Jump to content
Stfean_Iordache

Monetizare intensa

Recommended Posts

Buna seara . Eu am un site ppd si observ ca am in unele zile si 2-3k trafic unic din care vreo 100 clickuri din care maxim 25 dld .... cum as putea monetiza mai mult acest site ( de asemenea sa fie youtube safe treaba ) ? Adica din momentul in care vede clipuletul pe youtube pana in momentul in care ajunge la pagina pe fileice si vede ca e survey si se razgandeste , eu sa fi scos deja cat se poate de mult de pe urma lui . Cum as putea face asta ? Dar atentie nu vreau sa imi sperii utilizatorul cu atatea pop-upuri/reclame incat sa se razgandeasca si sa nu mai ajunga macar la link de dld .

PS:Site-ul meu are domeniu propiu si e facut in wordpress , daca veniti cu idei va rog dezvoltati-o pana la capat cu un short tutorial . Sper sa posteze cat mai multi aici , deoarece sunt convins ca nu sunt singurul interesat in asa ceva . Multumesc .

Edited by Stfean_Iordache
Link to comment
Share on other sites

doar popaduri ? ma gandeam evntual sa ascund pe pagina niste clipuri si sa imi fac vizualizari de asemenea de pe yt sa dea click pe adf.ly pana pe pagina si de pe pagina sa dea click tot pe adf.ly pana la link cu survey de asemenea sa pun niste reclame pe pagina si pop aduri...adica am multe idei dar nu stiu pe care sa le pun in practica ...

Link to comment
Share on other sites

Nu-ti recomand sa faci asa ceva,risti sa-ti pierzi contul Adf.ly!

nu te baneaza si eu am facut asa timp de vreun an si nu mo banat ..

Sa scurtezi linkurile cu adf.ly e cea mai mare prostie EVER ! pierzi o gramada de leads.

Sfatul meu : Nu pune balari dinastea ca numa pierzi trafic si faci site-ul necredibil.

Citez " Nu incerca sa faci din cacat aur "

Link to comment
Share on other sites

aha oricum vad ca youtube-ul s-a nesimtit de-a binelea ... am facut cont nou verificat sms si ridicat limita de 15 minute , cu profil complet facut , am dat like si subscribe la alte videouri ca sa par real si cu poza de profil ...am asteptat 3-4 zile timp in care am tot urcat clipulete de pe vplay gen "omg awesome dance from indians got talent" si apoi am urcat clipuletul meu ppd...12 ore si a fost sters....

Link to comment
Share on other sites

aha oricum vad ca youtube-ul s-a nesimtit de-a binelea ... am facut cont nou verificat sms si ridicat limita de 15 minute , cu profil complet facut , am dat like si subscribe la alte videouri ca sa par real si cu poza de profil ...am asteptat 3-4 zile timp in care am tot urcat clipulete de pe vplay gen "omg awesome dance from indians got talent" si apoi am urcat clipuletul meu ppd...12 ore si a fost sters....

Asta se intampla cand urci mai multe video-uri pe acelasi cont.

Iti recomand sa urci maxim 2 video-uri despre nisele tale pe cont FARA alte video-uri(chiar daca nu sunt despre PPD)

Link to comment
Share on other sites

Referitor la youtube si la nelamuiri. YouTube iti inchide contul daca primeste un anumit numar de flags iar hitleap scade acest numar de flags.

Anyway: Sunt si metode prin care poti smecheri stergerea videoclipurilor sau inchiderea contului.

Anyway2: Cat despre conturi sterse, alea de asemenea se pot recupera, cel putin acu un an eu am reusit :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...