Jump to content
em

Stați aici pe forum? Procurorii vă pot fute

Recommended Posts

Oare cati ani de puscarie fac pentru ca m-am conectat la serverele din camera cealalta prin SSH cu PuTTY?

L.E.: Pacat ca nu a avut Kali. Aveam acum o lista completa cu toate tool-urile din respectivul OS. :(

Intre cinci si zece ani. Depinde foarte mult cum ti-e norocul.

Link to comment
Share on other sites

Copii,deci in concluzie:nu mai folositi havij ca va ardeti singuri.

Nu zice nicaieri ca este incriminat pt.ca detine acele programe,acela este un proces verbal cu ce a gasit procurorul de cuviinta ca trebuie perchezitionat pentru a obtine mai multe detalii despre speta in cauza.Bazele de date ti le poti crea singur,dar asta se verifica foarte usor.

Nu mai dati informatii trunchiate si nu mai faceti pe mironositele.Ancheta a fost facuta cu un scop clar,se si vad interesele respectivului,dar daca considerati ca un procuror specializat pe IT este atat de naiv,va inselati amarnic.Nu mai umblati cu carduri,cu paypaluri,cu fofarlica.

^

|

Are perfect? dreptate. Nu e incriminat faptul c? are tool-urile, ci doar c? în urma unei anchete trebuiau s? completeze pe list? ceva softuri informatice care ar putea facilita un atac.

SSH Client pentru conectarea remote, Acunetix pentru scanare iar Havij extragere db-uri.

Iar dac? e atât de prost încât s? lase pe computer ni?te date care se pot corela ?i mai ales s? foloseasc? Havij, eu zic c? nu are rost s?-i plânge?i de mil? tipului care a dat cu scannerul într-un site de prim?rie codat de un profesor de info probabil din Cuca M?c?ii. Nici m?car soft de encrip?ie nu s-a g?sit, iar astfel de pro?ti care nu pre?uiesc libertatea merit? pu?c?ria.

Link to comment
Share on other sites

Bre, toate informatiile sunt publice. Ca si acest topic. Singurele informatii private sunt adresele IP ( dar... stiti voi :) ) si mesajele private pe care fiecare le poate sterge. In rest, oricine poate sa vada ca eu zic acum "Muie Garda". :)

Test de inteligenta. PUNCT ! Care face sub 50, e clar. E politist. :))

Copii,deci in concluzie:nu mai folositi havij ca va ardeti singuri.

Nu zice nicaieri ca este incriminat pt.ca detine acele programe,acela este un proces verbal cu ce a gasit procurorul de cuviinta ca trebuie perchezitionat pentru a obtine mai multe detalii despre speta in cauza.Bazele de date ti le poti crea singur,dar asta se verifica foarte usor.

Nu mai dati informatii trunchiate si nu mai faceti pe mironositele.Ancheta a fost facuta cu un scop clar,se si vad interesele respectivului,dar daca considerati ca un procuror specializat pe IT este atat de naiv,va inselati amarnic.Nu mai umblati cu carduri,cu paypaluri,cu fofarlica.

Nu stiu, mi se pare ca te-ai exprimat cam oficial, cam ca un politist. Pana ca si numele vrea sa zica ceva... Sigur nu esti politist ?

Link to comment
Share on other sites

Copii,deci in concluzie:nu mai folositi havij ca va ardeti singuri.

Nu zice nicaieri ca este incriminat pt.ca detine acele programe,acela este un proces verbal cu ce a gasit procurorul de cuviinta ca trebuie perchezitionat pentru a obtine mai multe detalii despre speta in cauza.Bazele de date ti le poti crea singur,dar asta se verifica foarte usor.

Nu mai dati informatii trunchiate si nu mai faceti pe mironositele.Ancheta a fost facuta cu un scop clar,se si vad interesele respectivului,dar daca considerati ca un procuror specializat pe IT este atat de naiv,va inselati amarnic.Nu mai umblati cu carduri,cu paypaluri,cu fofarlica.

@DIICOT_VA_SALTA mata-i grasa :))

Nu are cum sa fie o infractiune faptul ca detii astfel de programe ... dar pot demonstra faptul ca tu intelegi ceva despre utilitate lor, in concluzie e bine de evitat detinerea unor astfel de applicatii.

