Jump to content
wvw

Filme, seriale, documentare

Recommended Posts

Ce a?i mai v?zut, ce (nu) recomanda?i, ce a?i vrea s? vede?i, genuri/filme/seriale preferate, shit list, ?.c.l.

?i pentru c? f?r? linkuri nu se poate, lua?i de aici:

Later edit: un topic mai vechi de real succes - http://rstcenter.com/forum/19372-filme-comedie.rst

Edited by wvw
[bag o descriere mai încolo; mi-e lene]
Link to comment
Share on other sites

Ce am vazut si mi-a placut . + GEN SI nota mea pentru film

  • American Pie Series [ COMEDIE ] ( 8.0 )
  • Echelon Conspiracy [ ACTIUNE ; MISTER ] ( 8.0 )
  • Fast 2 Furious 1-4 [ ACTIUNE ] ( 9.5 )
  • Ghost Rider [ ACTIUNE ] ( 7.5 )
  • Iron Man [ ACTIUNE ] ( 8.0 )
  • Knight Rider so.1 [ ACTIUNE ; COMEDIE ] ( 9.5 )
  • The Shooter [ ACTIUNE ] ( 8.0 )
  • Spiderman Series [ ACTIUNE ] ( 8.5 )
  • The Dark Knight [ ACTIUNE ; COMEDIE ] ( 10 )
  • X-MEN Origins Wolverine [ ACTIUNE ] ( 9.0 )
  • 18 years old Virgin [ COMEDIE ] ( 7)
  • American High School [ COMEDIE ] ( 7,5 )
  • American Virgin [ COMEDIE ] ( 7.5 )
  • Madagaascar 1,2 [ ANIMATIE ; COMEDIE ] ( 6.5 )
  • The Wrestler [ THRILLER ; ACTIUNE] ( 7 )
  • Saw 1-6 [ HORROR ] ( 9.0 )
  • Hancock [ ACTIUNE ] ( 9.0 )
  • Transformers 2 Revenge of the Fallen [ ACTIUNE ] ( 9.5 )
  • The Ilusionist [ MISTER ] ( 9.0 )
  • Surrogates [ ACTIUNE ; THRILLER ] ( 8.0 )
  • Harry Potter series [ MISTER ; SCI-FI ] ( 9.5 )
  • Transporter Series [ ACTIUNE ] ( 9.0 )
  • 2012 [ MISTER ; ACTIUNE ] ( 10 )
  • How High [ COMEDIE ] ( 9.0 )
  • Crank: High Voltage [ ACTIUNE ; COMEDIE ] ( 8.0 )
  • Death Race [ ACTIUNE ] ( 8.5 )
  • Idiocracy [ COMEDIE ] ( 9.0 )
  • Sherlock Holmes [ MISTER ; ACTIUNE ] ( 9.0 )
  • The Hangover [ COMEDIE ] ( 7.5 )
  • The Gamer[ ACTIUNE ; SCI-FI ] ( 7 )
  • District 9 [ ACTIUNE ; THRILLER ; SCI-FI ] ( 9.0 )
  • The Book of ELI [ ACTIUNE ; AVENTURI ] ( )
  • Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel [ COMEDIE ; ANIMATIE ] ( 10 )
  • The Proposal [ COMEDIE ] ( 9.0 )

Edited by SympleBoy22
Link to comment
Share on other sites

Perfect. ?i legat de:

Bun,vreau si eu un film,2-3 care au legatura cu IT,hacking etc.

Am vazut Echelon Conspiracy,bunicel dar nu are legatura cu hack-ul,are cu Tehnologia informatiei.Mersi.

recomand:

BBS: The Documentary (2005)

Freedom Downtime (2001)

WarGames (1983)

Sneakers (1992) (best of the best)

One Point O (2004)

Untraceable (2008)

Ghost in the Shell (1995) (un anime cyberpunk foarte tare)

Cypher (2002)

Edited by wvw
Link to comment
Share on other sites

si mi-ar mai placea niste comedii americane bune (gen rapirea lui king/american pie etc)

How High

How High - "Fumuri" la Harvard (2001) - Film - CineMagia.ro

“How high” e genul de filme care îti topeste ratiunea si îti coboarã standardele cinematografice, în timp ce te face sã rîzi cu poftã. Actiunea se petrece la Harvard. Acest lucru suna din start elitist! Da, dar Harvard-ul pe care îl cunoastem din experientã – sau din filme – nu apare aici.

Mai întîi, pentru cã tînãrul Jesse Dylan a regizat filmul pe cînd era student la UCLA. Apoi, prestigioasa institutie e descrisã ca un tigru de hîrtie represiv ale cãrui secole de traditie si standarde înalte sînt doborîte de hedonismul a doi golanasi. Numai aceastã premizã transformã filmul într-o purã fantezie, dar fantasmagoria nu se opreste aici.

Împinsi de la spate de ambitii familiale, Redman si Method Man trec testul pentru intrarea în universitate dupã ce fumeazã o tigarã cu marihuana fertilizatã de cenusa unui prieten foarte destept. Fantoma îsi face aparitia în rabla lor de masinã si, nerãbdatoare sã-i ajute, le mitraliazã rãspunsurile.

