Jump to content
DicaNicolae

Recrutare

Recommended Posts

Dragi staffz0ri de pe rst,

Am facut aceasta cerere de recrutare in echipa rst din motivele prezentate mai jos. Sper ca ma veti intelege si ca, daca puteti, ma veti ajuta.

Nick DicaNicolae

Varsta 16 ani

Email dc3500powercammini@gmail.com

Cunostinte programare

Aici vreau sa apelez la intelegerea voastra... Incerc sa invat cat mai multa programare si tot ce e posibil deoarece am o singura sansa sa intru la o facultate buna si sa ajung un cineva in viata. Familia mea nu are resurse multe din pacate si am renuntat la multe ca sa pot strange banii pentru facultatea care urmeaza... Nu sunt un invatator cum se cred colegii mei de pe rst dar cred ca sunt bun de ucenic sa invat meserie:)

Stiu photoshop binisor, am mai invatat de la un prieten cum sa lucrez putin in HTTP si cam atat la programare.

Cunostinte securitate

Pai nu stiu daca sunt luate drept cunostinte de securitate dar am invatat de la un baiat cun sa fac atacuri tcp si udp si cum sa pic siteuri prin atacuri dos sau ddos daca ma ajuta si el.

Nu vreau sa fiu nepoliticos sau sa fiu luat la mistouri din cauza postului meu, dar chiar mi-ar prinde bine sa mai invat cate ceva... Nu vreau sa invat cum sa sparg servere de la nasa sau dastea, ci doar sa ma ajute colegii mei daca voi fi recrutat sa invat putin cate putin si sa inteleg programarea.

O zi buna in continuare,

Alin Liviu

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian
Dragi staffz0ri de pe rst,

wtf :|

am mai invatat de la un prieten cum sa lucrez putin in HTTP si cam atat la programare.

Macar stii ce ai zis? =))

Pai nu stiu daca sunt luate drept cunostinte de securitate dar am invatat de la un baiat cun sa fac atacuri tcp si udp si cum sa pic siteuri prin atacuri dos sau ddos daca ma ajuta si el.

Mai bine nu spunea-i asta...

ci doar sa ma ajute colegii mei daca voi fi recrutat sa invat putin cate putin si sa inteleg programarea.

Nu trebuie sa fi in team ca sa te ajute cineva, o poti face ca simplu user!

Dar ai grija ce vrei sa inveti...ca poate il prinzi pe Nytro in momente proaste :)) (fara cum sparg parola lu' X).

Link to comment
Share on other sites

Ce plm e asta ?

practic nu stii nimic, si vrei sa faci parte din staff ?! frumos ar fi un ban ca ne-ai pierdut 2 min din viata citindu-ti aplicatia.

Stai linistit nu sunt unul din cretinii aia care vor sa sparga parola de mess ca nush ce sau ca vreau sa sparg o parola de winrar pt ca stiu ca e practic imposibil

LOL !.

Link to comment
Share on other sites

O sa realizezi cu timpul ca daca vrei ceva cu adevarat, trebuie sa te implici 100% in el. Nu e suficient sa spui "vreau sa invat".. Daca vrei sa inveti te poti apuca chiar acum. Internetul este cea mai buna sursa de cunostinte. tot ce trebuie sa faci este sa cauti, sa incepi sa intelegi si sa creezi. Daca nu stii sa faci ceva pune intrebari, dar intrebari concrete nu generale. Poti sa incepi sa inveti PHP. Tutorialu lu oriceon este no. 1. Il gasesti cautand pe google "oriceon".

aa da.. HTTP nu este tot una cu HTML care este limbaj de marcare nu limbaj de programare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...