din anii precendenti: Defcamp, Defcamp | SlideShare

Pagina de Facebook: https://www.facebook.com/DefCampRO

PS2:

Daca aveti idei sau doriti sa ne ajutati pe orice plan, ping us at contact@defcamp.ro si vom raspunde in maxim 48 de ore la orice!

Edited by Andrei
Link to comment
Share on other sites

@neox Stiu cateva persoane ce vin din UK anul acesta special pentru eveniment asa ca nu exista scuze pentru a lipsi de la eveniment. :-D

Daca imi donezi un plaman nou :) si m-as putea lipsi de inhalator as veni din toata inima, serios am probleme cu sanatatea de 2 anii, la asa ceva in Romania as participa si eu :) mai ales ca acuma sint pensionar pe cale de boala :)

Link to comment
Share on other sites

@Kellon Vei gasi si saptamana viitoare. Noi promovam in general progresiv si nu agresiv pentru a ne asigura ca vor vedea un numar cat mai mare de persoane si astfel nu se epuizeaza prea repede.

Rezumand, raspunsul la intrebarea ta e ca vei gasi si saptamana viitoare. Subscriu si la ce a spus shark0der.

Link to comment
Share on other sites

Mi-as dori din toata inima sa merg la defcamp, dar de fiecare data organizarea Defcamp-ului s-a realizat intr-o data care nu putea sa ma scuteasca de la scoala, poate peste 2-3 ani voi fi si eu acolo cu voi.

Andrei succes la organizare, nervi de otel, si bea multe cafele inainte. :))

Realy?

Fuck The school! I'm coming :D

Link to comment
Share on other sites

@Nytro Nu se mai intampla asta. A fost amuzant si provocator sa rezolvam o problema de genul, if you remember. :))

@Domnul.Do De ce dai din casa? :))

@Hertz Sa traiesti! Trebuie mentionat ca tot el va propune problemele de anul acesta la DCTF. So be ready. :-)

PS: Va recomand sa completati si sa trimiteti formularul de la Call for Papers(CFP) de pe site cat mai repede daca vreti sa fiti siguri ca prindeti locuri. Desi jurizam prezentarile inscrise, se va merge si pe principiul primul venit, primul servit.

Link to comment
Share on other sites

Mersi frumos baieti, probabil o sa reusesc si eu sa strang banii de bilet, mai e destul pana atunci :-P, dar imi plac in principiu micile provocari, cum a fost anul trecut, asa a inceput totul pentru mine.

@Reckon - Daca ne-am intalnit fata in fata am uitat, dar te stiu clar, legat de "cunostinte incredibile de progrmare", e o mica mare exagerare totusi :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...