Jump to content
yceman

Pro / Contra Revolutie

Recommended Posts

Alex Rks: Tineri, ridicati capul si haideti sa ne unim si sa ne adunam toate fortele ca sa luam masuri drastice impotriva sistemului din Romania. Azi Romania a cazut drastic pe o panta a extremismului si a batjocurei fata de tot ceea ce inseamna valori ale libertatii omului! Numai noi suntem sansa unei generatii. Este de neconceput ca in secolul XXI asa ceva sa se intample, sa fim luati in batjocura si bagati in datorii! In 1989 fratii nostrii si-au varsat sangele pentru ca noua sa ne fie bine! Unde e binele?! Da mai departe acest mass, numai noi suntem forta ce putem schimba ceva!REVOLUTIE pe 1 iunie 2010!! FRATELE MEU RIDICA-TE IN PICIOARE SI FI ROMAN ADEVARAT CHIAR DACA DOARE CEL MAI TARE ! DACA STAM NU REZOLVAM NIMIC !

-ce mesaje circula pe messenger :)) chiar sunt curios daca se va intampla ceva

Link to comment
Share on other sites

vadim ftw. ziceti voi ca e nebun dar nu-l lasa evreii, manca-ne-ar coaiele, sa ajunga presedinte ca i-ar fute pe toti.

Killing Jews is bad for business, dude.

Also,

@Pax Cui ii pasa de evrei cand ai unguri si.....rromi in tara? :D

Cui îi pas? de unguri ?i ?igani când ai arabi, chinezi, turci, africani, bo?imani ?i inca?i în ?ar??!

REVOLUTIE pe 1 iunie 2010!! FRATELE MEU RIDICA-TE IN PICIOARE SI FI ROMAN ADEVARAT CHIAR DACA DOARE CEL MAI TARE ! DACA STAM NU REZOLVAM NIMIC !

-ce mesaje circula pe messenger :)) chiar sunt curios daca se va intampla ceva

Huo, s? p?str?m puritatea neamului. Scoate?i furcile, topoarele ?i s?biile ninja din pod. A sosit momentul.

?i apropo de mass-ul ?sta isteric, iat? o întrebare de 37 puncte: care sunt, în opinia voastr?, caracteristicile unui român adev?rat?

Are buletin de România? Se trage din daci? Are anumite gene? ?tie toate strofele din "De?teapt?-te române"? E ardelean, muntean sau moldovean? ?tie s? rezolve grilele de gramatica limbii române date la admitere la Facultatea de Drept?

Toate variantele sus amintite? Niciuna?

Edited by wvw
Link to comment
Share on other sites

In loc sa va contraziceti cu detalii, scopul e acelasi daca vreti revolutie, so uite ce puteti gasi pe okazii:

vand AK47 airsoft metal 110 m/s - Okazii (40956076)

- kalashnikov de metal cu aer comprimat (electric), vitreza bilei: 110 m/s

AIRSOFT - BB - 100 bile otel de 0,86 grame - 6 mm - Okazii (41109056)

-bile de otel....

&& Have Fun!

Sau daca sunteti calici si vreti arme mai variate, dati o fuga pana in Bulgaria :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

revolutia reala trebuie sa inceapa de la noi, nu de la ei, cine credeti ca o sa mai aiba curaj sa ceara spaga daca de fiecare data cand cere este reclamat, dat pe net sau la televizor?

Cineva zicea aici ceva de medici si de spitale, nu medicii sunt problema adevarata(avem foarte multi medici buni, intotdeauna am avut, nu de asta se bat spitalele din afara pentru medicii nostri), problema in sanatate este felul cum este administrat el, cum sunt administrate spitalele dar si angajatii adiacenti pe langa medici, ma refer aici la brancardieri, asistente care de multe ori nu au o pregatire la fel de strica pe cat o au medicii. Voi daca ati sta 6-7-8 ani in pregatire pentru a fii medici, lucrand zi de zi, invatand zi de zi carti de mii de pagini, si chiar sa aveti ghinionul sa pierdeti pacienti la inceput, voi chiar credeti ca mai stati de spagii si alte tampenii?(nu spun ca toti sunt asa dar o parte da, o parte cat de cat mare zic eu avand in vedere ca de fiecare data cand am avut parte de probleme si a trebuit sa am de a face cu sistemul sanitar roman am dat numai peste oameni decenti si niste doctori buni).

