Jump to content
sosetutza

Tutorial keylogger

Recommended Posts

am facut, lam incercat pe calculatorul meu si pare ca merge. acum am niste probleme:

1. cum il scot de pe calculatorul meu? ( adica am insteles ca ma duc run msconfig stratup, dar ce scot de acolo :) nu este numele virusului)

2. cum fac sa mai pot da inca un remote intall ( adica sa fac alt virus.exe)?

3. merge la mai multi deodata?

Edited by zmexy
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua.

Ardamax keyloger este dupa denumire un keyloger,NU virus,TROJAN,etc

Nu inteleg cum persoane cu peste 500 de posturi nu au auzit sau nu stiu cum functioneaza acest executabil celebru,este ceva in neregula cu situl?sau se pot cumpara posturi ceva?

Descriere:

Ardamax este un program care in urma unor setari NEXT NEXT NEXT creeaza un executabil(keyloggerul) capabil sa inregistreze toate tastele care au fost apasate din momentul in care explorer.exe a inceput sa ruleze pe calculatorul victimei.

Mai mult,acest program are o functie care poate face print screens(imagini .jpeg) si sa retina toate paginile web folosite de victima.

Inregistrarile se pot face fie intrun fisier ascund de voi in calculator fie pe Free Online Storage,online backup,Cloud IT,FTP Email Server Hosting. Remote Offsite File Sharing Collaboration, WebDAV Internet Drive (este cel mai bun la astfel de lucruri)

Fiecare hacker sau lamer isi cunoaste configuratia calculatorului si stie cat % este utilizat cu anumite aplicatii deschise.

Exemplu:

Calculatorul meu doar cu conexiunea la net ON si cu yahoo messenger ON utilizeaza doar 2% resurse

Daca la un moment dat intr-o zi de duminica ma conectez la net deschid mesu si vad utilizare 8% sau 10% inseamna ca ceva este in neregula si ceva din background imi mananca acele resurse.

Singurul lucru la care poate fi folosit acest keyloger este sa iti monitorizezi calculatorul sa vezi in mom in care esti plecat de acasa ce se petrece in el.Avand in vedere cat de celebru este acest keyloger.incepand de la cel mai slab antivirus pana la kaspersky pure il pot detecta fara nici o problema.

Nu poti sa clik pe un scam page fara ca antivirusul sa sara pe el.

Nu poti sa ii dai bind sau crypt fara ca antivirusul sa sara pe el

Singurul lucru care il face acest keyloger este sa trezeasca nostalgie personelor care l-au folosit cu succes in trecut.

Cine a fost ardamax si cine a ajuns.

Respect.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o nelamurire ... Am facut totul cum trebuie , l-am urcat pe un site de upload/download , doar executabilul , si unde s-a instalat la mine in C acolo i-am dat unninstal ! Intrebarea mea este , daca cei care au downloadat executabilul si l-au deschis , o sa imi mai apara pe drivehq in logs, chiar daca i-am dat eu unninstal ? Mersi anticipat , si sper ca m-am facut inteles ! :)

ps:Si sper sa nu imi sariti in cap , sunt incepator ,nu ne-am nascut invatati !

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua Canterul

Nu conteaza de cate ori lai dezintalat de la tine din calculator.!!!

Keylogerul dksajd.exe care lai trimis la lume...si lau deskis...are in interior toate setarile necesare...si ""drumul"" catre situl tau de driveq.com....asa ca vei primu logurile ...100%

Vei primi logurile daca atunci cand ai creat executabilul ai bifat..""Send logs to www.divehq.com""....apoi bagai username si pasword...si trebuia sa dai testare...

daca testarea era reusita si se vedea conexiunea...legatura dintre keyloger si website....da vei primi logurile..

daca cumva ti-a dat eroare de orice fel atunci..inseamna ca situl nu va putea primi logurile keylogerului trimis de tine la victime....

legatura nu este facuta cum trebuie...

puntea pe care trebuie sa mearga informatie de la victima catre website este ""cu gropi "" sa zicem asa.

Respect

Link to comment
Share on other sites

Mersi pentru raspuns roxi , prima data nu am dat Test , si nu am primit nici un log , cu toate ca fisierul a fost descarcat de 25 de ori , era imposibil sa nu il fi deschis cineva ! Acum am creat alt keylogger , ca sa zic asa , si am dat si pe Test ! Sper sa mearga acum , si mersi inca o data pentru raspuns !

Bafta ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...