Jump to content
michee

cum sa depistezi daca cineva e pe invisible sau nu?

Recommended Posts

Tocmai mi-a venit o idee simpla....e mult spus ca acesta e un tutorial, e ceva mai mult de social engineering.....Cum sa-ti dai seama daca cineva e pe invisible(in cazul meu este vorba de unu care s-a dat pe invisible special ptr mine, are sa-mi dea bani)

Deci iti faci un alt id cu nume de fata/baiat in functie de sexul celuilalt preferabil cu nume strain si ii dai add. daca vezi ca respectivul iti confirma imediat cererea ta, guess what? Inseamna ca e online si prostul/ proasta s-a dat de gol fara sa vrea. Plus ca e foarte probabil sa te adauge intr-un grup diferit de cel in care ii tine pe cei la care le-a dat sa fie pe invisible de fiecare data(eu asa fac de exemplu am un grup pe mess la care apar offline mereu).

Astfel, tocmai ai aflat ca e online la momentul respectiv si o sa poti vedea de fiecare data cand e online(sunt sanse destul de mari).

It's not much, e doar o idee, dar mie mi-a folosit.:)

Link to comment
Share on other sites

xeeber.com

invisible.ir

vngrabber.com

e oarecum mai stealth asa - nu va sti ce l-a "lovit " :))

se logheaza cu boti care vor trimite pachete la serveru de yahoo ,pachete care au legatura cu id-u care trebuie studiat , in functie de ce raspuns primesc isi dau seama ce status ai . Cele mai folosite erau pachetele pentru file transfer peer to peer ,dar au cam patchuit serverele , insa mai sunt servicii yahoo care sunt "vulnerabile" asa ca site-urile de mai sus isi fac treaba bine ,cel putin cand esti pe invisible te va detecta imediat , totusi se pare ca au o problema cu statusurile care au Busy Icon .. unele iti vor spune spune ca esti invisibile altele offline .

Link to comment
Share on other sites

am incercat si eu diverse programe si-am vazut ca unele cam dadeau rateuri

.....

@nemessis......cred ca in foarte putine cazuri nu merge....Daca respectivu e un cretin si ti-ai pus nick de pizda l-ai prostit imediat.....cum am zis la mine si-a atins scopu:).....Oricum in general lumea cred ca are tendinta sa dea add,nu? .....

Link to comment
Share on other sites

Guest BanKai
poti da mail la adresa respectiva .. si dupa ce trimite iti arata.. sau poti invita pe conferinta..

treaba cu conferintza e patched aia era cea mai sure thing ... cu privire la mail nu e chiar asa de sigur pentru ca este limitat de privacy control ... linkul a fost postat pe forum

Link to comment
Share on other sites

BuddySpy merge 100%

Nu da gres.

Are un singur inconvenient. Trebuie sa ai "tinta" in lista userului cu care te loghezi.

De exemplu, vreau sa verific daca X este online si ma loghez cu userul Y pe buddyspy, in lista de friends al Y trebuie sa sa regaseasca si X.

Daca vreti tutorial video sau print by print just say so. (desi sper sincer ca nu e cazul, avand oarecare incredere ca e o diferenta intre primate si userii acestui forum)

Link to comment
Share on other sites

xeeber.com

invisible.ir

vngrabber.com

e oarecum mai stealth asa - nu va sti ce l-a "lovit " :))

se logheaza cu boti care vor trimite pachete la serveru de yahoo ,pachete care au legatura cu id-u care trebuie studiat , in functie de ce raspuns primesc isi dau seama ce status ai . Cele mai folosite erau pachetele pentru file transfer peer to peer ,dar au cam patchuit serverele , insa mai sunt servicii yahoo care sunt "vulnerabile" asa ca site-urile de mai sus isi fac treaba bine ,cel putin cand esti pe invisible te va detecta imediat , totusi se pare ca au o problema cu statusurile care au Busy Icon .. unele iti vor spune spune ca esti invisibile altele offline .

daca la asta te-ai referit...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...