Jump to content
B7ackAnge7z

Câștigă $500 găsind soluția ideală pentru un test „C”

Recommended Posts

Dorind s? angajeze cei mai buni programatori C, compania „Hola” a decis s? aloce $25K din resursele sale pentru a organiza un mic concurs ?i s? ofere oric?rui programator $500 dac? acesta reu?e?te s? rezolve un simplu test oferind o solu?ie ideal?. În caz c? solu?ia trimis? con?ine ceva „erori”, programatorul prime?te câteva sfaturi ?i o a doua ?ans? — dac? a doua oar? va trimite r?spunsul ideal, el va primi $250.

Mai mult decât atât — un bonus de $500 prime?te ?i persoana care a recomandat programatorul. Da, da — dac? „tu” treci testul ?i prime?ti $500, le spui c? „eu” ?i-am spus despre acest concurs, ?i drept r?splat? primesc ?i eu $500.

În fine, cel mai important lucru în toat? chestia aceasta, este faptul c? trecând testul cu brio, po?i primi o ofert? de munc? în aceast? companie, unde cu siguran?? vei avea un salariu frumu?el (mai ales, c? exist? posibilitatea de a lucra ?i de acas?).

Detaliile concursului:

Hola - Coding Challenge

ps. Din câte am în?eles, aceast? companie consider? c? to?i oamenii sunt ni?te fiin?e minunate, c?rora nici prin cap nu o s? le treac? s? profite de bun?tatea lor. Sau, din contra, ?tiu prea bine ce fac ;)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Si daca raspunzi corect dar nu vrei sa te angajezi? :))

Faptul c? ai primit banii, înc? nu înseamn? c? o s? ob?ii ?i un job la ei (î?i vor propune acest lucru doar dac? într-adev?r codul e perfect ?i e?ti o persoan? ce se încadreaz? în colectivul lor). Deci, rezolvând corect testul, ei î?i ofer? banii indiferent dac? dore?ti tu sau nu s? te angajezi la ei.

Link to comment
Share on other sites

Si testul este exact ca cel de anul trecut? :|

A fost pu?in modificat. Ini?ial ar?ta a?a:

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <string.h>

int main(int argc, char *argv[])
{
char *s = NULL;
str_cpy(&s, "That This");
str_cpy(&s, s+5);
str_cat(&s, " is");
str_printf(&s, "%s a test!", s);
puts(s); /* result: "This is a test!" */
str_free(&s);
return 0;
}

Link to comment
Share on other sites

@B7ackAnge7z Tu ti-ai luat banii de la ei? Cum iti trimit banii? M-am uitat la ei pe site si nu am gasit nimic legat de asta.

Nu, nu am primit. Probabil din cauza c? nici nu le-am trimis vreun mesaj — a?tept s? fac? cineva testul ?i s? câ?tig $500 pentru recomandare :D

Dac? sincer, nu am trimis nimic din cauza c? limbajul C nu este domeniul meu.

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca rezolvarile mele au fost corecte:

Hi Justin,

Thanks for taking the Hola Challenge! Our technical team has reviewed your solution, and I'd like to speak with you about the results.

Please call me at ***-******* at any time during the weekdays or email me your phone number and I will call you.

Also, you can now forward this challenge to your friends, If one of them gets the prize (2,000 NIS for a perfect solution), you will get the same prize as a thank-you gift! Instructions at Hola - Coding Challenge Forwarding rules

Thank you,

Meytal

Meytal Hazan

Recruitment Manager, hola!

Cell: ***-*******

Fax: **-*******

Edited by .darky
Link to comment
Share on other sites

Deci, ai vorbit cu el? Cum r?mâne cu premiul ?i „locu?orul” în cadrul companiei lor?

Inca nu am vorbit cu el, dar i-am lasat datele mele de contact (Skype, Y!M, etc.) iar daca insista, voi lasa si numarul de telefon (nu i-am dat din prima numarul de telefon pentru ca daca vorbesc cu el la telefon, nu voi intelege mare lucru).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...