Jump to content
Andrei

DefCamp 2014

Recommended Posts

Daca aveti nevoie de cazare cheap va recomand Hotel Formenerg : Booking.com: Hostel Formenerg , Bucharest, Romania - 148 Guest reviews . Book your hotel now!

Am stat acolo cand am fost la DreamHack, in Aprilie si voi merge dinou acum in Noiembre. E cam la 5-6 minute cu Taxi daca vii cu trenu in Bucuresti Nord, Taxi-ul m-a costat cam 15 lei pana la Hotel. Din cate am observat, nu e foarte departe de DefCamp.

Edited by wNNk
Link to comment
Share on other sites

Cateva noutati:

Lista de speakeri deja confirmati, va mai avea loc un update in curand: Meet Our Awesome Speakers | DefCamp 2014

Daca sunteti interesati de workshop-uri de cyber warfare, digital forensics sau OSINT: DefCamp 2014 | International Hacking & Information Security Conference – Bucharest, Romania

Bilete: DefCamp 2014 Bucharest - Romania Tickets, Bucharest - Eventbrite

D-CTF e in weekend, +400 de echipe s-au inscris: D-CTF 2014 - DefCamp Capture the Flag

PS: Avem la bataie o oferta destul de limitata cu 15% discount pentru grupurile de cel putin 3 persoane, si prin limitata ma refer ca mai sunt foarte putine bilete la dispozitie pentru aceasta.

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Aceasta este prima participare la un asemenea eveniment.

Dupa ce am completat campurile cerute la "Get Tickets - Pay Offline" am primit mail cu datele biletului meu si datele necesare pentru efectuarea transferului bancar.

A platit cineva biletul prin transfer bancar? daca da va rog dati-mi pm ca am ceva neclaritati.

off: va rog nu postati pe langa subiect.

Link to comment
Share on other sites

Am fost prins cu ultimul curs pe azi si nu am putut da reply atat de repede, prin urmare:

1. Nu stiu la ce se refera acel invoice de la payment status (prezent pe bilet-ul pdf)

2. Nu stiu ce este acel receipt-id (payment reasons : Nume+Prenume+Sudent Bird+Defcamp+receipt-id

Cu celelalte informatii de care am avut nevoie am rezolvat intre timp, asa ca am ramas doar cu cele 2 sus mentionate.

Vreau sa platesc astazi sau luni!

Multumesc pentru timpul acordat!

Link to comment
Share on other sites

Da, live stream-urile vor avea o taxa. Ulterior speram sa apara si inregistrarile. :-)

Mhm, why the tax?

Mereu am considerat c? informa?ia trebuie s? fie liber?. În?eleg nevoia de a taxa oamenii care vin acolo (trebuie acoperite cheltuieli). Dar streamul nu.

Link to comment
Share on other sites

Mhm, why the tax?

Mereu am considerat c? informa?ia trebuie s? fie liber?. În?eleg nevoia de a taxa oamenii care vin acolo (trebuie acoperite cheltuieli). Dar streamul nu.

Si va fi libera, dar nu mi se pare fair sa fie in acelasi timp cu evenimentul.

Plus, ca pana in acest moment ni s-a parut prioritar sa facem offline networking, nu vizualizari. Pentru discutii/networking virtual exista RST. :-)

Link to comment
Share on other sites

Pe lang? prezent?ri, de care sunt 100% sigur c? vor fi de calitate, consider c? la un asemenea eveniment networking-ul/partea de socializare/b?utu de bere este destul de important?. :-)

Acolo se leag? prietenii/idei/proiecte.

Încurajez pe cei are nu ?i-au luat bilet s? î?i cumpere acum, Andrei a b?gat oferte de Black Friday. :-)

Link to comment
Share on other sites

Oricat de mult apreciez calitatea evenimentului nu pot sa nu iau in considerare preturile care pentru buzunarul unui student sunt cam exigerate comparativ cu anii trecuti. Si referitor la taxa pe stream prefer sa-mi tin comentariile pentru mine avand in vedere ca anul trecut am vazut prezentarea lui Nytro gratis live.

Chiar daca evenimenul se tine la cateva sute de metri de mine ma tem ca n-o sa pot sa ajung.

Link to comment
Share on other sites

Oricat de mult apreciez calitatea evenimentului nu pot sa nu iau in considerare preturile care pentru buzunarul unui student sunt cam exigerate comparativ cu anii trecuti. Si referitor la taxa pe stream prefer sa-mi tin comentariile pentru mine avand in vedere ca anul trecut am vazut prezentarea lui Nytro gratis live.

Chiar daca evenimenul se tine la cateva sute de metri de mine ma tem ca n-o sa pot sa ajung.

Vorbim sigur de acelasi eveniment? Preturile sunt identice de 3 ani incoace.

Link to comment
Share on other sites

Da, live stream-urile vor avea o taxa. Ulterior speram sa apara si inregistrarile. :-)

Vai, asa de rau ai ajuns? Sa ceri bani pentru live stream? (Care oricum era de cacat si anu trecut). Si taie din " :) " ca esti prea arogant.

Succes cu eventu.

Edited by Reckon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...