Jump to content
TSAshoBy

Ce e ala SHELL ?

Recommended Posts

Ce e ala SHELL ?

Stiu doar ca poti sparge ftp cu el .

Dar SQLinjector sau SQLinjection (cum o fi) ce e ? Tot asa de spart ftp .

Ceva mai detaliat la amandoua ?

Puteti sa imi oferiti si un site de download ?

Sau puteti sa-mi dati o licenta in cazul in care e cu licenta ? Si sa imi spuneti cum se folosesc ?

Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Ce e ala SHELL ?

Stiu doar ca poti sparge ftp cu el .

Dar SQLinjector sau SQLinjection (cum o fi) ce e ? Tot asa de spart ftp .

Ceva mai detaliat la amandoua ?

Puteti sa imi oferiti si un site de download ?

Sau puteti sa-mi dati o licenta in cazul in care e cu licenta ? Si sa imi spuneti cum se folosesc ?

Multumesc anticipat !

R57 Shell | C99 Shell | Shell | TXT Shell | R57.php | c99.php | r57shell.net

Nu spargi nici un ftp cu shell-urile. (urasc exprimarea asta "sparg" "sparg site-uri" "sparg parole", spargi o pula ! )

Eu iti recomand sa incepi sa te documentezi cu ajutorul prietenului google si sa lasi prostiile.

Toti vor sa fie "haceri" dar ei stau 24/24 pe facebook..

Link to comment
Share on other sites

Un "Shell" atunci cand vorbim de shell-uri folosite in site-uri, este o pagina web, special creata pentru a putea efectua modificari, si pentru a iti permite controlul asupra unui server pe care acel shell a fost urcat. In principiu shell-urile se incarca pe diferite pagini web, dupa ce s-a obtinut deja accesul prin diferite metode.

Link to comment
Share on other sites

Shell-ul: https://en.wikipedia.org/wiki/Shell_(computing)

E un program/o interfata care iti permite sa executi comenzi(in sistemul de operare).

Shell-ul nu e neaparat o pagina web. E mai degraba un program (php, c++, py, asm, etc.) care iti permite sa executi comenzi. (Ex: cmd este un shell, terminal, Powershell, c99, etc.)

In termeni de hacking "a obtine access shell" sau "a avea shell" = a putea executa comenzi pe un sistem(server).

"shell" = program/proces care executa comenzi, printr-o interfata.

SQL Injection este o metoda de a injecta cod SQL(sql=limbaj de programare) intr-un query. Injectand codul dorit poti obtine access shell la serverul SQL(care ruleaza baza de date).

PS: Nu multa lume stie asta.

Acum ca sa te ajut: Stiu ca treaba pare complicata. Astea sunt folosite de oamenii tari(care sparg NASA). Dar pentru ca 99% din site-uri sunt vulnerabile s-a facut un tool care-ti obtine automat access shell (sau chiar root, care-i mult mai bun). Cauta o versiune de COAILII (cat mai updatata). Face automat toata treaba.

PS: Programul este numit asa, ca sa-i indeparteze pe pustii obsedati care vor sa pice tot netul. Eu stiu ca tu estiu om serios si nu o sa ne ataci pe noi cu programul nostru. Noi folosim Antivirus de la McAfee si nu suntem vulnerabili...

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...