Jump to content
VirginMary

Hacking conquiztador.ro for fun & profit

Recommended Posts

Intrebarile variantele de raspuns si raspunsurile corecte sunt tinute cel mai probabil intr-o baza de date si pentru strangerea lor eu am facut un bot care juca singur cateva sute/mii de jocuri pe zi salvand intrebarile si raspusurile la ele intr-o baza de date proprie, dupa aceea a fost trivial sa fac un program care sa intercepteze intrebarea trimisa in timp ce te joci, sa o caute in baza de date si daca o gaseste sa afiseze raspunsul corect.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ceea ce se intampla in filmulet este posibil doar daca se compileaza o lista de intrebari si raspunsuri corecte asociate dupa multe sute jocuri.

Corectati-ma daca gresesc.

Asa am zis si eu cand am vazut...

Dar, din experienta mea in crack trivia, presupun ca au o baza de date de 10k+, poate chiar aproape de 20k.

procentaj de 95% ajungi dupa 30-40k intrabari / raspunsuri.

o intrebare dureaza vreo 40-45 sec in medie, cu tot cu alegeri de terenuri , inceput de joc, etc ... inseamna la joc 24/24 doar 2000 pe zi. Si sa strangi raspunsuri dupa 20 zile nu e stilul RST.

Era un bug referitor la scurgerea de informatii pe undeva... un socket care sa returneze raspunsul daca-i dai intrebarea exacta...

LE:

@SlicK

deci asa s-a facut :))

Pai atunci n-are sens sa mai lucrez la acelasi bot care joaca 24/24 si face bani.

Din curiozitate, cate intrebari sunt in baza lor de date? Tu probabil ai aflat asta din procentajul numarului de raspunsuri corecte.

Ma mai gandeam sa fac program care se conecteaza la aceiasi baza de date. si sa-l dau multor persoane sa joace. fara automatizari. doar capturare si select sau insert.

Link to comment
Share on other sites

Intrebarile variantele de raspuns si raspunsurile corecte sunt tinute cel mai probabil intr-o baza de date si pentru strangerea lor eu am facut un bot care juca singur cateva sute/mii de jocuri pe zi salvand intrebarile si raspusurile la ele intr-o baza de date proprie, dupa aceea a fost trivial sa fac un program care sa intercepteze intrebarea trimisa in timp ce te joci, sa o caute in baza de date si daca o gaseste sa afiseze raspunsul corect.

ce limbaj de programare ai folosit ?

Link to comment
Share on other sites

@drealecs, cred sunt in jur de 60-80k de intrebari dar presupun ca in jur de 20-30k sunt din acelea cu rating scazut pt ca eu cu 50k in db am procentaj de corectitudine in jur de 90%. Cu 6 boti 24/24 am strans 50k in 3 zile

@VirginMary, galbeni? 0 pentru ca botul dadea raspunsurile gresite :)

@go_sword, botul in perl si executabilul in c++

Link to comment
Share on other sites

Algoritmul cu care se face decodarea este prezentat in cod C , iar eu nu inteleg absolut nimic.Am gasit si in swf-ul de pe conquiztador ,algorimul dar nici in action script nu-mi dau seama exact ce face script-ul. Stiu doar Pascal si Visual Basic.Daca ma poate ajuta cineva cu traducerea , apreciez gestul. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

@VirginMary oricum nu ceream pomana :) eram doar curios. pana la urma cine se ocupa de bot?

Nu stiu de ce, dar vorbiti pe dinafaaaara de tot...

Slick a facut un bot. L-a folosit. Il foloseste. E al lui, nu e al nostru.

Daca chiar vrei sa ai baza de date cu intrebarile /raspunsurile, fa-ti si tu un bot.

Mie unu nu-mi place sa fac ceva ce a mai fost facut. Poate daca l-as face sa si raspunda corect cu 5% greseli ar fi ceva nou :D

Daca l-as face ar ramane al meu, n-ar ajunge la nimeni.

pe langa botu ala mai pune'ti si voi "neamuri" sa joace, cu ocazia asta adunam intrebari mai repede si le sortam dupa.

Eventual puneti-le in notepad, le bagam noi cumva in excel si vedem apoi. Unim xls-urile, le dam un sort si stergem dublurile. Si apoi rulam scriptul cu vlookup. Sau poate rugam un coleg de munca ceva... sa ne ajute sa scoatem dublurile mai repede in access.

Unde e tesla?!?!!! ca am chef sa-mi sparg oole.

Nu e nevoie de neamuri, rulezi 10 boti din ala cu 10 conturi care updateaza aceiasi baza de date locala.

Mai bine intoarceti-va la joc si distrati-va.

Daca in urma acestei operatiuni nu s-ar fi format d'astia rai care sa ruleze boti sa-si bata joc de altii, urmarea singura ar fi ca conquiztador a mai facut rost de vreo 1k-2k utilizatori in cateva zile.

Link to comment
Share on other sites

drealecs stai linistit ca stiu ca bot'ul ii apartine lu' slick, no comment. eu nu vorbeam de bot'ul lui, vorbeam de bot'ul care urmeaza facut. soz daca nu m'am facut inteles :)

nu se ocupa nimeni si daca se ocupa nu vor spune.

tu vrei de fapt sa vezi cum se face un astfel de bot?

Link to comment
Share on other sites

Hai ma baieti calmativa ca s-a terminat cu conquiztador :roll: .Ati descoperit un bug in amaratul de flash si acum lati apucat pe Dumnezeu de un picior...

Sunt postate vreo 3 intrebari simple fara raspuns.Asta e un forum unde poate veni un incepator sa puna si el o intrebare sau un loc unde sa va laudati cu erorile altora.

Cei de la conquiztador au rezolvat problema in 2-3 zile.Calmativa, chiar daca inregistrati in 3 saptamini toate intrebarile, ei le schimba pe toate in 3 zile, tu ei ban si vii iar pe forum sa ne zici ce tare ai fost.

Fa ceva valoros care sa fie corect si apoi numa respect. :wink:

ATENTIE ! ! ! DEVENITI PENIBILI ! ! ! SPRE JENANT ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...