Jump to content
yceman

Sfat Google Adsense

Recommended Posts

Deci am auzit peste tot ca se fac $ din google adsense....

am inteles care e treaba cu el ... ok acum urmeaza la ce ma gandeam eu....trantesc un site rapid... trimit un spam mai maricel doar cu link`u de la site...dupa ce am trimis spam`u il incep sa pun reclamele de la adsense...

Ce sanse am sa ma zboare ?

Oare merge treaba asta ?

Idei , sfaturi , propuneri , corectari

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu eu site-ul trebuie sa aiba o oarecare vechime ca sa te accepte. Si am auzit destul de multe povesti cu bloggeri banati pentru ca si-au facut view-uri prin alte metode decat cele permise.

Nu pot sa iti zic sa nu incerci dar sunt cam pesimist asupra sanselor de reusita.:)

Link to comment
Share on other sites

la gogu lucreaza baieti destepti .. baieti a caror treaba e sa ii prinda pe cei ca tine yceman_yceman .. baietii care speculeaza astfel de metode.. deci sansele tale sunt nule.

cei ca tine zice .... gen cel mai mare escroc :)) infractor ... pana mea am zis si eu ca idee... sunt roman ... vand pietre pe post e diamante la englezi :-??

Link to comment
Share on other sites

ideea e ca mi'am facut eu 2 conturi ...

Primul cont, cu magarii, etc .... BAN dupa ce mi s'au adunat aproape 200$ si trebuia sa ii scot.

Al 2'lea cont facut pe numele la prietea, cu totul si cu totul alt continut la site, a zburat in foarte putine zile, cred ca din cauza accesarii contului de pe acelasi IP.

In fine, e destul de rau daca te gandesti sa faci $ cu AdSense!

Link to comment
Share on other sites

Foloseste un serviciu de scurtare url, atat timp cat apare ca refer site-ul ala si reclamele sa fie asezate bine in pagina ( sa nu indemni vizitatorul sa dea click, ar trebuie sa fie in regula.

Apropo baga site-ul in cateva directoare, sa aiba ceva continut pe el si sa aiba cel putin o luna vechime.Sa fie indexat de google si de alte motoare de cautare.

Dupa aia poti face spam linistit, numai sa nu uiti sa trimit link-ul folosind un serviciu de scurtare url.

Edited by c0d[e]
Link to comment
Share on other sites

ba da destepti sunt ma astia ai dracu .... dar teoretic am trimis spam`u la 1.000.000 de oameni .... stau o saptamana ... intra 100.000 de curiozitate.... eu peste o saptamana il bag in google adsense.... nu ar trebuii sa faca gura...spam`u a fost dat inainte

Link to comment
Share on other sites

dar teoretic am trimis spam`u la 1.000.000 de oameni .... stau o saptamana ... intra 100.000 de curiozitate.... eu peste o saptamana il bag in google adsense.... nu ar trebuii sa faca gura...spam`u a fost dat inainte

Da, dar astia isi dau seama ca faci spam pentru ca iti vin vizitatorii in valuri: faci spam deci brusc iti urca numarul de vizitatori unici. In plus, poate unul din aia la care trimiti mail se enerveaza ca primeste spam [din 1mil precis cativa is in lista multora care dau spam] si se apuca sa iti dea click de mai multe ori pe reclame...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...