Jump to content
coolbyte

Despre CNP-uri

Recommended Posts

2.Poti detecta o persoana daca ii sti CNP-ul. Mergi la Registrul Starii Civile din judetul respectiv si te uiti la inregistrarile din ziua respectiva (data nasterii) si cauti numarul de registru. Dupa care ai numele.

3.Daca vrei sa-ti falsifici actele, doar nu vrei sa bagi un CNP gresit. :lol:

4.Daca vrei sa schimbi $ la X-CHANGE folosesti Social engineering(le zici ca nu ai buletinu la tine(testat ,merge))

:) continuatii voi

Link to comment
Share on other sites

eu m-am nascut in bacau, am domiciliu in galati de 12 ani si am 04 de la bacau :-?

cred ca e o greseala in tabel: codurile au fost probabil puse in ordine alfabetica si nu in ordinea reala ... sau s-au mai schimbat intre timp? hmm

vaslui e 37. iasi 22. Vad ca sunt decalate cu 2

La fac la Spiru Haret cand dai un examen vezi vreo 10 cnp-uri in autocomplete lasate de colegii tai dinainte. Da habar n-am cu ce m-ar ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Ce se intampla in cazul in care se nasc 2 frati gemeni ambi de sex masculin? ,au acelasi CNP? Sau in cazul meu .. am avut un coleg care am descoperit ca mamele noastre ne-au nascut deodata.. (acum 24 de anii) ,nu m-am uitat la cnp-ul lui ca atunci nu ma interesat.. dar oare (ma intreb acum) avem acelasi CNP? (ca el era mai derbedeu:)) si imi stie si numele intreg... :D

Link to comment
Share on other sites

baietzi... cnp este bun pentru oferta aia noua la Orange

cea mai buna metoda sa faci rost de un ip valid se face in 2 pasi:

1. intri frumos pe validari.ro

2. pe principiul de sus al cnp-ului iti faci frumos un cnp si il validezi...si daca este bun... il bagi la obtiunea aia de la orange!

Sincer am si vandut cateva cnp-uri,pentru ca romanu...se termina obtiunea....lua alta cartele...si ii trebuia alt cnp... si eu luam de pe validari si le dadeam lor(contra-cost) :P

Link to comment
Share on other sites

Va bucurati ca ati "descifrat" cnp-ul. Sau cu alte cuvinte, modul de calcul. Descifratil pe asta:

1111179021121.

Care reusiti, dati cu pm-ul......care nu.....cautati, si infromativa.

Astept sa vad si eu, cat de priceputi sunteti in CNP-uri. Unde lucreaza omul asta? cati ani are? Unde sta? Ce statu social are?

CNP-ul ESTE REAL.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca ai observat dar.. thread-ul e inceput pe 02-28-2008, 04:00 PM

deci e ceva vreme de atunci !

referitor la

Astept sa vad si eu, cat de priceputi sunteti in CNP-uri. Unde lucreaza omul asta? cati ani are? Unde sta? Ce statu social are?

CNP-ul ESTE REAL.

intrebarea "unde lucreaza" e o mare tampenie . ma mir ca nu ai intrebat si ce culoare au chilotii.

autorul a incercat sa explice (pentru necunoscatori) cam din ce campuri e format un cnp si ai venit tu sa te dai mare.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...