Link to comment
Share on other sites

Normal c? n-are cum s? fie infrac?iune, în?elege?i gre?it. Oare cum crezi c? s-a ajuns s? se confi?te computerul respectiv? Nu în urma unor verific?ri ale IP-urilor de pe care a fost lansat atacul? Dac? ob?ii adresa ?i mergi cu un mandat de perchezi?ie ?i g?se?ti sql-uri, havij, putty de pe acela?i calculator care s-a dat un atac nu corelezi? Cum pute?i s? fi?i a?a îngu?ti la minte ?i s? trage?i astfel de concluzii oare? Softurile men?ionate fac obiectul descoperirii anchetei. Nu ?tiu cum a?i ajuns la concluzia c?-s ilegale sau c? dac? le ai te face automat infractor.

Link to comment
Share on other sites

Totul se plateste mai ales daca sa dat la pagina primarului Robu :)) rusine si cica "fost membru RST" ce este curios ca multi nu vad limpede cine este vinovatul :)

"Sta?i aici pe forum? Procurorii v? pot fute " ??????????????

Daca iti vezi de treaba ta si nu dai cu Havij, Acunetix in paginile primariei sau alte prosti de genul acesta nu-ti faci probleme.

Link to comment
Share on other sites

Consider ca a dat "la ghici" garda in el suspectandu-l de altceva mai black decat Connect-r ... pe principiul " Ce avem noi aici ? "

Culmea ca pe cei care fac cu adevarat rau statului roman ca de exemplu cei care vand bunuri si fac contrabanda in masa pe site-uri gen " imbracaminte, filme, muzica " nu le mai face nimic.

Singura scapare e sa emigrezi,cum am facut majoritatea ... daca nu te-a luat garda inca ... nu faci nimic serios pe internet. :)) Asta e principiul romanesc.

Bani pe net = Ilegal

Edited by Eddie91
Link to comment
Share on other sites

Procurorii te pot fute si chiar daca nu stai pe forum. Sper totusi sa nu aveti toti parte de procurori cum a avut tex, din ala de parca iti reinoieste mandatul pentru arestare de 30 de zile, ca pe un abonament.

Mai sunt si de aia care se leaga de tine daca ai gura prea mare.

...intotdeauna ca sa prinda un hot il va strange cu usa pe cel cinstit...

Link to comment
Share on other sites

Acum intelegeti de ce statul va vrea prosti? Un prost este mai simplu de controlat.

Exercitiu de imaginatie: Ce s-ar fi facut procurorul daca respectivul tip facea totul manual? Nu tu havij si ce rahat de softuri mai erau pe acolo + un card de memorie. Intr-un final ar fi gasit ceva sa-l lege de atacuri, dar de ce sa-i faci viata usoara lui garcea? 30 de zile pe banda rulanta tot iei indiferent de situatie, dar poate mai ai o sansa in fata judecatorului.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE: Site-ul Primarului Nicolae Robu a fost spart de hackeri | Stiri Timisoara - Televiziunea Cetateanului

Din cate inteleg eu nu s-a legat de el doar ca detine 3 programe si un cd verbatim ;))

Si mi se pare cam absurd ce-si doresc unii dintre voi, sa faceti daune la site-uri, si apoi sa nu va faca nimic, daca ai stricat ceva urmeaza sa platesti ce-ai stricat.

Edited by jetus
Link to comment
Share on other sites

UPDATE: Site-ul Primarului Nicolae Robu a fost spart de hackeri | Stiri Timisoara - Televiziunea Cetateanului

Din cate inteleg eu nu s-a legat de el doar ca detine 3 programe si un cd verbatim ;))

Si mi se pare cam absurd ce-si doresc unii dintre voi, sa faceti daune la site-uri, si apoi sa nu va faca nimic, daca ai stricat ceva urmeaza sa platesti ce-ai stricat.

Salut,

E vorba de un user de aici care a desc?rcat db-ul de pe RST uploadat de altcineva. Nu el e "hackerul".

Closed for the moment. Dac? ave?i ceva de ad?ugat, dati PM ?i redeschid.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...