Jump to content
daatdraqq

0764464603 Spam cosmote

Recommended Posts

Primesc un sms de la numarul 0764464603 :

"Am nevoie de ajutorul tau… Ce sa fac cu Eugen pana la urma? e asa de prost la pat:( Sa-i dau cu flit si sa-mi gasesc altul?"

Cand incerc sa sun la numarul respectiv imi spune un robot ca : "numarul apelat a fost restrictionat la primire "

Bag numarul pe google si surpriza ,gasesc un blog unde mai multe persoane se plang de acelasi numar ,acelasi sms numai ca difera numele folosit in sms la unii .Mai mult ,cineva spune acolo ca a facut plangere la cosmote si a primit raspuns : "de pe acest numar de telefon nu s-au transmis sms -uri " .

Ce parere aveti care sa fie smecheria ,spoofing call spoofing call ,dar spoofingul costa deci exista cineva care plateste pentru asta si automat are si un interes .

Singurul lucru pe care am observat ca il avem in comun ,toti avem abonamente .

Link to comment
Share on other sites

Cele blocate pentru apeluri la primire nu inseamna ca nu sunt folosite, la nokia parca era ceva de genu *35*0000# sa blochezi apelurile care vin iar #35*0000# sa deblochezi,cred ca este o reclama facuta de cei de la cosmote poate sa atraga clienti sau naiba stie (presupun) cel putin pe mine cei de la Vodafone m-au innebunit cu zecile lor de sms-uri si ofertele lor de la nspe mii de numere dar acestia fata de Cosmote nu au optiunile sa blochezi /reclamele/, din cate stiu eu Cosmote are optiunea asta, suni la 133 sau nu mai stiu unde

Link to comment
Share on other sites

daca as avea:

un contract facut cu o firma de telefonie mobila (abonament) pe numele unui boschetar

un contract cu o firma de procesare a platilor prin sms tot pe numele boschetarului

acces la o lista f. mare de numere de telefon

posibilitatea de a suprataxa pe cel care imi raspunde prin sms sau suna

cred ca as fi foarte bogat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...