Jump to content
Bebe1911

Unii pe aici chiar sunt mari hackeri!

Recommended Posts

Un membru de-al nostru a picat intr-un stealer.Mentionez ca stealerul este facut la repezeala doar pentru teste. Cand am vazut parola era sa cad pe spate =))

Domnule hacker4ever schimbati parola.Si folositi ceva mai complex, gen pneunomoultramicroscopicosilicovulcanoconioza( e o boala la plamani)

Si ce :-W e cea mai simpla parola nimeni nu sar gandi la ea=)) inteligent omu

Link to comment
Share on other sites

nu mai torpilat cacat

expresia asta nu am inteles-o.Iar de munca astept instructiuni de la synthesis pentru proiectul lui.Am mentionat ca stealer-ul a fost facut pentru teste si nu m-am laudat ca am gasit parolele la unu cu 0 posturi.Asa poate isi va da seama sa nu mai puna asemenea parole si sa fie atent la ce se intampla cand ruleaza un program.Am detaliat acolo ce face si cum ruleaza.Acum nu cred ca era cazu sa spun ca, cu un simplu "Ctrl+C" inchidea tot procesul de upload, sau daca nu monitoriza traficul la retea tot se vedea la modem ca face conexiune la internet.Mai explicit de atat nu am cum sa fiu.

Link to comment
Share on other sites

mia sarit in ochi nickul lu ala si scriptul care nu pare sa fie f. complicat.din partea mea tot binele si ca sugestie ca tot zici ca esti la inceput cu proiectul ala ii sa faci un proxy bakdoor ceva sa aiba lumea nevoie.jos palaria ca vrei..

Link to comment
Share on other sites

@jicu daca te referi la scriptul care face acel output e simplu de tot, e pt ftp dar e scris automat la fiecare executie in parte pe calculatorul victimei pentru ca fisierele cu parole extrase sunt in functie de uername-ul de la calculator si de ora la care a rulat.

Proxy backdoor: o sa ma documentez ce e.dar porturi pot sa las deschise dupa executie.

Detaliaza si iti zic daca pot sa fac sau nu

Link to comment
Share on other sites

@bcman nu's plangacios, dar vad ca nu e bine ce am facut si d'aia am zis sa inchida topicul.Am zis ce am avut de zis in legatura cu aceasta metoda de steal, am obtinut ce am avut nevoie acum las stealerele la o parte si o sa ma apuc de altceva.Deja s-a deviat foarte mult de la topic.Asa se intampla pe toate topicurile despre password steal.O idee ar fi sa se stearga toate topicurile din forum despre stealere, in special cele despre ISteal.

Link to comment
Share on other sites

phantomas90 eu nu te inteleg , aici e forum nu lauda iar in al doilea rand nu inteleg ce ai cu omu si tu si restul , tu nu ai cazut in stealer , sau chiar crezi ca nu poti sa cazi ? Ps: aici ne ajutam unii pe altii punem informatii in comun nu vad rostul Postului asta , fugi tare dute LENT !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...