Jump to content
v3ctor

The Lucifer Principle

Recommended Posts

Intrebati-l pe nullbyte :) stie mai bine

ce sa stie stef ma ? ca se credea satanist doar pentru ca s-a documentat mult si a fost influentat de ceea ce a descoperit ? eu am aproape aceleasi ideologii ca ale lui doar ca eu neg existenta lui satan ca entitate , dar afirm ca exista in mintile bolnave ale oamenilor .

Link to comment
Share on other sites

ce sa stie stef ma ? ca se credea satanist doar pentru ca s-a documentat mult si a fost influentat de ceea ce a descoperit ? eu am aproape aceleasi ideologii ca ale lui doar ca eu neg existenta lui satan ca entitate , dar afirm ca exista in mintile bolnave ale oamenilor .

Dar satan E o entitate. Lol. In mintile oamenilor e doar multa prostie.

Link to comment
Share on other sites

nullbyte a fost foarte bine documentat,a studiat,si a avut tupeul si sa practice ce a invatat,ceea ce trebuie apreciat.Dar a intrat in iluzia oferita de entiatea Satan,si a reusit sa iasa din ea,ceea ce din nou e de apreciat.

Eu, de exemplu am studiat/studiez foarte mult domeniul ocultismului si mitologiilor antice,si am ascultat si parerile altora,si am ajuns la concluzia ca tot in dumnezeu imi pot gasii linistea.

Multi au trecut la alta religie,pentru ca ei au vazut crestinismul ca o religie falsa,inselatoare si menita sa controleze(ultima chiar asa a fost).Biblia a fost MODIFICATA foarte mult dealungul timpului,in special in timpul lui Constantin cel Mare,si religia a fost folosita ca o unealta de controlare a maselor timp de secole.Acum,cand lumea s-a mai desteptat,pierde din popularitate si credibilitate,dar daca esti cu adevarat crestin,si crezi cu adevarat si te duce minte,o sa observi si iti poti concepe parerea proprie in legatura cu crestinismul.

Link to comment
Share on other sites

Crestin:) "Cea mai mare minciuna pe care ti-a spus-o Diavolui este ca el si Dumnezeu nu exista,astfel cum tu nu vei crede nici in bine nici in rau..vei face rau...caci e mult mai usor sa faci rau..cand nu crezi in Dumnezeu si cand crezi ca nu vei fi pedepsit pt ceea ce faci !!!"(Parintele Cleopa...)

Sa nu ma intelegeti GRESIT...Fiecare crede in ceea ce vrea...dar sa nu crezi in ceva mai presus de toate ...care a creat universul,mi se pare o absurditate:P...Nimic nu este de la sine si nimic nu este intamplator :)

Link to comment
Share on other sites

"Satanismul Spiritual" promovat de JoS.O religie ce se bazeaza pe "imbunatatirea abilitatilor parapsihologice,spirituale,si perfectionarea de sine+venerarea lui satan ca creator al lumii,promovator al dragostei,etc.etc."

Pe scurt,baietii astia au stat multa vreme sa conceapa chestiile astea,si le-a iesti destul de bine,zic eu.Dar daca stai sa studiezi,o sa observi ca la un momentdat se dau de gol singuri :)

Asa zisa "satanic meditation" nu e nimic mai mult decat Yoga si Meditatia budista,cu niste nume pocite de ei.Magia practicata de ei se bazeaza pe auto-sugestie si Kaotik magik,magie hermetica.Zeii sunt furati din mitologia sumeriana(aici au gandit bine,pentru ca nu se stie mai nimic despre cultura sumeriana) si mitologia engipteana,unde zeii egipteni sunt prezentati ca actualii demoni si zei satanici.Incearca sa exploateze si cea mai mica slabiciune a crestinismului dogmatic clasic,si defapt promoveaza ura,distrugerea,anarhismul,etc.

good?:))

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian
"Satanismul Spiritual" promovat de JoS.O religie ce se bazeaza pe "imbunatatirea abilitatilor parapsihologice,spirituale,si perfectionarea de sine+venerarea lui satan ca creator al lumii,promovator al dragostei,etc.etc."

Pe scurt,baietii astia au stat multa vreme sa conceapa chestiile astea,si le-a iesti destul de bine,zic eu.Dar daca stai sa studiezi,o sa observi ca la un momentdat se dau de gol singuri :)

Asa zisa "satanic meditation" nu e nimic mai mult decat Yoga si Meditatia budista,cu niste nume pocite de ei.Magia practicata de ei se bazeaza pe auto-sugestie si Kaotik magik,magie hermetica.Zeii sunt furati din mitologia sumeriana(aici au gandit bine,pentru ca nu se stie mai nimic despre cultura sumeriana) si mitologia engipteana,unde zeii egipteni sunt prezentati ca actualii demoni si zei satanici.Incearca sa exploateze si cea mai mica slabiciune a crestinismului dogmatic clasic,si defapt promoveaza ura,distrugerea,anarhismul,etc.

good?:))

Nu aveti pe ce sa va pierdeti timpul.

Mi se pare cea mai tampita chestie pe care am auzit-o.

Lasa-ti prostiile si credeti in Dumnezeu :|

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...