Jump to content
Mecanik

[roPROXY] FREE Premium CDN 1 luna

Recommended Posts

Salutari membrii RST, nu stiu daca aici trebuia sa postez, dar daca am gresit rog staff-ul sa il mute corespunzator.

Am inceput dezvoltarea unui sistem CDN, Load Balancer, DDoS Protection pe baza de reverse proxy.

Din moment ce suntem in BETA stage, ofer tuturor membrilor RST 1 Luna de CDN GRATUIT.

Beneficiati de optimizare web, sistem cache avansat, protectie ddos, si uptime garantat.

Cum obtineti:

-imi dati un pm cu ip-ul site-ului respectiv;

-va schimbati ns-urile cu cele care le primii;

Cerinte:

-IP STATIC(fix);

-webserver-ul sa nu fie sub reverse proxy/cloudflare/incapsula sau orice alt sistem;

Detalii:

-protectie ddos impotriva atacurilor de tip:

  • TCP SYN+ACK
  • TCP FIN
  • TCP RESET
  • TCP ACK
  • TCP ACK+PSH
  • TCP Fragment
  • UDP
  • Slowloris
  • Spoofing
  • ICMP
  • IGMP
  • HTTP Flood
  • Brute Force
  • Connection Flood
  • DNS Flood
  • Mixed SYN + UDP or ICMP + UDP Flood
  • Ping of Death
  • Smurf
  • Reflected ICMP & UDP

-protectie in timp real de SQL Injection/XSS/RFI plus multe altele;

-sistem de cache avansat ce serveste fisierele statice cu o viteza marita de 40-50%;

-economie de trafic/banda de 40-50%;

CE NU CERETI:

-detalii despre server, locatia lui si/sau orice tine de roproxy.com

-detalii despre echipa technica si/sau orice tine de programare/configurare

Este logic ca sunt bug-uri, probleme si lucruri nedescoperite inca, dar cei care vor sa ajute la dezvoltare, pot sa contribuie daca sunt programatori PHP/C++, sau daca pot ajuta la achizitionarea echipamentelor/soft-urilor necesare, sau daca pur si simplu au o situatie financiara mai buna si vor sa doneze o anumita suma.

Orice ajutor este rasplatit, cei care vor contribuii cu orice mentionat mai sus, vor beneficia de serviciile roPROXY GRATUIT pe un terment NELIMITAT.

Vorba multa, saracia omului, asa ca imi trimiteti un PM cu ce doriti.

Website principal: roPROXY DDoS Protection (in lucru)

DEMO PROXY: Software. Delivered. - Kepler Rominfo

proxy2.roproxy.com

NOTA: -Nu veniti cu comentarii aiurea, injurii, critici, si alte porcarii, daca nu aveti nevoie de asa ceva, pur si simplu nu postati.

-Imi cer scuze pentru greselile gramaticale, doar ca am avut un accident si mi-am taiat tendonul extensor la mana dreapta, deci scriu cu stanga :/

-Orice nelamurire, exista PM!

ENJOY!

LE: Changed DNS server

Edited by Mecanik
Link to comment
Share on other sites

NOTA: -Nu veniti cu comentarii aiurea, injurii, critici, si alte porcarii, daca nu aveti nevoie de asa ceva, pur si simplu nu postati.

Tinand cont de nota pe care ai dat-o, permite-mi sa aduc cateva comentarii constructive.

- Serviciul oferit se afla intr-o singura retea, si anume, AS39345 (bts telecom). El este interconectat cu AS30890 si AS8751, adica Mediasat prin care are conectivitate externa si Interlan care este internet exchange in Romania. Practic, pe extern, au un singur upstream provider.

- Nu exista redundanta iar Tehnologia CDN nu are nicio legatura cu un sistem web dual strat (frontend+backend)

- Nu exista nicio solutie anycast

- Datele clientilor pot fi interceptate in frontend (practic, site-ul clientului devine un backend)

Daca vrei sa oferi asta ca serviciu, iti trebuie mai mult decat un nginx instalat pe un server la bts telecom:

- Numar AS pentru routare dinamica

- Cel putin un prefix de adrese ip

- Acorduri pentru peering cu cati mai multi furnizori

- Anuntarea prefixului de adrese ip prin numarul tau as in mai multe localtii (anycast)

- Cat mai multe servere

- Latime de banda cat cuprinde. Bts telecom au 2-3gbps toata banda externa.

PS:

- Scoate pishingul ala de proxy de pe rst, nu avem nicio garantie ca nu faci sniffing la date :))

- Vezi ca serialul tau din DNS zice ca suntem in anul 1402

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Multumesc aelius pentru feedback, intradevar se afla la bts telecom, si nu detinem cine stie ce specificatii...

Momentam latime de banda avem, trafic filtrat de RADWARE DEFENSE PRO, si nu doar nginx este instalat.

Cat despre servere nu detinem momentan mai multe, deoarece trebuie bani... seriosi.

"Datele clientilor pot fi interceptate in frontend (practic, site-ul clientului devine un backend)"

Site-ul clientului nu devine backend, datele clientilor nu pot fii interceptate(vreau un demo daca se poate)

"PS: Scoate pishingul ala de proxy de pe rst, nu avem nicio garantie ca nu faci sniffing la date"

De acord il scot, sniffing ? GET REAL :| ce interes as avea... am pus RST ca sa testez proxy pe ssl.

Dami un ip fix de la alt site... ce sa zic pentru test

Link to comment
Share on other sites

"Datele clientilor pot fi interceptate in frontend (practic, site-ul clientului devine un backend)"

Site-ul clientului nu devine backend, datele clientilor nu pot fii interceptate(vreau un demo daca se poate)

Uite: https://dl.dropboxusercontent.com/s/f7wdnq5hqnqlwp0/IMG.jpg

Ai in partea stanga doua servere, fiecare cu nginx as proxy, iar in dreapta site-ul clientului protejat


vizitatori -> nginx (proxy/frontend) -> website (backend)

Ere o ironie cu proxy-ul pus peste rst.

Link to comment
Share on other sites

Lasatima cu discutiile aiurea, nu ma luati cu chestii de genu "daca nu intelegi", daca nu stiam despre ce este vorba numai faceam nimic, eu am incercat sa fac ceva bun, voi veniti cu sniffing, de parca as avea eu vreun interes personal...

Daca vrea careva serviciu bine, daca nu si asa e bine. Oricum deja sunt cateva site-uri filtrate, si merge OK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...