Jump to content
fernanda

Un cititor vrea sa ii premieze pe hackerii nationalistii de la RNS cu 1000 de Euro

Recommended Posts

preluare de pe urbaniulian.ro

Hackerii nationalistii de la Romanian National Security promit sa apere onoarea Romaniei in lume. Adica ce ar trebui sa faca statul roman. Un cititor vrea sa ii premieze pe “golanii” RNS cu 1000 de Euro “DONEZ 1000 EURO pentru Romanian National Security. Intotdeauna am fost mandru ca sunt roman dar R.N.S. mi-a redat si demnitatea sfonata de politicienii nostrii. Salut romani de pretutindeni!”, scrie Sorin pe Roncea.ro solicitandu-mi mijlocirea premierii. Hackerii nationalistii de la Romanian National Security promit sa apere onoarea Romaniei in lume. Adica ce ar trebui sa faca statul roman. Un cititor vrea sa ii premieze pe ?golanii? RNS cu 1000 de Euro | Urban Iulian

Link to comment
Share on other sites

Ce cacat toate astea pt. un deface....lame....nu ca nu as fii de acord cu R.N.S...da eu cred ca se exagereaza :P

Nu sunt simple defaceuri, sunt MESAJE transmise tuturor!

Unii sunt foarte mandri cand vad ca cineva ne apara imaginea poporului! (legal sau ilegal).

Multi nu au cum sa inteleaga, din cauza ca nu stiu cum sunt tratati (toti) romanii (adevarat) in strainatate (fiind ei cinstiti sau panarame).

Anyway, faza cu bani, nu miroase a bine :)

Cine ar fi atat de prost sa isi de-a numarul de cont! :)

Link to comment
Share on other sites

1.Un singur post numai ca sa ne zici chestia asta ??? Cam suspect, nu ?

2. Eu zic ba totusi sa li-l dam pana la urma pe asta care se autointituleaza RNS :))))

De fapt stati ! Tocmai a fost banat ! ( E cel care a facut mail bomberul, e razzor :))))

El trebuie sa primeasca mia de euroi ! :D Verificatii posturile si veti vedea ca face in VB.NET niste programe foarte performante cu care poti sa trimiti emailuri.

3. Nu au cum sa se certe daca e numai unu singur. :D Unu' singur e hackeru' ! :D razzor1992

Link to comment
Share on other sites

Sa faci un deface nu e mare lucru.... SQLi toti stiu.....

Si am mai zis si eu sunt mandru de toata chestia asta adica au dreptate si meritau un deface......asta a fost doar parerea mea........ca se exagereaza :|

Poate MySQLi stiu toti. Dar daca nu asta a fost metoda? De ce esti asa sigur pe ce spui? Pana la urma MySQLi e usor de gasit prin log-uri :)

Link to comment
Share on other sites

1.Un singur post numai ca sa ne zici chestia asta ??? Cam suspect' date=' nu ?

2. Eu zic ba totusi sa li-l dam pana la urma pe asta care se autointituleaza RNS :))))

De fapt stati ! Tocmai a fost banat ! ( E cel care a facut mail bomberul, e razzor :))))

El trebuie sa primeasca mia de euroi ! :D Verificatii posturile si veti vedea ca face in VB.NET niste programe foarte performante cu care poti sa trimiti emailuri.

3. Nu au cum sa se certe daca e numai unu singur. :D Unu' singur e hackeru' ! :D razzor1992[/quote']

Am pus aici linkul, doar ca sa va amuzati.Nu am mai scris pana acum, pt ca nu am nimic in comun cu ce scrieti voi aici, nu ma pricep la informatica si de abia am facut un curs de html de 3 saptamani. Asa am dat eu peste hakpedia si site-ul vostru, cautand pe google tutoriale despre limbajul HTML.De abia stiu sa fac o pagina de web, si cum profesorul nostru nu ne-a explicat nimic, eu ma ambitionez sa invat sa-mi creez propria pagina web.

Site-ul Hackpedia este foarte interesant, plin de tutoriale, si asa am reusit cat de cat sa inteleg ce sunt codurile HTML.

