Jump to content
Reebock

Bisnita Iphone-uri

Recommended Posts

Salut, titlu poate nepotrivit pentru ce vreau sa intreb, treaba sta in felul urmator, aici in oras este un tip care se ocupa cu vanzarea telefoanelor mobile, noi, sh, pe scurt este vorba strict de iPhone-ul 5S aparut in septembrie, nu mai stiu sigur data, dar stiu sigur ca in data de 14 octombrie el avea deja 2 bucati de shitphones 5s Champagne/neverlock sigilat /europa iar in data de 18...va las pe voi sa vedeti http://postimg.org/image/7spdt21wt/

Intrebarea mea este, de unde naiba le aduce? Le primeste? Le caca? Si totusi sunt si toate neverlocked.. Care are totusi ceva pont sau orice il rog sa posteze daca doreste...

Link to comment
Share on other sites

hmmm . is unii din america ce le "dedrac(cuvant invers )" de pe tot feluri de ebay... si le vand ceva de gen 5 bucati 500$ ... unii din america alte tarii zic ca o primit produsu iphone,galaxy,laptop-uri orice nebunii + ca are vreo 5.000 de comentarii , si 80% ca o primit.

dar faza e ca trebuie sa dai bani inainte.. si cu ROMANIA ... nu ma risc ..:|

niste preturi .. :

PRICE:

Iphone5/5s Unlocked : Black/White

3 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 600$

5 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 1000$

15 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 1500$

25 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb): 2000$

Iphone 4 S UNLOCKED : BLACK/WHITE

5 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 500$

10 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 1000$

40 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 2000$

IPAD 4gen Retina : BLACK/WHITE

3 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 600$

10 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 1500$

Macbook Pro ( Latest Model) :

13 inch : 550$ You will get 2

15.4 Inch Retina : 500$

17 Inch : 600$

Buy 3 macbook pro and get 2 free

Samsung Galaxy S4 WHITE/BLACK UNLOCKED 16GB :

3 unit 16gb 650$

5 unit 16gb 1000$

25 unit 16 gb : 2000$

Samsung Galaxy Note 2 Unlocked BLACK/BLUE/WHITE 16 GB :

5 unit 16gb : 500$

15 unit 16gb 1000$

http://s18.postimg.org/o72wqrnk9/Zepis_Zep.png

http://s23.postimg.org/evkajeb6z/IMG_0192.jpg

nu sunt eu ! e un baiat de pe alt forum .. pm me :)

Edited by nein
Link to comment
Share on other sites

Scamming în mas?. S-a umplut de bani ?la de pe ABH sau cum îi zice. Din câte ?tiu, clientul îi d?dea banii vânz?torului iar adminul îi schimb? parola contului ?i posteaz? un feedback pozitiv.

Link to comment
Share on other sites

In ce bani le da ?

La 880E...

hmmm . is unii din america ce le "dedrac(cuvant invers )" de pe tot feluri de ebay... si le vand ceva de gen 5 bucati 500$ ... unii din america alte tarii zic ca o primit produsu iphone,galaxy,laptop-uri orice nebunii + ca are vreo 5.000 de comentarii , si 80% ca o primit.

dar faza e ca trebuie sa dai bani inainte.. si cu ROMANIA ... nu ma risc ..:|

niste preturi .. :

PRICE:

Iphone5/5s Unlocked : Black/White

3 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 600$

5 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 1000$

15 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 1500$

25 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb): 2000$

Iphone 4 S UNLOCKED : BLACK/WHITE

5 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 500$

10 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 1000$

40 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 2000$

IPAD 4gen Retina : BLACK/WHITE

3 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 600$

10 unit ( 16gb or 32 gb or 64gb) : 1500$

Macbook Pro ( Latest Model) :

13 inch : 550$ You will get 2

15.4 Inch Retina : 500$

17 Inch : 600$

Buy 3 macbook pro and get 2 free

Samsung Galaxy S4 WHITE/BLACK UNLOCKED 16GB :

3 unit 16gb 650$

5 unit 16gb 1000$

25 unit 16 gb : 2000$

Samsung Galaxy Note 2 Unlocked BLACK/BLUE/WHITE 16 GB :

5 unit 16gb : 500$

15 unit 16gb 1000$

http://s18.postimg.org/o72wqrnk9/Zepis_Zep.png

http://s23.postimg.org/evkajeb6z/IMG_0192.jpg

nu sunt eu ! e un baiat de pe alt forum .. pm me :)

Imi trimiti te rog prin pm forum-ul? Oare e pe bune..?