Vreti sa faceti o revolutie adevarata faceti o revolutie in voi insiva.

Degeaba schimbi conducatorii cand tu iti desfaci pachetul de tigari/guma/cutia de bere/ sau mai stiu eu ce pe strada si arunci pe jos ca nu o sa se pastreze curatenia in veci, degeaba schimbi conducatorii daca tu cand te duci la un ghiseu te duci sa tipi in loc sa vorbesti normal, si degeaba te angajezi la un loc de munca de relatii cu clienti daca nu iti place sa lucrezi cu oamenii si nu esti in stare sa ii vorbesti normal unui om care a venit la tine pentru ca are o problema de rezolvat(doar nu a venit la tine sa iti manance tie timpul), degeaba schimbi tu conducatorii cand tu in masina vezi un batran care nu reuseste sa urce in masina din cauza varstei/bagajului/problemelor de sanatate si stai si te uiti sau razi de el(razi in continuare s-ar putea sa ajungi mai rau ca el) degeaba schimbati conducatorii cand in plina strada un tip ia geanta unei batrane si tu si ceilalti din strada stati si va uitati(eventual si radeti) in loc sa interveniti fie si prin a ii face o poza celui care a furat geanta si trimitand-o politiei daca nu altfel, revenind la partea cu lucratul cu oamenii, lucrez de aproape 3 anii in relatii cu clientii si daca nu esti in stare sa vorbesti frumos cu un om si sa il ajuti mai bine nu mai lucrezi in domeniul asta.

In loc de incheiere va urez sa va faceti revolutia dar sa o faceti pe aceea interioara.

Edited by nedo
Link to comment
Share on other sites

voi va auziti ma?ce dreq de revolutie vreti sa faceti?

putem schimba romania altfel,prin educarea oamenilor,prin schimbarea mentalitatii...asa o sa schimbati romania,nu prin nu stiu ce revolutie.

@Astia cu jos guvernul: Uite ma acum in seara asta il dam jos, ne vedem in piata revolutiei si il dam. Dar pe cine punem ma in loc???

Doua afirmatii foarte adevarate!

?ara sufera acum din cauza clasei politice, nu doar din cauza presedintelui sau a primului ministru actual...Cu totii, de la prima conducere si pana acum, sunt vinovati de rahatul in care ne aflam. Problema este ca conducerile anterioare au vandut cam tot, au privatizat tot ce era de stat...si am ajuns unde am ajuns...

Cred ca ati vazut filmul Tic?lo?ii ...foarte multe adevaruri...aranjamente politice si altele...

Eu nu sunt de acord cu o revolutie, in general asa nu's de acord cu violenta, insa vor veni vremuri si mai grele, iar cand ajungi sa nu mai ai ce pune pe masa nu ai ce sa-i mai faci omului, nu ai cum sa-l potolesti ... Nu stiu, vorba romanului, 'om trai si 'om vedea ce se va alege de tara noastra, de noi.

Link to comment
Share on other sites

Daca ar fi salarii mari , taxe putine sau chiar deloc si preturi la fel de mici ar fi perfect pentru romani.Sa nu uitam munca putina sau deloc.

Pune naibii osul la munca fara suste exemplu.

Cum plm faci un copil si primesti 40 de milioane pe luna timp de 2 ani?

Era o proasta pe realitatea.net si a zis ca la copilul ei ii prieste doar un singur fel de lapte praf si o ajunge la 8 milioane pe luna.Muista draq nu a auzit de alaptat?Creste copilul cu tot felul de chimicale ca e mare cucoana.La munca panaramelor.

Si ziceati de guvernare proasta.

Ratatul de Klaus Johannis urma sa fie premier daca iesea Geoana.


Primarul Sibiului, Klaus Johannis, este de parere ca diminuarea salariilor nu reprezinta o solutie pentru economia Romaniei. El a explicat, joi, ca scaderea cu 25% a salariilor bugetarilor va atrage dupa sine si scaderea impozitelor platite de acestea la bugetul de stat, in conditiile in care "toti bugetarii platesc impozite la stat si sunt o sursa sigura"

Ar trebui sa primeasca un premiu Ratatul Anului.Cum plm poti sa zici asa o aberatie?

Cei nascuti pe vreme lui ceasca sa isi intrebe parintii care milioane primeam pe luna sub forma de indemnizatii?

Va cumparau lapte praf si pampersi?

Edited by strike
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...