Jump to content
tedeus

Pupaturi in cur, marca RST

Recommended Posts

Sa incepem cu inceputul.

De soiul meu sunt un om destul de linistit, relativ in banca lui. Totul pana la intreceri de masura. De ceva timp unul din moderatorii RST, Kabron, s-a gandit ca nu ii strica sa fie miezul din dodoasca. Cam pe la finele anului trecut, mnealui, a incercat (crede el si reusit) o subtila tentativa de "subtil ridicol" (pe scurt el m-a luat la misto, B?, iar eu nu trebuia sa ma prind, B?). Pentru ca nu am mintea tocmai odihnita am preferat sa tratez situatia exact asa cum se cerea: cu curu. Intre timp dezbatem in comun trista si nefericita situatie a unui utilizator de pe chat care vinde bre si el niste moloaze... prin paypal, si le da oamenilor si factura, si restul deduceti voi :). Pasamite am realizat ca baietelul, Kabron, nu e chiar prost. Am zis in gandul meu ca poate deh, la momentul cu glumita, oi fi fost eu mai prea nu stiu cum.

De curand, tot Kabron - despre el este vorba acilea, se gaseste sa imi faca niste observatii egale cu o structura de vid. Aleg, in mod normal, sa il ignor neica, dar asa... total.

Toate bune, pana acum 20 minute. Este al doilea "necunoscut" de pe acest forum care reuseste, cu succes, sa ma enerveze. De ce spun asta? Pentru ca, mai nou, el face regulile bre. Faptic: intru pe chat acu 20 de minute, salut multimea, si vad ca e o discutie super duper aprinsa. Se vorbea de multicore, amd si intel. Frumos. Data fiind existenta chatului... e normal ca fiecare mamaligar sa vorbeasca(scrie) ce il doare. Pe mine ma durea o... Fasole cu costita :). Nu e ras. Am zis ca dau fasole cu costita pe un multiprocesor, din ala, stiti voi. Si ma trezesc cu subtilul, tot Kabron - tot despre el este vorba, ca ma procopseste cu SUBTILUL: "8:42:36) Kabron: 5. Orice persoana care intrerupe o discutie interesanta, mai ales legata de una din temele forumului, poate fi banata X minute fara drept de apel.

(18:42:41) Kabron: aviz celor de mai sus"

Acum am si eu niste ganduri.... Printre acestea ar fi: chiar nu puteti lua niste masuri? Chiar nu va deranjeaza aberatiile cat casa? Babalailor... nu moderatorii fac RST ci userii, aia care mai baga un sqli, un xss, care mai pun o chestie interesanta, care mai vin cu o idee, aia care mai ofera suport altora... De ce moloz acceptati ca un singur frustrat sa enerveze juma de utilizatori?

Si DA B? KABRON, ESTI UN FRUSTRAT. ESTI ACEL MIC PUNCT DE PE STRADA, PUNCT PE CARE VIATA M-A INVATAT SA IL OCOLESC. SI DA B? E IN NATURA TA SA NU TE POTI SCHIMBA. SI DA B? JUMATE DIN UTILIZATORI TE INJUR? SI ISI ADUC AMINTE CU VOIOSIE CA, IN URMA CU CEVA TIMP, ERAI TINTA MACIUCILOR?!?!?! Si da B?, sunt foarte multi cei care se pisa pe tine(din orice punct de vedere ai vrea tu) dar care isi vad de mucii lor si nu se apleaca la mintea ta.

notta bene: imi cer scuze daca, prin acest thread, am adus atingere cuiva. Departe gandul de mine. In acelasi timp rog adminii sa se gandeasca bine cui ii dau putina putere.

Link to comment
Share on other sites

Aceasta nu este o "stire de securitate". Ai topic special creat pentru abuzurile de putere, puteai sa postezi acolo.

De asemenea, un post lung plin de sarcasm nu ne ajuta sa ne dam seama ce vrei mai exact. Puteai sa pui un printscreen si sa explici mai succint.

Mutat la Offtopic.

@DaLy, hai sa lasam adminii sa-si spuna parerea.

Link to comment
Share on other sites

Aceasta nu este o "stire de securitate". Ai topic special creat pentru abuzurile de putere, puteai sa postezi acolo.

De asemenea, un post lung plin de sarcasm nu ne ajuta sa ne dam seama ce vrei mai exact. Puteai sa pui un printscreen si sa explici mai succint.

Mutat la Offtopic.

@DaLy, hai sa lasam adminii sa-si spuna parerea.

Imi cer scuze, eu il postasem, teoretic, la off topic. Nu este un raport sau o cere catre admini, este decat... o voce, nimic mai mult. Multumesc pentru mutare.

Link to comment
Share on other sites

Ba eu nu inteleg ce va tot fute pe voi grija . Va plangeti ca muierile . Tu ai vorbit , pe el l-a durut in pula si ti-a zis sa taci , iar tu te-ai dus intr-un colt sa plangi , ce sa zic . Singurul motiv sa deschizi un topic sau sa faci un post este daca ti-a dat ban , in rest sunt basme .

Eu cand aveam 7 ani ma bateam cu fratimiu si ma duceam la mami cand zicea ca sunt prost , asa si voi . Daca nu va scoate ochiul sau va strica jucariile atunci mai taceti si voi din gura .

