Jump to content
SlackerTM

Bani de paine

Recommended Posts

Saluuut. Ma numesc Ionut. Locuiesc in Bacau, detin 19 ani si lucrez momentan la o firma ce furnizeaza internet si televiziune prin satelit. Firma este veche, are multi clienti in diferite orase si sate. Lucrez la call-center. Uneori imi mai bag putin capul prin statie si sunt captivat de cata aparatura vad acolo. Toata faza e in felul urmator. Imi pot configura un server dedicat la ce performante doresc eu, chiar in statie direct. Ups, generator, uptime, aparatura raid si cisco, monitorizare si nxts retea, temperatura constanta in statie, rack-uri ingrijite. Dar chiar nu am idee ce-as putea administra online. Inainte ma ocupam de servere pe gamecp ( asta la 17 ani) ; dar consider ca m-am maturizat si n-am nevoie de copii frustrati si prosti sa ma futa la cap ca nu le merge serverul sau ca au ping mare si cate si mai cate. Ce idei imi dati voi baieti? Nu am nimic contorizat, am conexiune mare, si pot spune cu mana pe inima ca nu as avea probleme cu serverul. In timp ce lucrez la birou mi-as putea administra si afacerea. Vine iarna, numai stau pe terase la apa plata si cafele. Vreau sa imi ocup timpul cu ceva..sa invat ceva si de ce nu sa castig si un banut, ce strica? Bac-ul nu l-am luat am cazut la o proba.. asa ca pana la anul sa fie ceva care sa-mi ocupe timpul.

Ce credeti c-ar merge, nu detin foarte mari cunostinte dar am tehnicieni in firma care m-ar putea ajuta cu un sfat doua. Va dati seama nu-s ei foarti profi in scripturi web dar totusi ar avea idee cu ce se mananca treaba asta.

Va rog nu va mai bateti pula asa de orice post si oferiti-mi idei cu bun simt.

Pace si multa sanatate fratilor

Link to comment
Share on other sites

Postul acesta m-a lovit

Precis, ca un harpon

S-asa de tare m-a izbit

Direct in microfon

Nu pentru ca este de plans

Ci pentru ca de-odata

Am dat intr-un fanatic ras

Ca nici o alta data

Stateam si ma uitam atent

Vazand text ca cacatu

As zice sa ii faci patent

Sa nu ti-l fure altu'

</useless words, for useless ideeas>

Link to comment
Share on other sites

detin 19 ani

Mai vinde din ei si ia-ti o paine, poate daca vinzi doi ai si de un cozonac. Si ai grija cu prostiile astea cu ANAF.. spune-le exact cati ani detii ca nu merita sa faci inchisoare pentru evaziune fiscala.

DUP? TIMP...... (Later edit)

Tu ai o problem? cu limba român?.

Cum s? de?ii nou??pe ani?

D? ?i tu share dac? ai g?sit gre?eala.

Edited by censored
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...