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat cateva Galaxy S4 de pe un site de la noi si vin din franta din cate am observat . Nu cred totusi ca e ceva ilegal , mi-au emis facturi pe toate + garantie Samsung . Pret mai mic decat emag cu 500 ron /buc .

Ai cumparat S4-uri cu 500 ron bucata? Sau mai ieftine cu 500 ron decat pe emag?

Cum sa fie pe bune ,n te gandesti si u putin ??? De ce nu le vinde el pe ebay la preturi cat de cat decente si le da in banii aia ??? Sfatul meu e sa nu pui botul la toate prostiile astea si cand vrei sa iti cumperi un lucru sa te documentezi mai intai !

Normal ca ma documentez, dar nu ai nevoie de link sau ceva totusi...

Link to comment
Share on other sites

Lucreaza omul la vre-o firma sau un sediu de la Apple si a pus 1000 de cutii (pline sau goale, nu conteaza) intr-un colt sau pe un birou la servici, le-a facut poza, ca sa deovedeasca ca are atatea produse. Ca le vinde pe bune sau pe rele, riscul tau. Mai bine iei ca daatdraq sau altii de pe siteuri oficiale gen emag sau altele.

P.S. Intri pe https://www.google.com/imghp?hl=en&tab=ii si uploadezi pozele care le-ai postat tu mai devreme de pe imageshack, iar google iti arata unde au mai fost postate imaginile respective. Poti afla informatii utile, cum ar fi, daca pozele apartin defapt altcuiva, daca sunt sau nu private, etc.

Ex: http://goo.gl/2h7TZO

http://goo.gl/wSchyu

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

voi stiti cum si ce. dar eu am dat o mica idee .

ca ei fac gnidrac si ei cumpara cu 0$ produs , au profit 100% . daca ma intelegi :) . o fii sau nu o fii scamming. asta e

daatdraq : poti da un link privat de rog frumos?

Da, dar astia albor***aaq.com nu trimit nimic , daca de astia ziceai . Cauta pe net scam si numele site-ului si ai sa vezi .Multi iau cate 3 in masina si iau din Franta cate 10 pe fiecare nume si le da si lor 3 bucati sau 5 .

Link to comment
Share on other sites

Daca te referi la baiatul din Oradea , probabil ca ai gasit pe facebook !! Nu e nici un scam, baiatul nici nu lucreaza la Apple,e problema lui de unde are telefoanele,ideea e ca ii om serios,aici in Oradea e cunoscut, foarte multi au cumparat de la el,poti sa suni sa mergi sa te intalnesti cu el si vezi! Majoritatea is noi,la cutie sigilate neverlocked!!! are un nr de telefon pe pagina de facebook!!

Link to comment
Share on other sites

Da, dar astia albor***aaq.com nu trimit nimic , daca de astia ziceai . Cauta pe net scam si numele site-ului si ai sa vezi .Multi iau cate 3 in masina si iau din Franta cate 10 pe fiecare nume si le da si lor 3 bucati sau 5 .

Cu tine am mai vorbit, dar nimic..

Daca te referi la baiatul din Oradea , probabil ca ai gasit pe facebook !! Nu e nici un scam, baiatul nici nu lucreaza la Apple,e problema lui de unde are telefoanele,ideea e ca ii om serios,aici in Oradea e cunoscut, foarte multi au cumparat de la el,poti sa suni sa mergi sa te intalnesti cu el si vezi! Majoritatea is noi,la cutie sigilate neverlocked!!! are un nr de telefon pe pagina de facebook!!

Corect keenzo, e problema lui, dar era strict un exemplu ceea ce am zis eu, nimic altceva..

Am intalnit si eu americani care le dadeau la 400/450 $ dar in bitcoins :)

Dami te rog mai multe detalii, link-uri..etc.

Link to comment
Share on other sites

Daca te referi la baiatul din Oradea , probabil ca ai gasit pe facebook !! Nu e nici un scam, baiatul nici nu lucreaza la Apple,e problema lui de unde are telefoanele,ideea e ca ii om serios,aici in Oradea e cunoscut, foarte multi au cumparat de la el,poti sa suni sa mergi sa te intalnesti cu el si vezi! Majoritatea is noi,la cutie sigilate neverlocked!!! are un nr de telefon pe pagina de facebook!!

si un prieten o luat de la baiat din oradea.. am auzit ca is sigilate , si is luate din fabrica direct la el , fara magazin .. deci acolo is alte bisnituri..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...