Link to comment
Share on other sites

Ba eu nu inteleg ce va tot fute pe voi grija . Va plangeti ca muierile . Tu ai vorbit , pe el l-a durut in pula si ti-a zis sa taci , iar tu te-ai dus intr-un colt sa plangi , ce sa zic . Singurul motiv sa deschizi un topic sau sa faci un post este daca ti-a dat ban , in rest sunt basme .

Eu cand aveam 7 ani ma bateam cu fratimiu si ma duceam la mami cand zicea ca sunt prost , asa si voi . Daca nu va scoate ochiul sau va strica jucariile atunci mai taceti si voi din gura .

Vezi ca e promotie la McDonalds, daca iei un meniu iti mai dau ei unul gratis, 1+1.

Link to comment
Share on other sites

Ba coaie, hai pe bune, voua va place ce comunism e acolo? Eu zic sa ne luam cateva furci si topoare si sa mergem peste pulici astia acasa, sa-i desfintam, ca prea ne da kick:|

Haideti sa nu deviem. E normal sa existe kick/ban pentru injuraturi, si altele. Daca aveti de postat "experiente" asemanatoare... aruncati-le aici.

Repet: postul nu se vrea o cerere, nu se vrea schimbare lui Kabron sau retragerea din "calitatea" lui de moderator. Postul este un semnal, nimic mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Voi realizati ca vorbiti pe tema chat-ului. Sa va explic niste chestii pe scurt:

1. Chatul nu are nici o legatura cu forumul, este pur si simplu un mod de a cunoaste anumiti oameni si de a ignora pe altii (exista functia ignore, folositi-o!!!)

2. Oricine va da dreptul la replica si eu chiar ma bucur ca o faceti dar faceti-o intr-un mod bine gandit, nu prin sarcasm sau prin injuraturi.

3. Daca doriti sa realizati o schimbare, fiti voi schimbarea, incetati voi primii injuraturile, conflictele, atacurile la persoana si lucrurile vor decurge mai simplu de la sine.

4. Avand in vedere ca s-au creat destule polemici pe aceasta tema ii fac si eu un cadou lui Kabron retragandu-i moderatoru de pe chat, cu toate ca, din pacate, a contribuit la forumul acesta mai mult decat multii care au postat aici, nu neaparat prin proiecte cat prin activitate.

5. Continuati sa dati feedback dar repet, faceti-o intr-un mod bine gandit.

Multam fain de intelegere.

Edit: Nu i-am scos moderatorul din cauza topicului acesta. I-am scos moderatorul deoarece a creat prea multe conflicte, si daca nu le-a creat cel putin le-a mentinut.

Edited by Zatarra
Link to comment
Share on other sites

Voi realizati ca vorbiti pe tema chat-ului. Sa va explic niste chestii pe scurt:

1. Chatul nu are nici o legatura cu forumul, este pur si simplu un mod de a cunoaste anumiti oameni si de a ignora pe altii (exista functia ignore, folositi-o!!!)

2. Oricine va da dreptul la replica si eu chiar ma bucur ca o faceti dar faceti-o intr-un mod bine gandit, nu prin sarcasm sau prin injuraturi.

3. Daca doriti sa realizati o schimbare, fiti voi schimbarea, incetati voi primii injuraturile, conflictele, atacurile la persoana si lucrurile vor decurge mai simplu de la sine.

4. Avand in vedere ca s-au creat destule polemici pe aceasta tema ii fac si eu un cadou lui Kabron retragandu-i moderatoru de pe chat, cu toate ca, din pacate, a contribuit la forumul acesta mai mult decat multii care au postat aici, nu neaparat prin proiecte cat prin activitate.

5. Continuati sa dati feedback dar repet, faceti-o intr-un mod bine gandit.

Multam fain de intelegere.

Din pacate, dar din pacate ai dreptate. Marea majoritate a utilizatorului nu stie sa se comporte. Solutia, din punctul meu de vedere, nu este retragerea moderatorului, ma refer la Kabron. Probabil ar fi mai sanatos sa faceti un set de reguli, strict pentru moderatori. Un set de reguli interne, ale voastre. Castigul cel mai mare ar fi acolo unde trebuie: utilizatprul ar stii ca nu trebuie sa incalce anumite reguli iar moderatorul ar intelege ca "functia" lui este exact aceasta: de a media si gasi solutii in vederea imbunatatirii activitatii rst, a evitarii situatiilor de tip conflictual, si multe altele. Kabron a facut si, sunt sigur, va mai face multe pentru RST. Nimeni nu ii stirbeste calitatile.

Link to comment
Share on other sites

Din respect pentru unii, nu o sa ma intind sa fac un post cat doua A4 (desi, cred ca ar fi multe de spus).

Titlul la acest thread este putin cam deplasat: Daca un moderator sau un admin a facut o gresala, nu inseamna ca tot RST-ul este asa. A spune "Pupaturi in cur marca RST" e ca si cum ai zice ca aici e o comunitate de pupincuristi. Mie imi suna a generalizare si chiar nu este ok.

Sfat: Mergeti la sala si varsati-va nervii pe gantere / haltere! Eu cum de nu ma cert cu nimeni ? Faceti glume cu cine accepta glumele si invatati cand este momentul lor si cand trebuie sa va opriti.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...