Acestia aterizeazã în universitate, plini de “fumuri”, pentru cã iau cu ei si iarba atît de specialã. Întrerup cursurile, stîrnesc revolte rasiale, sfideazã un decan scortos si aproape cã scãpã basma curatã facînd toate relele din lume, mai putin crimã. Ei bine, jefuiesc un mormînt, ceea ce-i pe aproape.

Acest gen de umor ar putea pãrea ofensator, însã Method Man si Redman nu se iau în serios, ei sînt niste petrecãreti debusolati si imaturi. În plus, multe din poantele “pe bazã de marihuana” se consumã pe spinarea si discomfortul comic al ticãlosilor rigizi care merita sã fie putin bulversati. Binenteles, în timp ce atacã cu îndîrjire aceste persoane supra apreciate, cei doi îsi bat joc si de sistemul de educatie.

Desi scenariul e crud si impertinent, Method Man are un un înduiosãtor moment retoric atunci cînd este provocat sã-si spunã pãrerea în legãturã cu folosirea cuvîntului “pace”. În concluzie, un mix reusit de generatii diferite de talente comice plus o coloanã sonora extraordinarã, realizatã de chiar starurile sale.

Idiocracy

Idiocracy - Suprematia natangilor (2006) - Film - CineMagia.ro

Mike Judge, una dintre mintile inventive care au creat Beavis & Butt-Head, King of the Hill si Office Space, realizeaza acum o comedie incredibila, care va da de gandit referitor la viitorul omenirii.

Faceti cunostinta cu Joe Bowers (Luke Wilson). Nu e chiar cea mai ascutita minte din lume. Dar cand un experiment guvernamental referitor la hibernare evolueaza gresit, Bowers se trezeste în anul 2505 si descopera o societate atat de prostita de spiritul comercial de masa si programe TV fara continut, încat devine cel mai inteligent individ de pe planeta.
Acum depinde de un Joe mediocru sa readuca la normal evolutia rasei umane!

Un film plin de sarcasm usturator si gaguri revoltatoare, " Suprematia Natangilor " va face sa radeti în hohote, indiferent ca sunteti un geniu sau un idiot absolut!

Asta o sa-l vad acum.Mai era si Criminal Minds,dar nu era cu hack etc doar cu blonda aia grasa si desteapta

Edited by SympleBoy22
Link to comment
Share on other sites

eu as vrea filme de genu: o boala noua/necunoscuta apare si se raspandeste imediat. mor oameni la greu si cativa se straduiesc sa gaseasca un leac :> ms in avans

The Andromeda Strain (2008)

The Andromeda Strain (1971) (?sta mi-a pl?cut mai mult decât remake-ul; ?i cartea de Crichton este foarte tare)

[Rec] (2007)

Outbreak (1995)

Contagion (2001)

Link to comment
Share on other sites

recomand SEX IS ZERO (coreean) - te scoate din atmosfera comercialelor filme americane studentesti sub o noua imagine. Asta a fost favoritul meu.

Acum ma uit la serialul Lost. Am ajuns la sezonul 4 si desi am evitat candva acum il recomand tuturor celor care prefera genul Stephen King (exceptand lipsa partii horror). Se zice ca Stephen King il urmareste cu sufletul la gura si e pasionat de personajul Hurley

Link to comment
Share on other sites

Chuck (TV series) - Wikipedia, the free encyclopedia - Serial bun spre foarte bun desi are perioade de naspa(in special primele episoade, abia dupa S01E06 a inceput sa imi placa incat am stat pana la 6 dimineata 3 zile la rand uitandu-ma). M-am uitat la tot ce a aparut(41 de episoade) in 4 zile si mi-a placut. Destul de mult. Are o combinatie foarte reusita de actiune si comedie(http://www.youtube.com/watch?v=JPUozTkCNdM lol). In plus tipa asta este actrita principala. Si mai stie si sa joace, nu ca multe alte tipe bune de prin filme.
Link to comment
Share on other sites

Pentru ca, cred ca doar noi doi ne uitam la John Doe. Sunt multe seriale bune care au fost canceled inainte sa fie difuzate(Firefly de exemplu). Inca un motiv pentru care America sucks.

True. Firefly, Carnivale, Jericho ?i Arrested Development au rulat fin.

Link to comment
Share on other sites

[+] Comedii:

* Miss March

* American Pie

* Don’t mess with Zohan

* The Hangover

* Accepted18 years old virgin

* Pigs

* Sex is zero

* Shaolin soccer

* Idiocracy

* Kng fu panda

* Road trip

[+] Horror:

* Triangle

* The Orphan

* Silent Hill

* The Mirorrs

* The Grudge

* The messengers

* Drag me to hell

* Room 1408

* Shutter

* The ring

* Dark floors

* The exorcist

* The prophecy

* The cube

* Saw

* Chucky

* Dead silence

* Ghost month

* The eye

* The unborn

* Nightmare on Elm street

* The ruins

[+] Altele:

* Sherlok Holmes

* 300

* The curious case of Benjamin Button

* Butterfly effect

* The lord of the rings

* Harry Potter

* Avatar

* Twilight

* Zeitgeist

* Seven pounds

* The pianist

* 2012

* The number 23

* Angels and demons

* The DaVinci code

* Hellboy

* The librarian

* Ring of the nibelungs

* The illusionist

* Troy

[+] Animatie:

* Bolt

* Ice age

* Madagascar

* Cars

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...