Jump to content
MazaBoY

Sectiunea "Bine ai venit"

Recommended Posts

Aceasta sectiune ar trebui sa fie in felul urmator:

Marioara Heckerita deschide un topic in care se prezinta pe ea , calitatiile ei si ce culoare au chilotii ei...bun pana aici este ok. Topicul creat de ea sa fie automat inchis , iar noi sa putem da doar like care sa reprezinte un fel de salut din partea noastra.

Adica ma refer vin 10 persoane , care creeaza 10 topicuri de genu asta.In fiecare topic posteaza 100 de membri activi mesaje de genu , bine ai venit , noroc , citeste regulamentu, etc... Este continut slab membri aduna posturi aiurea pot spune.... un calcul mic 10 X 100 = 1000 de posturi inutile parerea mea.

Este destul de nasol....astia care stie sa scrie bine pe forum si sunteti profesori de romaneste , sa imi atrageti atentia ce nu scris bine si ce greseli gramaticale avut acest topic....

Multumesc !!

Link to comment
Share on other sites

O alta solutie ar fii ca posturile facute in aceasta categorie sa nu se contorizeze.Adica daca am 400 de posturi si postez in categoria "bine ai venit" ,sa am tot 400!

"A contoriza" are si alte intelesuri? :))

Din cate imi aduc aminte, s-a mai pus problema contorizarii posturilor pe arii precum asta, sau Offtopic. A fost observat faptul ca treaba era buna asa cum era..

Unele sugestii chiar nu-si au rostul... Nu va mai faceti probleme de numarul de posturi al altor membri, nu-i ajuta cu nimic.

Link to comment
Share on other sites

Sincer pe mine ma enerveaza categoria "Bine ati venit" ...mi se pare foarte fake...in general prima impresie e mereu fake , ca atunci cand te duci la interviu in costum si cravata si dupa te duci la birou in trening ....Nu vad rostul pentru care un user sa se prezinte cu cea ce "stie" el....daca chiar stie ceva o sa vada lumea in timp ...

Username-ul il vedem si noi , iar teoretic nu avem de ce sa ii stim numele real (ce naiba e forum de hacking nu de gatit) plus ca sunt foarte multi trolleri si frustrati care de abia sa le demonstreze nou-venitilor cat de jmecher sunt ei si ce valoare au ei in fata la dusmani....iar asta ii respinge pe multi posibili utilizatori si nu face bine la forum...

Edited by Stfean_Iordache
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Este o chestie de bun simt, este ca un inceput, un prim post si o prima legatura cu RST.

Tu esti aici din 2010, normal ca nu-i intelegi sensul, nici el nu il intelegeam intr-un timp dar am judecat problema obiectiv si neluand in seama numarul posturilor facute de x. Este frumos cand te inregistrezi intr-o comunitate sa te prezinti, dar si mai frumos este sa fii salutat! :)

Link to comment
Share on other sites

Este o chestie de bun simt, este ca un inceput, un prim post si o prima legatura cu RST.

Tu esti aici din 2010, normal ca nu-i intelegi sensul, nici el nu il intelegeam intr-un timp dar am judecat problema obiectiv si neluand in seama numarul posturilor facute de x. Este frumos cand te inregistrezi intr-o comunitate sa te prezinti, dar si mai frumos este sa fii salutat! :)

Da ai dreptate , ca la fiecare post de genu asta sa il salutam toti , se aduna 10.000 de posturi pe luna aiurea, si mai bine de jumate din membri care fac topicul respectiv nu mai intra pe forum sau primesc ban ... in fine.

Link to comment
Share on other sites

O alta solutie ar fii ca posturile facute in aceasta categorie sa nu se contorizeze.Adica daca am 400 de posturi si postez in categoria "bine ai venit" ,sa am tot 400!

Nu inteleg de ce toata lumea face POST Hunting.

Da si daca unu face 10000 posturi aiurea si are acolo scris mic 10000 posts si Cultul betivilor ce? Te oftici?

Nu cred ca e ok sa ne masuram toti in posturi ca in p**a.

Daca cineva are 400 posturi inutile si nu a fost banat inseamna ca: Posturile sunt toate facute in categorii de Off-topic si persoana a venit doar la caterinca.

Desigur ca daca o sa faca o cerere de 5$ PP te vei uita intai la ultimele posturi, la reputatie, nr de like-uri, si la rezonanta numelui persoanei inainte sa-i imprumuti banii.

Cred ca numarul de posturi e doar o statistica inutila, care impreuna cu join-date da o impresie vaga asupra personalitataii respective (daca e activ si daca e acceptat de comunitate)

Consider ca numarul de posturi nu este o valoare in care sa ne masuram.

Link to comment
Share on other sites

Asta cu numarul postului este o idee cretina care vine doar de la oameni cretini.(no offence) Nu numarul posturilor e important, ce e asa rau pentru unii ca fac altii posturi? E treaba lor unde posteaza , o data ce e sectiunea acolo inseamna ca nu e nimeni impotriva la a ura bine venit userilor.Nu iti place, nu intri.Simplu.Lasa ca e mai misto sa faci 100+ posturi la Fun Suff.

Link to comment
Share on other sites

@Matt cel mai misto e sa faci posturi din stiri inutile nu? Mai taci in pula mea odata!

@yoyois

De ce m-as oftica?

Si da ,uneori ma uit dupa vechime si numarul de posturi,cand fac o tranzactie cu cineva ,dar nu mi se pare normal ca un retardat care a facut 100 posturi din "bine ai venit" sa ii comenteze altui user cu mai putine posturi [dar utile] .De cate ori s-a intamplat sa vina cineva si sa posteze la ajutor ,avand o problema serioasa ,nu "vreau sa sparg un cont fb" si niste dobitoci sa-i sara in cap ca nu are destule posturi pentru a posta acolo .Sau cati useri noi si-au luat o teapa la rst-market de la cei care au facut posturi numai ca sa para "trusted members" ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...