Jump to content
NullCode

O altfel de "Generarea" de articole

Recommended Posts

Peste tot pe internet gasesti o gramada te tool-uri ce genereaza articole. Multele genereaza articole ce nu au sens(inlocuiesc anumite cuvinte cu sinonimele lor).

Daca ramai fara inspiratie si vrei sa faci un articol pe o anumita tema, gen "Sex in 3", si nu stii ce unde sa incepi si ai vrea ca acest articol sa fie original, poti incerca urmatorul "trick":

1. Intrii pe IRC, pe un canal gen #apropo, #cash etc..

2. Spui doar: "Ce parere aveti de SExul in 3?"(sau orice intrebare legata de subiect)

Astepti 1 ora sa vorbeasca lumea intre ei(fiecare vine cu un alt mod de abordare a subiectului), salvezi log-ul, il ordonezi si ai "generat" cu un nou articol ORIGINAL despre sexul in 3.

Eu am incercat odata, si a functionat, nu a trebuit sa angajez un "content writer" indian. Succes!

LE: Pentru a ajunge bine in SERPS trebuie sa ai articole originale, de accea am postat acest tip de "generare" de articole.

Link to comment
Share on other sites

tot veni vorba de generare articole. ma apucasem sa fac si eu un programel in php care inlocuieste cuvintele cu sinonimele lor, dar am ajuns la concluzia ca ptr. ce vroiam, e destul de complex...

daca stie cineva un astfel de program, dar care sa dea un rezultat cat de cat acceptabil, il rog sa posteze aici un link

Link to comment
Share on other sites

De treaba cu mIRC-u, nici nu mai zic.

Pai intr-o ora pierduta pe mIRC, eu fac 4 articole de minim 550 cuvinte, si destul de complexe si originale aproape in totalitate din cap.

Sa nu mai vorbim de faptul ca aia pe mIRC majoritatea habar nau ce vorbesc, deci..

Link to comment
Share on other sites

Mda, ai dreptate, nu am observat, vina mea.

Mi sa recomandat sa citesc acest topic ca raspuns la un topic de al meu si am simtit nevoia sa postez ^_^

nedo: totusi, nu-i asa rau, poate intervine cineva acuma cu ceva nou legat de subiectu asta :D

Link to comment
Share on other sites

e o idee interesanta, insa cred ca ai o problema la formatarea textului.

vizavi de articolele in engleza puteti folosi spinnere gen SpinnerChief sau TBS ( The Best Spinner) care sunt foarte bune, avand dictionare solide.

pt SpinnerChief a aparut si un dictionar romanesc cu plata, nu stiu cat de bun este.

daca lucrati la volum, ar fi cazul sa folositi unul dintre ele.

Link to comment
Share on other sites

Sunt carti in romania foarte interesante si inca primite de la INVATAMANT. Eu am primit o carte intr-o zi la scoala cu diferite articole foarte interesante (eu nu citesc de fel, dar din cartea aia am citit cateva articole). M-am gandit sa-mi fac un site cu aceste articole din diferite carti cu idei originale. Pe internet normal ca apareau idei originale, doar nu mai erau postate nicaieri doar la mine pe site sau un anume site une l-as fi postat..Dar nu am avut timp pentru aceasta idee.. ce parere aveti ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...