Jump to content
loki

Va place photoshop?

Recommended Posts

Mi-au placut tutorialele video de pe site. Asa ca hai sa pun si eu unu cu ceva ce stiu eu mai bine: photoshop. Din pacate am luat o teapa mareeee, habar nu aveam ca inregistreaza desktopu la 1fps. Pe de alta parte eram pe comp la servici care are 32M video shared :shock: asa ca nu e prea reusit ca tutorial (vazui acasa).

http://www.trilulilu.ro/lokipaki/bccb6eecfec454

O idee despre cum se repara o poza facuta in oglinda cu blitz cum fac cucoanele de pe hi5 in baie (pe poza asta am si castigat 5$, nu ma aruncam la pretu asta dar imi placea ideea). Puteti derula pana la final sa vedeti before/after. Am folosit detalii din poza si anumite nerecuperabile le-am luat din alta.

Daca va place, propuneti. Sper sa fac un tutorial reusit si detaliat despre trucarea unei fotografii de exemplu.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Imi place :) mai ales cand la moment dat fata aia ramane un pic cam ciunga

si ma gandeam cum s-ar masturba cu manuta aia .

Vezi ca e o poza de la meeting cu tot stafful Rst poate le reconstitui un pic fetele ca SePePei de abia asteapta :))

inca nu m-am familiarizat cu structura forumului si in fiecare zi gasesc doar ce nu caut... nu stiu despre ce poza e vorba dar poate e un challenge.

Bine, cand omu a platit poza i-a picat fetei o mana cu o camera sony, ca lumea, dar azi mi-a picat netul incat am cautat doar in bazele de date ale institutiei=folderele cu fetite dot jpg

Link to comment
Share on other sites

da aplauze! v-ati gasit sa-mi inviati posturile din 2009 cand ma plictiseam la bugetari?

kozy: cacatul e un tutorial facut la servici in jumatate de ora refacand pentru a filma o lucrare ceva mai veche care a fost reusita si vanduta. Nu m-a interesat perfectiunea ci ilustrarea metodei.

Puteti face si bani pe repararea pozelor cu blitz avand in vedere ca mai toate fetele care-si fac poze in baie habar n-au cum sa foloseasca o camera. Lucrare acceptata pentru cineva care se plangea ca toti photoshopperii de pe rentacoder ii spuneau ca nu se poate repara poza, ca e arsa etc.

Link to comment
Share on other sites

Spam , spam si iar spam , asta e tutorial "hack" ? Hai pe google dam o cautare cu tutoriale photoshop , adobe reader etc.... . Oamenilor vreti membri noi ? Haideti sa postam ceva calumea nu prostii dastea care le gasesti printr-un simplu "search" , voi chiar nu vedeti ca si TinKode din mare om ce era a plecat din cauza voastra , de ce ? prea multe aberati , sunteti ofticosi uni pe alti , aveti limbaj de "carter" , haideti sa lasam limbajul de "carter" aici suntem oameni trebuie sa dezvoltam aceasta comunitate care este infintata daca nu ma insel in anul 2008 . Multa lume cauta pe forum-uri straine un tutorial calumea doarece la noi gasesti "cum sa te dai cu capu de tavan" asta nu e tutorial nu ajuta la nimic , deci va las si pe voi sa ziceti ori facem ceva calumea ori postam fiecare facem spam zilnic si asta.

Cei care vor sa posteze cu limbaj de "carter" mai bine sa taca , daca tot sunteti tari in limbaj de "carter" demonstrati ca sunteti la fel si in hack.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Spam , spam si iar spam , asta e tutorial "hack" ? Hai pe google dam o cautare cu tutoriale photoshop , adobe reader etc.... . Oamenilor vreti membri noi ? Haideti sa postam ceva calumea nu prostii dastea care le gasesti printr-un simplu "search" , voi chiar nu vedeti ca si TinKode din mare om ce era a plecat din cauza voastra , de ce ? prea multe aberati , sunteti ofticosi uni pe alti , aveti limbaj de "carter" , haideti sa lasam limbajul de "carter" aici suntem oameni trebuie sa dezvoltam aceasta comunitate care este infintata daca nu ma insel in anul 2008 . Multa lume cauta pe forum-uri straine un tutorial calumea doarece la noi gasesti "cum sa te dai cu capu de tavan" asta nu e tutorial nu ajuta la nimic , deci va las si pe voi sa ziceti ori facem ceva calumea ori postam fiecare facem spam zilnic si asta.

Cei care vor sa posteze cu limbaj de "carter" mai bine sa taca , daca tot sunteti tari in limbaj de "carter" demonstrati ca sunteti la fel si in hack.

Comunitatea e infiintata in 2007 (ca rstcenter, defapt ea exista de mai demult, dar sub alt nume, pe alt domeniu).

Nu il mai pupa pe TinKode.

Citeste explicatia lui loki despre acest "tutorial".

Si cel mai important: Tu comentezi sa facem noi, sa dregem, dar tu ce ai facut?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...