Jump to content
Guest Nemessis

Raiduri RST

Recommended Posts

Guest Nemessis
pur si simplu le generezi doar codul de bare si apoi ele pot fi marite, micsorate fara sa-si schimbe proprietatile.

astept idei de raiduri si din partea voastra!

Cum scoti efectiv eticheta cu codurile de bare pe ea? Asta intreb. Cum o faci sa fie palpabila, sa o ai in mana.

Link to comment
Share on other sites

le printez pe hartie fotografica la o imprimanta ca sa fie cat mai buna calitatea sau incerc cu ceva referinte din interior care ar putea sa printeze pt mine.

ma bucura sa vad si alte idei, cea cu undernetu' mi-ar placea, pare complicata iar cea cu mircea badea nu prea ma impresioneaza, trebuie sa tintim mult mai sus.... un "peste" mai mare ne trebuie noua

Link to comment
Share on other sites

Propun ca urmatorul raid sa fie facut pe Undernet.

Avem nevoie de o persoana care stie bine sqli (nu ducem lipsa) care sa scoate caveva usere+parola de pe site-ul oficial (usere care sa aiba acces peste 500 la *, adica helperi sau oficiali cservice) si de o persoana care sa dea ddos la site-ul oficial cservice (de aici pot sterge accesele). In moment ce site-ul este jos ei sunt nevoiti sa sterga manual toate accesele (o sa fie foarte greu, aproape imposibil).

Fiecare persoana care participa la raid sa aiba cate un user inregistrat la cservie (se gasesc usor), iar acest user sa primeasca access maxim la * de la userele furate.

Tinta: sa futem x-u in stanga si-n dreapta pana nu mai stiu helperii de ei, sa se intregistreze canale/sa se dea purge la x de pe canalele mari, etc....

suna prea bine ideea, eu votez pentru...

Link to comment
Share on other sites

le printez pe hartie fotografica la o imprimanta ca sa fie cat mai buna calitatea sau incerc cu ceva referinte din interior care ar putea sa printeze pt mine.

ma bucura sa vad si alte idei, cea cu undernetu' mi-ar placea, pare complicata iar cea cu mircea badea nu prea ma impresioneaza, trebuie sa tintim mult mai sus.... un "peste" mai mare ne trebuie noua

Pai cu ce te ajuta hartia fotografica? In primul rand e mult mai groasa si nu e adeziva.

Etichetele cele mai usor de facut sunt cele pe care le fac cantarele de la fructe si legume, care le lipesti pe punga in care iti bagi merele sa zicem. Sunt standard cred la cele mai multe hypermarketuri. E cel mai simplu si cel mai eficient.

Link to comment
Share on other sites

Chestia cu raidurile este ceva original,este alt? form? de hacking dar defapt este doar ceva amuzant pentru noi ?i u?or de f?cut(datorit? lui Nemessis ) + c? ?intele pot varia de la bloguri pân? la adev?rate comunit??i online.Chiar dac? se întâmpl? pentru câteva zeci de minute conteaz? satisfac?ia reu?itei.Acum nu conteaz? ?inta,cât de mult conteaz? reu?ita.Putem începe cu ?inte mici ?i terminând cu gigan?i web.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
Ms pentru sustinere !

Nemessis, ce zici de idee ??

E ceva ce nu poate fi contorizat si nu vezi reactiile decat daca ai sta sa filmezi casele de marcat. Ideea suna bine dar nu vad cati oameni se duc intr-o zi stabilita in magazine ca sa faca asa ceva.

Cu undernet nu cred ca veti reusi vreunul momentan sa gasiti ceva in cservice.undernet.org. In undernet.org a avut Caracal sqli si nu s-a putut face nimic cu parolele extrase.

Veniti cu idei.

Link to comment
Share on other sites

E ceva ce nu poate fi contorizat si nu vezi reactiile decat daca ai sta sa filmezi casele de marcat. Ideea suna bine dar nu vad cati oameni se duc intr-o zi stabilita in magazine ca sa faca asa ceva.

Cu undernet nu cred ca veti reusi vreunul momentan sa gasiti ceva in cservice.undernet.org. In undernet.org a avut Caracal sqli si nu s-a putut face nimic cu parolele extrase.

Veniti cu idei.

Wrong !

Cand a gasit Unu sqli in undernet.org am reusit sa extrag ceva parole de la usere si m-am distrat putin pe undernet (am dat access pe arlington la jumate din undernet) !

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
Wrong !

Cand a gasit Unu sqli in undernet.org am reusit sa extrag ceva parole de la usere si m-am distrat putin pe undernet (am dat access pe arlington la jumate din undernet) !

Si ati mers pe burta javrelor. Doar voi sa va distrati. Rusine sa va fie!

Undernet.org sau cservice.undernet.org?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...