Jump to content
D3exter

[Vand / Sell] TVArrow.com - Filme si seriale online HD

Recommended Posts

Dovada / Proof: Click

O sa primesti / You'll receive: domain + script (with the database)

Pret Start Licitatie / Starting bid: €100

Pret Fix Vanzare / Buy it now: €250

Metoda de plata / Method of payment: Paypal (+alta metoda pentru cei care locuiesc in Romania)

Contact: PM

-------------ROMANA-------------

Domeniul a fost cumparat deoarece am dorit sa fac un site de filme si seriale online HD gratuite, insa am renuntat din cauza ca timpul meu liber este din ce in ce mai putin.

O mica prezentare:

-este bazat pe Wordpress

-foarte bine securizat

-un design simplu si atragator

-protectie impotriva copierei codului HTML

-optimizat SEO

-player HTML5 elegant si cu multe optiuni de configurare

===============================

-------------ENGLISH-------------

The domain was bought because I wanted to make a site for online HD movies and TV shows, but I quit because my free time is increasingly less.

A small presentation:

-is based on Wordpress

-well secured

-a simple and attractive design

-encoding/encryption and obfuscating

-SEO optimized

-HTML5 player with many features

Screenshots:

http://i.imgur.com/bu3hnpn.png

http://i.imgur.com/iLfRtzl.png

http://i.imgur.com/4PtvOAp.png

http://i.imgur.com/gyQsjH9.png

http://i.imgur.com/dNQ7TAP.png

It is possible that the site will be inaccessible because it's hosted on a free server.

Link to comment
Share on other sites

Sunt liber sa imi vand site-urile oriunde este permis. Domeniul nu a costat doar 7$ (presupun ca ai auzit de "domenii scoase la licitatii"), script-ul intradevar este free deoarece este bazat pe Wordpress, mai putin player-ul HTML5 pe care l-am cumparat de pe codecanyon, insa munca mea?

Link to comment
Share on other sites

Sunt liber sa imi vand site-urile oriunde este permis. Domeniul nu a costat doar 7$ (presupun ca ai auzit de "domenii scoase la licitatii"), script-ul intradevar este free deoarece este bazat pe Wordpress, mai putin player-ul HTML5 pe care l-am cumparat de pe codecanyon, insa munca mea?

Scuza-ne. Domeniul nu a fost scos la nicio licitatie si a fost inregistrat pentru prima oara la 23 August 2013

- Page rank: 0

- Backlinks: 0

- Content: 0

Practic e un domeniu nou cu wordpress instalat. Nu am nimic cu tine, dar nu poti propune pretul ala pe asa ceva. Rad baietii de tine.

Link to comment
Share on other sites

Salut, aelius! Nu am mai vandut pana acum site-uri, deci nu am nici o idee cum se calculeaza pretul de vanzare. Eu am vrut mai mult o licitatie pentru domeniu, dar am zis sa ofer si script-ul la care lucrasem, insa daca eventualul cumparator nu il doreste, nu am nimic impotriva. Multumesc pentru sfat! :D

Link to comment
Share on other sites

Salut, aelius! Nu am mai vandut pana acum site-uri, deci nu am nici o idee cum se calculeaza pretul de vanzare. Eu am vrut mai mult o licitatie pentru domeniu, dar am zis sa ofer si script-ul la care lucrasem, insa daca eventualul cumparator nu il doreste, nu am nimic impotriva. Multumesc pentru sfat! :D

Inainte de a vinde ceva trebuie sa gandesti pretul. Ca si in tehnologie pretul se face la sfarsit de exemplu tu vrei sa iti deschizi o firma care face portofele. Pretul unui portofel il setezi ultima data in functie de materialele folosite si calitatea acestora + mana de lucru. Asa trebuie sa faci si cu domeniu. Daca vrei sa faci licitatii iti sugerez flippa si vorbind serios in maxim 2 zile o sa iti vinzi domeniul.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Nici ca domeniu nu e cine stie ce, tvsageata.com. Scriptul ala, cel putin designul arata a '03, plus ca nu are nimic in baza de date si plus ca pe Google esti dat disparut. Sincer, pretul la care ai putea sa vinzi tot este maxim 25 de dolari. Succes!

Edit: Cand am vazut asta.. mai bine ma abtin. (cache facut acum 2 zile).

Edited by Silviu
Link to comment
Share on other sites

Salut,

La pretul de vanzare al unui domeniu/site se tin cont de urmatoarele.

Factori ce tin de domeniu:

- Daca numele de domeniu este scurt

- Daca numele de domeniu contine un keyword pe care este un volum mai mare de cautari (vezi google trends)

- Vechimea domeniului si istoria acestuia.

Factori ce tin de site:

- Cat mai multe backlinks de calitate (conteaza foarte mult unde avem link-uri, daca domeniile au continut premium, vechimea acestora, s.a.m.d)

- Continutul sa fie de calitate si sa nu fie duplicat.

- Site-ul sa fie construit user friendly si nu facut special pentru motoarele de cautare.

- Sa nu fie listat ca spam/spamadvertised pe undeva.

- Numarul de pagini indexat in google.

- Daca site-ul este sau nu inscris in DMOZ

- Numarul de vizite pe zi cat si sursa vizitelor. Bounce rate-ul este foarte important si aici.

...... cred ca se mai pot adauga criterii ....

Cand vinzi un business (o afacere), calculul este diferit. Putem deschide un thread pe tema asta daca sunteti interesati. Sau cititi pe site-ul D-lui. Radu Georgescu

Link to comment
Share on other sites

Sunt liber sa imi vand site-urile oriunde este permis. Domeniul nu a costat doar 7$ (presupun ca ai auzit de "domenii scoase la licitatii"), script-ul intradevar este free deoarece este bazat pe Wordpress, mai putin player-ul HTML5 pe care l-am cumparat de pe codecanyon, insa munca mea?

Care munc??

Link to comment
Share on other sites

Care munc??

De ce iti place sa fii rau? :-j

Din cate stiu eu, pretul se calculeaza in felul urmator: banii care ii produce intr-o luna, inmultit cu 12. Adica sa-ti scoti banii intr-un an de pe investitie.

Hmm, este si asta o varianta, dar eu ma gandeam mai mult la o licitatie pentru domeniu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...