Edited by fernanda
Link to comment
Share on other sites

va dati seama ca e cu dus si intors treaba asta...

ca sa poti primi mia de euroi trebuie sa dovedesti ca tu esti ala care ai spart (sau ca faci parte din acea echipa)

ca sa dovedesti ca tu esti ala risti 15 ani la racoare :))

deci ce credeti ca prefera? 15 ani sau 1000 de euro :))

eu cred ca e/sunt baieti destepti si stau ei cuminti acolo, se descurca si fara mia aia... (in definitiv nu au facut-o pentru bani ci pentru prestigiu)

eventual le poti primi pe ambele... dovedesti ca tu esti, ti se da 1000 euro pe care apoi ii cheltui pe avocati ca sa te scape de parnaie :))

Link to comment
Share on other sites

va dati seama ca e cu dus si intors treaba asta...

ca sa poti primi mia de euroi trebuie sa dovedesti ca tu esti ala care ai spart (sau ca faci parte din acea echipa)

ca sa dovedesti ca tu esti ala risti 15 ani la racoare :))

deci ce credeti ca prefera? 15 ani sau 1000 de euro :))

eu cred ca e/sunt baieti destepti si stau ei cuminti acolo, se descurca si fara mia aia... (in definitiv nu au facut-o pentru bani ci pentru prestigiu)

eventual le poti primi pe ambele... dovedesti ca tu esti, ti se da 1000 euro pe care apoi ii cheltui pe avocati ca sa te scape de parnaie :))

touche :) bine gandit

Link to comment
Share on other sites

N-am inteles niciodata de ce se pedepseste exploatarea vulnearabilitatilor pe internet .Pai sunt eu de vina ca esti tu prost ?

E ca si cum mi-ai da 15 ani ca am gasit un portofel pe strada si m-am aplecat sa-l iau .

pentru ca se face o paralela intre casa ta si site-ul tau... cand intra hotul la tine in casa si incepe sa cotrobaie si tu il prinzi el zice pai era usa/fereastra/cosul/ deschise si a intrat...

asa e si la un site daca are o usa deschisa asta nu inseamna ca ai voie sa intri acolo si sa iti bagi nasul...

cam asa sta treaba din punct de vedere legal...

treaba cu portofelul se aplica la discutii si la topicuri ce nu tin de admini site-ului (desi un judecator din brazilia a spus altfel...

exemplu, tu (in cazul cu brazilia era google) deti un blog/forum in care oricine e liber sa discute in limita bunei cuviinte.

ei vine unu si zice ca nu stiu ce preot e homosexua (tradus adica arunca portofelul la tine in curte)

tu ca admin nu ai nici o legatura cu acea persoana si nu esti responsabila pentru ce scrie ala la tine pe forum/blog (chiar daca e ograda ta)

ei acel judecator a zis ca nu, e ograda ta, deci tu esti responsabil de ce se intampla in ea, daca esti incapabil sa ai grija de ea primesti amenda... si a dat amenda la google pentru defaimare (acum google cred ca face recurs sau asa ceva)

( http://www.tehnopol.ro/Google-condamant-de-o-instanta-braziliana-pentru-mesaje-injurioase*id_5937-dArt.html )

cam asa sta ideea cu portofelul si gasitul pe strada...

Edited by Birkoff
Link to comment
Share on other sites

Ce cacat toate astea pt. un deface....lame....nu ca nu as fii de acord cu R.N.S...da eu cred ca se exagereaza :P

crezi ca daca stii mysqli la nivel de order si union inseamna ca stii mysql injection, think again, sunt vreo 3,4 metode de a face injectii mysql si ai auzit de a trece de filtre(lucru foarte complicat pentru capusorul ala mic al tau), stii macar ce inseamna asta, aaa si sa nu uit mai este si mssql, oracle, acces, etc deci chiar stii sql injection ?

on: chiar crezi ca ar da cineva 1000 de euro cuiva din buzunarul propriu pentru ca a facut ceva pentru tara, nu iti da nimeni, sper sa fie cuminti baietii

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ai gresit omul caruia sa-i faci morala :|

Si un deface este cel mai josnic lucru posibil pe care un hacker il putea face.

Si sunt de acord cu tn. in sensul ca cei mai multi fac un amarat de Sqli baga un deface si se cheama hacheri.

Asa....cat despre "lucru foarte complicat pentru capusorul ala mic al tau" o sa trec cu vederea...o sa ma fac ca nu am vazut....sincer nu stiu de ce dreq toti vreti sa faceti conflicte cu altii.... flame and shit...Am dreptul la o parere :P

Pe bune....LEAVE ME THE FUCK ALONE!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...