Jump to content
Stefanae

PS3 vs Xbox360(sau one)[modat]

Recommended Posts

Buna seara,

Doresc sa aflu care sunt avantajele sau dezavantajele celor 2(sau 3)console, adica am auzit ca ps3 modat se "strica" dupa un an( poate fi adevarat sau nu ) si cu ajutorul garantiei trebuie schimbat si multe altele. Nu ma intereseaza amanunte despre grafica!

P.s As vrea sa mai stiu care se comporta mai bine in fata jocurilor piratate(adica urmaresc sa il cumpar pentru acest scop xD)

Link to comment
Share on other sites

Salut sunt detinator de Ps3 250 gb modat rogero ( adica pe soft ) il detin de aproximati 1 an jumate modat si merge fara probleme , Diferentele sunt ca pe ps3 nu ai nevoie doar de un cablu ftp sau stick sa iti bagi jocuri pe el + un joc original care sa fie in consola (nu conteaza jocul e nevoie doar pentru bootare) , Faci conectiune ftp intre ps3 si pc (gasesti pe google cum) . Iar stick doar copy in hdd ps3'ului in folderul GAME . xbox Are nevoie de DvD pentru Bootare joc adica , Mereu trebuie sa faci dvd cu jocurile pe care vrei sa le joci , daca un joc are 20 de gb faci 4 dvd de 4.7 gb le instalezi consecutiv si il joci cu Dvd 4 in consola . Cam asta e diferenta intre ele , Oricum ps3 e peste xbox , avantaj manete care se incarca prin usb si tin vreo 4-5 zile de jucat la 6 ore pe zii Wireless . Iar la Xbox iti trebuie baterii la maneta wireless + Costurile dvd'urilor pentru fiecare joc .

Link to comment
Share on other sites

+ La ps3 poti juca online indiferent de modalitatea modarii soft + sau stick cobra emulator , Sunt anumite programe care iti ascund id ul consolei , iar daca iei ban , iei doar pe contul playstation si pe id'ul fake al consolei , Daca ai grija poti juca online f mult timp . Bafta

Am jucat si Diablo 3 online cu el Dar daca vrei sa il iei special pentru Diablo 3 , Eu zic sa iti iei unul Cu firmware official Adica Sa cumperi jocul original astfel nu vei avea nici o problema ...

In celelalte cazuri vei lua ban dupa maxim 1 luna de joc . Intrarea online a jocului si mai ales a jocului D3 care se bazeaza pe ore jucate si strangere de iteme o sa te faca sa innebunesti cand o sa muncesti o luna si o sa piezi tot .

Edited by sorin_and
Link to comment
Share on other sites

daca tot avem cunoscatori pe aici, pun si eu o intrebare :-/ PS4 sau Xbox One care e mai bun ?

Parerea mea personala ps4 , Avand in vedere ca sa lansat mai tarziu si cei de la sony au vazut ce au cei de la microsoft in avantaj .

+ NextGen de la ps4 , care ruleaza toate jocurile in FullHD 1080p iar xbox one cam majoritatea jocurilor noi in 720p .

Edited by sorin_and
Link to comment
Share on other sites

@pinkpanter ;

Xbox one = RAM 8GB DDR3 ; GPU 853 MHz AMD Radeon GPU w/ 768 shaders ; Peak GPU Shader Throughput : 1.31 TeraFLOPS/s

Ps4 = RAM 8GB GDDR5 ; GPU AMD Radeon Graphics Core Next engine w/ 1152 shaders ; Peak GPU Shader Throughput : 1.84 TeraFLOPS/s

p.s : hai sa fim realisti , Microsoft a investit prea mult in social entertainment , Dar daca iti cumperi o consola Clar o iei pentru Gaming , Iar gaming = Ps4 .

Daca pot ajuta newbi de Ps3 cu orice da-ti mi pm (stiu cat de greu e sa iti iei ps3 si sa nu stii absolut nimic despre el , trecand de la anticul ps2 )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...