Jump to content
aelius

Domeniul rstcenter.com.ro

Recommended Posts

Salutari,

Imi poate spune cineva cui apartine domeniul rstcenter.com.ro ? Nu am nimic impotriva ca v-ati facut un forum si ati inregistrat un domeniu cu numele comunitatii noastre, cu toate ca este folosit de noi de ani de zile. Nesimtirea nu s-a oprit aici si ati luat chiar si sloganul, imagini si alte idei de aici. Deci, pana la urma scopul care este ? Sunteti atat de retardati incat nu puteti gandi sa va faceti ceva unic ? Sau credeti ca daca ati instalat o trotineta de forum o sa aveti 100.000 utilizatori peste noapte ?

Aveti macar bunul simt si scoateti ce este copiat de la noi, incluzand logo/banner, slogan si imaginile utilizate la promovarea acestei comunitati. Hai ca nu e greu, in doua ore, un pachet de tigari si o sticla de cola reusiti sa va faceti si voi un logo, un banner si un amarat de slogan. Respectati macar munca oamenilor, atat va cer.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Asta a aparut cand a picat rstcenter-ul , odata cu problemele lui '.tex.', a incercat un copil sa copieze si sa profite de toti userii care asteptau noua denumire a forumului.

edit: dupa cum fiecare gigant este studiat si copiat de companiile mici (pe cat posibil) :)

nu ar trebui sa ne indigne faptul asta .

recent am fost in china , acolo este o lege de stat care ii indeamna la plagiat/copiat/etc orice este posibil. Probabil sunt chinezi admini forumului ;)))

Edited by RoEx
Link to comment
Share on other sites

Ce nu inteleg eu este cum de are acele likeuri . Mi-am gasit prieteni din liceu / cunostinte si chiar rude foarte apropiate ca au dat likeuri acolo ( persoane ce sunt || cu orice legat de rst / hacking etc )

Au spus ca cine da like/share etc primeste un iphone sau ceva de genu. Poate au cumparat de la tine like-uri :))

Link to comment
Share on other sites

Au spus ca cine da like/share etc primeste un iphone sau ceva de genu. Poate au cumparat de la tine like-uri :))

E posibil :)))

Nu , m-am lamurit e pagina cu "castiga samsung galaxy s3" si in general au dat likeuri acolo doar perosanele mai credule pe care le cunosc . Probabil din serch pe facebook au ajuns la pagina respectiva .

Link to comment
Share on other sites

Ce nu inteleg eu este cum de are acele likeuri . Mi-am gasit prieteni din liceu / cunostinte si chiar rude foarte apropiate ca au dat likeuri acolo ( persoane ce sunt || cu orice legat de rst / hacking etc )

Am dat eu "like" din curiozitate s? v?d care-i treaba ?i rezultatul:

436027488.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...