Jump to content
wirtz

Tiganii, Tableta si Facebook-ul

Recommended Posts

tigan-hot.png?resize=493%2C516

Bun? seara!

Acum 3 s?pt?mâni, mai precis 4 iulie 2014, în jurul orelor 11:30 mi-a fost spart apartamentul din loc. Blaj, str. A. Muresanu, …norocul meu ca nu a fost nimeni acasa la acea ora (în spe?? bunicii si copiii), c? cine ?tie ce se mai putea întâmpla…la politie s-a anun?at în aceia?i zi, la ora 16:30…au venit reprezentan?ii poli?iei Blaj, au constatat furtul, casa arata ca dup? r?zboi, absolut totul r?v??it ?i normal c? nu au plecat cu mâna goal? (bani, electronice, aur)… nu a fost g?sit? nici o amprent?, au trecut zile, s?pt?mâni, nici un rezultat în ceea ce prive?te ancheta.

Întâmplarea, sau mai bine zis prostia ho?ilor, face ca acum o s?pt?mâna, în data de 25 iulie 2014, între orele 14:51 ?i 14:56, ho?ii (sau cei la care au vândut o parte din cele furate), ?i-au f?cut poze cu tableta, pe care le-au postat pe contul meu personal de facebook “Tock Radu” (tableta era setata cu logare pe contul meu)…mi-au schimbat inclusiv poza de profil, acum este reprezentat? de unul de culoare sau ca s? fiu civilizat rom, iar pe lâng? aceast? poza a mai pus alte 2 fotografii cu fa?a, la una din poze eminenta sa infractorul, chiar f?când men?iunea “Iulian Bosu”… am adus la cuno?tin?a Poli?iei Blaj toate acestea, le-am dat acestora inclusiv ID ?i parola de facebook, pentru a intra ?i ei, s? vad?.

Nici pana la ora aceasta nu mi-am schimbat parola de facebook ?i am încercat s? am activitate cat mai slab?, pe idea c? poate vor mai posta ceva) … a trecut mai bine de o s?pt?mân? ?i nici un rezultat, adic? în România anului 2014, nu po?i s? prinzi hotul cu poze, cu chip, cu ora de logare (se poate afla chiar ?i IP-ul de unde a fost conectat? tableta furata la internet, exista oameni în poli?ie specializa?i în a?a ceva).

Asta ar fi pe scurt povestea mea, care dac? considera?i c? merit? publicat? v? rog s? o face?i.

P.S. Nu m? pot ab?ine s? nu fac completarea: Poli?ia Blaj a solicitat s? le duc pozele la ei pe cd, neputând ca eu sa le transmit lor pe o adresa de email, c? nu au internet. Cum se poate ca o poli?ie de ora? s? nu fie conectata la internet în anul 2014??!! ?i ne mai miram c? Gigi Becali (nu sunt un fan de-al lui, va asigur) ?i-a f?cut dreptate singur, ?tia omul c? dup? Politia Român? degeaba se st?…probabil dac? a? prinde ho?ul ?i l-a? duce la politie m? va lua c? l-am sechestrat în acele minute cât am f?cut deplasarea cu el la poli?ie.

EDIT: Nu eu sunt pagubitul - Sursa: Facebook

hoti-blaj-1.jpg

hoti-blaj-2.jpg

hoti-blaj-3.jpg

hoti-blaj-5.jpg

hoti-blaj-6.jpg

hoti-blaj-7.jpg

hoti-blaj-8.jpg

Edited by wirtz
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

tu citesti ganduri @bubbles ca vreau sa bag siteul pe tableta dupa ce ii pun un server http si mysql :)))))))))))

era chiar culmea.... noroc ca nu-s eu pagubitul.... auzi la el.. deface de la tigani ... in mod involuntar. ...si tocmai la un site de un anumit tip....

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

OFF: Mai bine ar pica siteul pe mana tiganilor decat pe mana <aparatorilor lor din sistem>... macar aia nu inchid tot domeniul si nu te baga in puscarie in spiritul tolerantei si "egalitatii" (care egalitate?! ca vad cum ei au drepturi mai multe in Romania fata de noi / vezi admiterea pe locuri speciale)

ON: Nu-i exclus sa pice siteuri in viitorul indepartat... acum e imposibil...abia invata sa citeasca numerele de pe carduri...

Link to comment
Share on other sites

Eu iti dau un sfat. Scoate toate pozele la imprimanta si du-te cu ele la parchet. Procuratura sau ceva gen DNA ce aveti pe acolo. Ce gasesti tu mai sus. DNA ar fi foarte eficient cred eu! In cererea catre institutia respectiva specifica ca ai instiintat politia si ca nu au facut nimic deci probabil sunt in legatura cu hotii. Cere sa se faca o ancheta in care sa se specifice ce masuri au fost luate impotriva politistilor implicati in ancheta.

Astept vesti!

Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat politia nu face nimic e normal si logic ca DNA sa ii preseze sa faca ceva. Cat timp politia nu isi face datoria inseamna ca e corupta. Tu chiar crezi ca politia din zona nu ii cunoaste pe aia? Nu a mai avut de-a face cu ei?

Link to comment
Share on other sites

Rog un moderator sa ii dea ban la ratatul asta de nytedo pentru dublu post plus ca mai este si nesimtit, sigur este vro cioara gulerata .Multumesc.Scz pt limbaj

@d4rkm4nx ba tu esti mai prost decat altii ce dublu post visezi , unul este post si unul este quote la un membru asa ca marsi in morti mati de rapandula

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt sfat @zodiak insa repet a 3a oara... nu-s eu partea vatamata. Citeste cu atentie la final sursa.

off: terminati mai cu certurile ca n-au legatura.. faceti asta pe privat.. eu mi-am invatat lectia dupa 2 "concedii" fortate.. :))

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

Poate altii o sa zica ca-s rasist, ca-s prea dur, dar ma doare fix in pula.

La jegurile astea, le trebuie un exemplu. Daca nu e indeajuns unul, le trebuie mai multe.

Cum pula mea poate sa te fure o boratura, sa ai informatii suficiente si sa nu poti face nimic, in tara ta.

Gaborilor le e prea lene sa-si miste butoaiele pline de slana, de la atata shaorma, ca sa rezolve si ei un caz, ca tot nu fac nicio pula, Romania, tara minunilor.

Cunosc cartierele in care a fost batut tiganu' ala pentru ca furat, din FR. Stiu ce baieti sunt pe-acolo si ii respect, bravo lor.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...