Jump to content
v3ctor

The Lucifer Principle

Recommended Posts

adevaratele evenghelii erau cele ale gnosticilor, nu porcariile pe care ni le baga ei pe gat. au inceput sa numere evangheliile " ok , asta e buna. o acceptam ... asta ? prea multe subtexte , lasa loc de interpretari, prea multe lucruri care nu trebuiesc aflate. respinsa. " ce mortii lor sa faca ? s-au inspirat de la egipteni cu zeita isis , de la indieni cu mitra iar multe alte chestii pe care nu le cunosc.

niciodata nu vom stii cum era adevaratul iisus si cum au decurs evenimentele pe care ei le mascheaza. religia e un pretext pentru a face bani , multi bani. biserica e institutie !

never blindly follow .

pentru mine nu au nicio treaba biserica si iisus cu dumnezeu. eu nu cred in iisus. era un tip care propovaduia prostii. prostii pe care un om rational si bun le-ar fi urmat fara sa auda sfaturile cuiva. dumnezeu pentru mine e acea forta primordiala care a dat contur universului si vietii.

nu inseamna ca daca resping ideile crestine sunt catalogat drept ateu.

cat despre satanism, este o mare manipulare, o spalare de creier cretina, o mare imbecilitate. exista forte rele, exista magie, asta nu inseamna ca exista satan. nu ma luati cu ... " cea mai mare viclenie a lui satan este sa te faca sa crezi ca nu exista " , e o procarie la fel ca si sintagma " crede si nu cerceta " .

lasati-va voi de satanism copiilor. ascultati black si credeti ca muzica v-a alterat credinta. sau ascultati black ca sunteti satanisti. sunteti doar ratati.

" ce maaa idiotule, ca auzi ce spune xulescu pe site-ul ala, ca el a invocat demoni pe care il ajuta si ca l-a vazut pe satan , zeul luminii si al intelepciunii , frumos si carismatic cu o pula mare si neagra cu care i-a tras-o intre buci " .

nu mai comentati , ditamai carnatu' de thread . gata , satan e pentru retardati, iisus e un gay.

si cu dedicatie daca incercati sa faceti flama :

Retarded.jpg

Link to comment
Share on other sites

si tu pax,te-ai uitat la prea multe documentare facute de niste idioti fara sa se informeaze.Isis nu are nicio legatura cu Fecioara Maria,si sunt sigur ca in vremea aceea,Fecioara Maria s-a gandit sa comploteze cu Iisus,au stat si au cules elementele foarte minution de la religiile din acea vreme si le-au contopit intr-una noua.C'mon,be serious.

Nici eu nu cred in tot ce zice biblia,si daca lucrurile ar fi cum spune renumita "evanghelie dupa iuda" eu tot nu mi-as pierde credinta in iisus si crestinism...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...